1. Ana Sayfa
  2. Sermayesiz İş Fikirleri
  3. 10 Bin TL İle Nasıl Yatırım Yapılır?
Trendlerdeki Yazı

10 Bin TL İle Nasıl Yatırım Yapılır?

featured

Bu yazı da 10 Bin TL İle Nasıl Yatırım Yapılır? Düşük miktar para ile hangi işlere girilmeli  bahsetmeye çalışacağız.10 Bin TL küçük bir sermaye gibi gözükse de,doğru kullanıldığında kazançlı bir yatırıma dönüşecektir. Yatırım yapmak kolay,hangi işe yatırım yapacağını bilmek işin zor kısmıdır.Şimdi gelin girişimci ruhuna sahip bireylerin 10 bin TL ile ne nasıl yatırım yapabileceğine hep birlikte göz atalım.

10 Bin TL İle Nasıl Yatırım Yapılır?

Bir işten para kazanabilmenin en temel yolu bilgi ve birikimden geçiyor.Eğer hiç ilgi ve bilginizin olmadığı bir sektöre girerseniz,sermayeniz ne olursa olsun muhtemelen başarısız olursunuz.Bu yüzden yatırım yapacağınız sektörü çok iyi araştırmalı,herkes yapıyor diye o işi yapmamalısınız.Ticaret yapmak al-sat gibi basit gözükse de,dünyanın en zor meslekleri arasında olduğunu unutmamak gerekir.10 bin TL sermaye ile yatırım yapabileceğiniz işler sizi çok kısa süre de zengin etmese de,doğru yapıldığı zaman milyoner dahi olabilirsiniz.

Çiğ Köfteci Dükkanı Açmak

Çiğ köfteci dükkanı açmak,ülkemiz de son 5-6 yılın en göz de fikirleri arasında yer alıyor.İşin zahmetsiz olması,fazla bilgi birikim istememesi en başlıca sebepleri arasında yer alıyor.Bayiilik veren firmalar ortalama 5-10 bin TL sermaye ile masasından sandalye ye,nar ekşisinden çiğ köftesine kadar temin ediyor.Firma bayiilik alan kişiye ufak bir eğitim vererek işin nasıl yürütüleceğini gösteriyor.Eğer 10 bin TL ile yatırım yapmak istiyorsanız çiğ köfte dükkanı açma fikrini mutlaka değerlendirmenizi öneririz.

Çay Kulübesi Dükkanı Açmak

Ülke de çay sevmeyen neredeyse yoktur diyebiliriz.işlek bir cadde üzerinde veya bir alışveriş merkezinde ufak bir çay büfesi açarak çok iyi paralar kazanabilirsiniz.Çay bardaklarını trendleri takip ederek süslemeniz satışlarınızı büyük ölçü de etkileyecektir.Bu konu da Starbucks dünyanın en iyi pazarlamacıları arasındadır.Çay büfesi girişiminin ülkemiz de az olması da sizin için büyük bir etken.10 bin TL ile yatırım yapma düşünceniz var ise,mutlaka bu iş fikrini değerlendirmenizi öneririz.Kim bilir,belki de kısa zamanda işi büyüterek çay zinciri haline gelebilirsiniz..

Hayvancılık

10 bin TL hayvancılık için ufak bir miktar gibi gözükse de,yeriniz ve bilginiz buna müsait ise size çok iyi paralar kazandıracaktır.10 bin TL ile 5-6 küçükbaş yavrusu alarak yetiştirebilir,etinden sütünden iyi paralar kazanabilirsiniz. Hayvanlara sağlıklı bir şekilde bakıldığı vakit, yıl sonunda küçükbaş sayınızı 2 ye katlamış olursunuz.Hem hobi hemde yatırım yapmak istiyorsanız mutlaka hayvancılık fikrini değerlendirmenizi öneririz.

Cep Telefonu Çantacılığı

Cep telefonu çantacılığı karı çok yüksek olan iş modelleri arasındadır.2.el cep telefonu piyasasının serbest olması sebebiyle %300’e varan kar ile alım-satım yapabilirsiniz.İnsanların bol olduğu bir cadde üzerine tezgah açarak neredeyse aylık bir öğretmen maaşı kazanabilirsiniz.Eğer teknoloji ile ilgiliyim,cep telefonlarından anlarım diyorsanız mutlaka bu iş fikrini değerlendirmelisiniz.

2.El Ürün Satışı

Elinizde 10 bin TL sermayenizin olması letgo,sahibinden gibi siteler üzerinden geçiminizi sağlayabilmeniz için yeterli bir miktar.Bu siteler üzerinde çok acil nakit ihtiyacı olan kişiler ürünlerini değerinin çok çok altında satabiliyor. Düşük miktardan almış olduğunuz ürünlerin üzerine kar koyarak satabilirsiniz.Üstelik bu işin sadece cep telefonundan ve bilgisayardan yapılıyor olması sebebiyle de oldukça zahmetsiz bir iş modelidir.


Bu yazı da 10 Bin TL İle Nasıl Yatırım Yapılır diye merak edenlere fikir olabilmesi adına birkaç iş fikrinden bahsettik.Dilerseniz sitemizdeki diğer kategorilere de  göz atarak,evde ek iş,internetten para kazanma ve sermayesiz iş fikirleri konularına ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap