1. Ana Sayfa
 2. Karlı İş Fikirleri

100 Bin TL İle Ne İş Yapılır? 2023 GÜNCEL

100 Bin TL İle Ne İş Yapılır? 2023 GÜNCEL
100 Bin TL İle Ne İş Yapılır?
0

100 Bin TL İle Ne İş Yapılır?

100 Bin TL İle Ne İş Yapılır?

Ülkemizde sermayesi olan ancak ne iş yapacağına karar veremeyen birçok girişimci var. Aslına Türkiye de bu rakam iş kurmak için yeterli bir miktar. Ancak her alanda birçok girişimci olduğu için rakiplerin önüne geçmek adına doğru adımlar atmak, gerekli planlamaları yapmak önemlidir. Sadece sermayeye güvenip iş yapmak gerekli analizler yapılmadan riskli olacaktır. Piyasada birçok iş kolu bulunması ve alternatif kollara bölünmesi ile yüksek miktarlara gerek duyulmadan herhangi bir işe girişilmekte ve başarılı olunabilmektedir. 100 bin TL ile ne iş yapılır sorusunun cevabını ararken, öncelikle bu işlerin nasıl ve hangi koşullarda başarı sağlayabileceğini öğrenmeniz gerekir:

 • Sadece sermayeye güvenerek bir işe girişilmemelidir. Öncelikle müşteri potansiyelline dikkat edilmelidir ve geniş kitlelere hitap eden işler düşünülmelidir. Aklınızda herhangi bir iş varsa, o işin piyasadaki potansiyel yükselişi tespit edilip ona göre irilmelidir.
 • Herhangi bir kurarken sermayeden ziyade iş fikrinizin cazipliği, çalışma prensibiniz, işinizin ne kadar geniş kitlelere hitap ettiği daha önemlidir. Kurduğunuz işin temelleri düşünülmeden, sağlam atılmadıysa başarı oranınız da o derece düşecektir. Sermayeyi iş kurarken amaç değil araç olarak düşünmeli ve ona göre doğru adımlar atmalısınız.

Bu bilgilerin dışında iş kurmadan önce yapılması gereken önemli adımları ise şu şekilde listeleyebiliriz:

 1. İşe başlamadan önce mutlaka girmek istediğimiz sektör hakkında araştırma yapın
 2. Organize olmak için gerekli planlamaları yapın
 3. Kendinize neden bu işi istediğinizi sorun
 4. Kendinize girmek istediğiniz sektörde tecrübesi olan bir al-kıl hocası bulun
 5. Kendi isteklerinize değil müşteri potansiyeline göre hedef kitlenizi belirleyin
 6. Resmi olarak yeni bir işletme kurmadan önce hukuki tavsiye alın. Bu ilerde işletmenizle ilgili hukuki bir sorun çıkabileceği için önemlidir.
 7. İlerde zarar edebileceğinizi düşünerek her türlü duruma hazırlıklı olun. Her zaman bir B planınız olsun
 8. Çıkış stratejinizi düşünün

100 Bin Lira Nasıl Biriktirilir?

100 Bin Lira Nasıl Biriktirilir?
100 Bin Lira Nasıl Biriktirilir?

Günümüzde birçok insan kendi işini kurmak istemektedir. Ancak bunun için sermaye gerekir. 100 bin TL günümüzde birçok iş kolunda işletme açmak için yeterlidir. Uzun vadede bir iş kurma hayali olanlar ancak elinde sermayesi olmayanlar 100 bin TL nasıl biriktirilir diye araştırmalar yapmaktadır. Birçok insan birikim yapmanın ne kadar önemli olduğunun farkındadır ancak ilk adımı atmakta hep zorlanır. Sürekli planlar yapılır ama o planlar bir türlü hayata geçirilemez. İşte planlarınızı gerçekleştirmek adına ilk olarak yapılması gereken şey kararlı olmak ve hayallerinizin peşinden gitmektir.

Harekete geçerek Para biriktirmek için sizlere birkaç öneride bulunacağız:

 1. Öncelikle bütçe yapın. Gelirinizi giderinizi belirleyerek bütçe yapmak ilk adım olacaktır. Bütçe yaparak gereksiz harcamaları bırakarak para biriktirmeye başlayabilirsiniz. Bu hayallerinizi gerçekleştirmenin ilk adımıdır.
 2. İnsanlar para biriktirmemek için birçok bahane sunar. Önce bu bahanelerden kurtulmak gerekir. Bizlere zaten küçük yaşlardan beri büyüklerimiz para biriktirmemiz gerektiğini aşılamıştır. Geliri ne olursa olsun herkesin mutlaka gereksiz harcamaları vardır ve bunları keserek para biriktirebileceğinizi bilmeniz gerekir. Aylık kendinize bir hedef belirlemeli ve o parayı kenara koyduktan sonra kalan parayla geçinmelisiniz.
 3. Yatırım yapın. Çünkü yatırım yapmadan paranızı arttırmak çok kolay olmayacaktır. İnternette bununla ilgili birçok bilgi bulabilirsiniz. Size uygun olan yatırım aracını seçerek geleceğinizi güvence altına alabilirsiniz.
 4. Herkesin bir hayali vardır. Siz de hayallerinizi gerçekleştirmek için kendinize bir hedef belirleyin. Hayallerimiz bizi hedefimize ulaştıran en büyük araçtır. Bu nedenle de hedef koymak işinizi kolaylaştıracaktır.
 5. Gelirinizden belirli bir oran belirleyin ve bu oranda parayı her ay biriktirin. Örneğin bekarsanız gelirinizin %20-25 ini biriktirebilirsiniz. Bu fedakarlığınızın karşılığını fazlasıyla alacağınız için bunu yapmak hiç de zor olmayacaktır.
 6. Gereksiz harcamalardan vazgeçin ve tasarruf edin. Örneğin; Elektrik, doğalgaz, su, mutfak masrafı, eğlence giderler gibi masraflarınızı azaltın. Bu şekilde birçok alanda tasarruf ederek her ay güzel bir miktar biriktirebilirsiniz. Bunu yaşam tarzına dönüştürmeniz işinizi kolaylaştıracaktır.
 7. Sizi birikim yapmaya teşvik edecek arkadaşlar edinin. Arkadaşlarınızın ve çevrenizin size bu konuda destek olması oldukça önemlidir. Kendinize bir hedef belirlediyseniz sizi sürekli dışarı çıkmaya teşvik ederek tasarruf etmenizi engelleyen arkadaşlarınızı bu konuda uyarın.
 8. Para biriktirmeye başlamak için eğer varsa öncelikle borçlarınızdan kurtulun. Borcunuz olduğu sürece para biriktirmeniz imkansız olacaktır.

100 Bin Lira İle Kurulabilecek İşler

100 bin TL sermayeniz varsa birçok iş fikirlerini gerçekleştirebilirsiniz. Listemizde yer alan iş fikirleri üzerinde düşünerek size uygun olanına karar verebilirsiniz. İşte 100 bin TL ile kurulabilecek en karlı iş fikirleri:

 1. HALI SAHA AÇMAK: 100 bin TL sermayeniz varsa orta ölçekli bir halı saha açabilirsiniz. Aylık gelirinizle 1 yıl gibi bir sürede maliyeti karşılar ve kara geçebilirsiniz.
 2. TAVUK ÇİFTLİĞİ KURMAK: Tavuk ve yumurta fiyatlarının her gün artması bu sektöre olan ilgiyi arttırmıştır. 100 bin TL sermaye büyük ölçekli bir tavuk çiftliği kurmak için yeterlidir. Zamanla çiftliği büyüterek çok yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.
 3. BEYAZ EŞYA BAYİLİĞİ: 100 bin TL herhangi bir markanın bayiliğini almak ve mağaza açmak için yeterli bir miktardır. Bu iş ile tahminlerinizin üstünde kar elde edebilirsiniz.
 4. PİZZACI AÇMAK: Eğer bu işten anlıyorsanız yanınıza birkaç kişi alarak bu işe girebilirsiniz. Kendi markanızı yaratabileceğiniz gibi bayilik veren firmalarla da iletişim kurabilirsiniz. Bu iş fikri sabit gelir elde etmek için oldukça caziptir.
 5. GİYİM MARKASI BAYİLİĞİ AÇMAK: ülkemizde giyime olan düşkünlük herkes tarafından bilinmektedir. Ülkemizde satış potansiyeli yüksek olan bir markanın bayiliğini alarak 100 bin TL sermaye ile yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.
 6. MOBİLYA MAĞAZASI AÇMAK: Çok fazla müşteriye satış yapmak gerekmeden yüksek kazançlar elde edebileceğiniz bir sektördür. Günde sadece birkaç müşteriye satış yaparak kar elde edebilirsiniz.
 7. KİTAP KAFE AÇMAK: Ülkemizde kitap okuma oranı çok fazla olmasa da okuyan kesimin oldukça ilgisini çekecek bir alandır. 100 bin TL sermayeniz varsa ve sizde kitaplara meraklıysanız bu iş kolunu düşünebilirsiniz.
 8. İSTİRİDYE MANTARI ÜRETİMİ YAPMAK: İlk olarak kendi paranızla girebileceğiniz bu işte devletten hibe desteği de alabilirsiniz. Toplamda 100 bin TL bu iş için oldukça iyi bir rakamdır. İş tam olarak oturduktan sonra aylık karı en yüksek olan iş alanlarından biridir.

100 Bin TL İle Yapılabilecek İşler 2023

100 Bin TL İle Yapılabilecek İşler 2023
100 Bin TL İle Yapılabilecek İşler 2023

İş hayatına atılmak isteyenler ve belirli bir sermayesi olanlar hangi işten kar elde edebileceklerini ve en iyi yatırımı nasıl yapacaklarını merak etmektedir. 100 Bin TL ile birçok iş kolunda yapılabilecek işler mevcuttur. 100 bin TL ile yapılabilecek işler 2023 ile ilgili örnek verecek olursak kafe açmak, mağaza ve dükkan açmak karlı iş kollarından olabilir. Hangi alanda iş yeri açacağınıza bulunduğunuz bölgenin müşteri potansiyelini düşünerek karar verebilirsiniz. Bunların dışında 100 bin TL sermaye ile internet üzerinden e- ticaret de yapabilİrsiniz.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap