1. Anasayfa
  2. Teknoloji

10 Bin TL ile Ne Yatırım Yapılır?

10 Bin TL ile Ne Yatırım Yapılır?
0

Son dönemlerde, Türk lirasının büyük değerler kaybetmesiyle birlikte artık herkes kazançlı yatırım alanları aramaya başladı. Özellikle de son birkaç yıldır kripto paralar bu işin öncülüğünü yapıyor. 7’den 70’e herkes üniversite ve hatta lisede okuyan öğrenciler bile kripto ağına katılmış durumda. Ancak buna karşılık olarak, altın yatırımı yapmak ülkemizde hala başlarda. Bugünkü yazımızda, “10 Bin TL ile Ne Yatırım Yapılır?” buna değineceğiz.

10 Bin TL’niz ile nasıl bir yatırım yapmalısınız ve hangi yolları izlemesiniz bunlara değineceğiz. Gelin fazla uzatmadan bundan bahsedelim.

 

Türk lirasının değer kaybetmesine karşın olarak yatırım yapılabilecek oldukça geniş bir alan var. Ancak hangisi daha kazançlı olur bunu kestirmek çok da kolay değil. Altın yatırımı gibi uzun vadede kesin kazandıran yatırımlar da var, kripto paralar gibi yine uzun vadede kazandırma olasılığı çok yüksek ancak bu süreçte kaybettirme olasılığının da olduğu yatırımlar da var. Dolar ve Euro yatırımı da bunların yanında kullanılabilecek yatırımlardan bazıları. Ancak daha kazançlı olanı hangisidir? İşte bu sorunun cevabı çok basit olmasa da biz sizin için bunu araştırdık ve cevabını bu yazımızda verdik. Sırasıyla bu yatırımların kazançlı olup olmayacaklarından bahsedip, en son olarak hangi yolu izlemelisiniz bundan bahsedeceğim.

Dolar yatırımı; dolar yatırımı ülkemizde, özellikle de bundan birkaç yıl önce oldukça sık başvurulan bir yatırım türüydü. Ancak son birkaç aydır, dolar kurunun ciddi seviyelere yükselmesi bu yatırımı gittikçe zorlaştırdı. Çünkü şu anda dolar yatırımı yapmak isteyen bir kimse, oldukça ciddi bir miktar Türk lirası yatırmak durumunda kalıyor. Ve bu duruma kimse yanaşmak istemiyor. 10.000 TL’ye sahip olan bir kişi, şu anda dolar yatırımı yapmak istese, 750 dolar gibi bir miktar almış oluyor. Ve hiç kimse 10.000 TL’sini bu şekilde eritmek istemiyor. O yüzden son dönemlerde dolar yatırımı pek tercih edilmiyor ve biz de sizlere önermiyoruz.

 

Euro yatırımı; Euro yatırımı da zaten bildiğimiz gibi oldukça sık kullanılıyordu. Ancak yine dolardaki artış gibi, Euro da ciddi bir şekilde artış gösterdi. Ve yine, neden dolar yatırımı yapılmamalı gerekçesindeki gibi, Euro yatırımı da aynı sebeple yapılmamalı. Çünkü bu yatırım türleri, son dönemlerdeki kur artışlarından dolayı çok can sıkıyor ve paranızı eritme şansına sahip olabiliyor.

 

 

 

 

 

 

Altın yatırımı; Altının değerinin artmasındaki en büyük etkenlerden birisi, altının giderek doğada azalmasıdır. Altın kendini yenileyen bir maden olsa da bu sürçe yüz binlerce yıl alır. Altın bir maden türü olduğu için dünyamızda giderek azalıyor ve azaldıkça da değerini arttırıyor. Ayrıca diğer bir etken de nakit akışındaki artmalardır. Nakit artışı arttıkça alım gücü artar ve altına olan talep fazlalaşır. Böylece altının fiyatı artar. Dolar ve Euro’daki gibi, altın fiyatları da oldukça arttı. Ancak şu anda altın yatırımı yapmak hiç de mantıksız değil. Çünkü dediğimiz gibi altın bir maden türü olduğu için, er ya da geç değeri giderek artacaktır.

Ve şu anda aldığınız miktarlardan çok daha fazla kazanç sağlayacaksınız. Ama bu süreç oldukça uzun. O yüzden bu işe de pek yanaşmanın doğru olacağını düşünmüyorum.

 

Kripto paralar; Kripto para yatırımı, dediğimiz gibi en çok tercih edilen yatırımların arasında geliyor. Ve bu yatırım şekli altın gibi çok uzun zaman istemiyor. Bazen birkaç ay, bazen 1 hafta ve hatta bazen 1 günde bile kazancınızı katlayabiliyorsunuz. 1 ve haftalık kazançlar, iddia gibi biraz şansa ve iyi analize bağlı olsa da uzun vadeli, yani birkaç aylık kazanç sistemi neredeyse kesin kazanca giriyor. Eğer ki “10.000 TL ile Ne Yatırımı Yapılır” diye düşünüyorsanız, kesinlikle kripto yatırımı yapmanızı tavsiye ediyoruz. Peki Kripto Para Yatırımı Nasıl Yapılır? Gelin kısa ve öz bir şekilde bu anlatalım.

 

Nasıl Kripto Para Alınır;

İlk olarak, kripto para yatırımı yapacak bir platform seçmelisiniz. Ama dikkat edin, sizi dolandırmak isteyen birçok yer olabilir. Bu yüzden sizler için şu anda güvenilir olan birkaç platformun linkini buraya bırakıyoruz;

 

Binance: https://ins.tc/Py8j    BTC Turk: https://ins.tc/Py8k

 

İzlemeniz gereken ikinci bir yol üye olmak. Tercih ettiğiniz herhangi bir platforma “ÜYE OL” dedikten sonra bilgilerinizi girerek üye oluyorsunuz.

 

Üye olduktan sonra, hesabınızı onaylatmanız gerekiyor. Platforma göre değişiklik gösterdiğinden dolayı bunu nasıl yapacağınızı tam olarak söylememiz yanlışlıklara sebep olabilir. Ancak hangi platforma üye olduysanız, doğrulatmakla ilgili birçok video bulabilir ve doğru bir şekilde hesabınızı doğrulatabilirsiniz.

 

Doğrulatma işleminden sonra, herhangi bir Para Yükleme aracı seçerek (Kredi kartı gibi), hesabınıza sahip olduğunuz 10.000 TL’yi yüklüyorsunuz.

 

Aman dikkat! Yüklediğiniz bu parayı, Sakın herhangi bir kripto paraya dönüştürmeyin. Kripto paranızı doğru seçmelisiniz. Örnek olarak; “Bitcoin” gibi şu anda en çok tercih edilen kripto paraları seçmek sizin için daha iyi olacaktır.

 

Tekrar uyaralım! Paranızı rastgele, herhangi bir kripto paraya yatırmak, size kesin kazanç sağlamaz. İyi bir şekilde araştırarak, hangi kripto paraya yatırım yapmalısınız, bunu öğrendikten sonra paranızı yatırabilirsiniz. Ve uzun vadede kazancınızı arttıracaksınız.

 

Umarım yazımız sizin için yararlı ve ilgi çekici olmuştur. İyi günler, sağlıcakla kalın.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir