1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
Trendlerdeki Yazı

1 Saat İçinde Para Bulmak 2023

1 Saat İçinde Para Bulmak 2023
1

Acil paraya ihtiyacınız var ve ne yapacağım diye mi düşünüyorsunuz? Çok sıkışık olduğunuz dönemler de,sizlere 1 saat içinde para bulmak konusunda ne yapmanız gerektiğini araştırdık.Bu durum da borç para verilir,  kredi veriyorum gibi dolandırıcılara itibar asla etmeyiniz.Eğer sizde 1 saat içinde para bulmak istiyorsanız,sizler için hazırladığımız yazımızı dikkatli bir şekilde okumanızı öneririz.

Acil Para Bulma Yöntemleri

Borç batağına düşen kişilerin çoğu sicili bozuk olan insanlardan oluştuğu için,  bankalar da kredi vermeyi kabul etmezler. Bankalar çoğu zaman kredi notu düşük ve sicili bozuk insanlara düşük miktar da ihtiyaç kredisi bile vermeyi kabul etmezler. Çünkü alınan kredinin geri ödenmesi hususunda bir güvensizlik problemi vardır. Bu yüzden bankalardan çektiğiniz kredileri,gerekirse sosyal hayatımızdan kısıp bir şekilde ödemeli ve taksitleri zamanında kapatmalıyız.

Kredi siciliniz bozuk ise belirli zamanlar da uygulanan kredi sicil affından yararlanabilirsiniz. Kredi sicil affından yararlanarak,bankaya yapılandırma başvurusu yaparak borcun tamamını kapattıktan 6 ay sonra siciliniz temiz hale gelecektir. Fakat yine de 5 yıl kredi kullanımına izin verilmeyecektir. Bu tür durumlar da acil para bulma yöntemleri arayışına girilecektir. Sizler için borç batağından kurtulabilmeniz için 1 saat içinde para bulmak yollarını araştırdık. Aşağıdaki seçenekleri değerlendirerek para bulabilmeniz mümkündür.Eğer ev hanımı iseniz Ev Hanımlarına Kredi Veren 5 Banka konumuzu da inceleyebilirsiniz.

Ayrıca senetle kredi veren yerler yazımıza okuyarak acil para ihtiyacınıza kısa süreli çözüm bulabilirsiniz. Senetle para bulmak için çevrenizde tanıdık esnaf ve kuyumcuları araştırabilirsiniz.

Sanal Komisyonculuk

Eğer sanal alemde çevreniz geniş ise,sahibinden,letgo gibi web sitelerinde satışa koyulan ürünlere kârınızı koyarak çevrenizdekilere satabilirsiniz.Özellikle sahibinden.com üzerinden bu yöntem sayesinde ev geçindiren onlarca kişi vardır.Örn;Aracını satmak isteyen bir kişinin satışına yardımcı olup,bu satış sonrası komisyon alabilirsiniz.Bu yöntem kazan-kazan yöntemidir ve getirisi bir hayli yüksektir.

Beden İşçiliği

Sebze meyve hali,İnşaat yerleri,Yem-Gübre işleri,denize kıyısı olan bir şehir de yaşıyorsanız liman,gibi yerler de beden işçiliği yapıp,önden peşinat alabilirsiniz.Tabi iş verenin size önden avans verebilmesi için bir sözleşme ya da senet imzalamanız gerekecektir.Özellikle Yem-Gübre taşıma ve Liman’larda günlük yevmiye ücretleri oldukça yüksektir.Limana yanaşmış bir gemi’den mal indirmenin yevmiyesi günlük ortalama 150-300 TL arası değişmektedir.1 haftalık bir iş için sözleşme imzaladığınız takdir de bu ücreti önden peşin olarak alabilirsiniz.

Senetle Karşılığı Altın Veren Kuyumcular

Hemen hemen her şehirde,taksitle altın satan kuyumcular vardır. Bu kuyumcuları araştırarak,herhangi bir taşınmaz tapusu karşılığında altın alabilir,bu altını nakde çevirebilirsiniz.Kuyumcudan senet karşılığı altın alma yöntemi pek çok insan tarafından tercih edilir.Kuyumcuları ziyaret ederek senet karşılığı  altın verip vermediklerini sorabilirsiniz. Eğer senetle çalışmıyorlarsa bu işi yapan kuyumcuların adreslerini öğrenebilirsiniz.

Senet karşılığı altın almak para bulma konusunda en kolay yöntemler arasındadır. Bu yöntem sayesinde senet karşılığında kuyumculardan borç para alabilir, nakit ihtiyacınızı hemen karşılayabilirsiniz.

Düşük Kredi Notu İle Borç Veren Bankalar

redi notu düşük olan kişilere, İş Bankası, Yapı Kredi,Ziraat Bankası,Akbank,Denizbank,Garanti Bankası gibi bankalar bazı şartlarda borç verebiliyor. 24 aya kadar kredi veren bu bankaların şubelerini ziyaret ederek, kredi notunuz düşük olsa bile kredi çekebilirsiniz. Teminatsız kredi sağlayan bankalar, krediyi kullanacak olan kişiden ilave gelir veya farklı koşullar talep edebilir.Size ait  bir taşınmazın olması bu süreci büyük ölçüde hızlandıracaktır.

Senet Karşılığı Cep Telefonu Almak

Acil paraya ihtiyacı olan kişilerin en sık başvurdukları yöntem aslında budur.Özellikle Ev-kur gibi yerlerden senet karşılığı elektronik eşya alabilir,bu ürünleri satarak nakit’e çevirebilirsiniz.Ancak burada unutmamanız gereken nokta,satın almış olduğunuz fiyatın çok daha altında bir fiyata satacak olmanızdır.Her ay düzenli ödemesini yapmadığınız takdir de,iş yerleri yasal yollara başvuracaklardır.

Faktoring Şirketler

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu(BDDK) aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine finansman desteği sağlayan birçok faktoring şirketi varıdr. Bu firmalar İstanbul Ankara ve İzmir başta olmak üzere,hemen hemen her şehir de vardır. Faktoring şirketler,senet karışılığında ihtiyacı olan vatandaşlara nakit desteği sağlayarak acil ihtiyacınızı gidermenize olanak sağlar.Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta,faktoring şirketleri nin komisyon oranları olacaktır. Sizlere yüzde 50-60 gibi teklif sunan kişilere asla itibar etmemeniz gerekmektedir.Bu kişiler sıkışık durumda olan insanları kısa süreliğine rahatlatarak,daha fazla borca sokmayı düşünen kişilerdir.

Senetle Beyaz Eşya Alma

Acil nakit ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz diğer bir yöntem ise,senetle beyaz eşya almaktır. Burada almış olduğunuz beyaz eşya borcunuza ek olarak bir komisyon ödemek zorunda kalırsınız. Beyaz eşya satan yerlerden satın aldığınız bu elektronik eşyaları elden spotçu gibi başka kişilere nakit olarak satarak acil para ihtiyacınızı giderebilirsiniz.  Genel de piyasa da bilinen markaların bayileri senetle beyaz eşya satışı yapmamaktadır. Fakat pek çok farklı markanın satıldığı şahsi mağazalardan senet karşılığı beyaz eşya alabilirsiniz.

Bu konumuz da 1 saatte içinde para bulmak lazım,acil nakit lazım,çok sıkıştım para lazım diyenler için kısa sürede para bulunabilecek yöntemleri anlatmaya çalıştık.Sıkışık olduğunuz dönemler de asla tefecilere düşmemenizi söylemek isteriz.Evde ek iş,internetten para kazanma gibi konular için sitemizde bulunan diğer konulara da mutlaka göz atmanızı öneririz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Ev Ekonomisine Katkı Sağlamanın Yollarıİstanbul İş İlanları 2023

 

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. kamu personeliyim düğünüm olacak biriktirdiğim para yetmedi 15 bin acil nakit laızm bankalardan çok başvuru yaptıgım için çekemiyorum 3 ay taksitle öderim aylık gelirim 8700 [email protected] mail adresi numara yazın arıyım direk acil dönüş yaparsanız sevinirim diyarbakırdayım 05455300164

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir