1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
Trendlerdeki Yazı

18 Yaş Altı Kredi Kartı Veren Bankalar 2023

18 Yaş Altı Kredi Kartı Veren Bankalar 2023
0

İnternet alışverişi yapmak isteyen 18 yaş altı kişilerin en çok merak ettikleri konulardan biri de,18 yaş altı kredi kartı veren bankalar hangileridir? oluyor.Artık gençler online oyunlara bir hayli ilgi duyuyor.Oyun içi kıyafet alma,level atlama gibi şeyler için de kredi kartına ihtiyaç duyuyorlar.Bu duruma ailelerin sıcak bakmaması sebebiyle gençler ininal kart,mobil ödeme gibi seçeneklere yöneliyorlar.

Bizde evdepara.com olarak 18 yaş altı gençler için bu konu da araştırma yaptık.Şimdi gelin hep birlikte 18 yaş altı kredi kartı verilir mi?Kredi kartı veren bankalar hangileridir?gibi soruların yanıtına bakalım.

18 Yaş Altı Kredi Kartı

Günümüzde kredi kartları sadece yetişkinler için bir ihtiyaç olmaktan çıkmış durumda .Özellikle interneti yoğun bir şekilde kullanan 18 yaş altı ilkokul ve lise öğrencilerinin de kredi kartı ihtiyacı olabilir ve en az bir ebeveyninin onaylaması durumunda 18 yaş altındaki herkes kredi kartı alabilir.

Birçok banka,18 yaş altındaki kişilerin kredi kartı çıkarabilmesi için başvuru esnasında anne ve babanın aynı anda orada bulunmalarını zorunlu tutuyor.Bunun nedeni ise,18 yaşını doldurmamış birinin kredi kartı ödemesi yapamayacağı için, borcu ebeveynlerin ödeyeceğine dair teyit almak istemesi.

18 yaş altı gençlerin kredi kartı sahibi olabilmesi için mutlaka bir banka hesabı açtırmış olması gerekiyor. Bu kapsamda kendi adına doğrudan banka hesabı açtıramayan gençlerin anne ve babaları ile birlikte aynı anda banka şubesine giderek, en az birisini hesabına yetkili olarak tanımlaması gerekir.

Yetkili olan kişi banka hesap kontrolünde tam yetkilidir.Genç 18 yaşını doldurana kadar tüm yasal işlemler yetkili anne veya baba üzerinden gerçekleştirilir.Burada dikkat edilmesi gereken nokta,kişinin 18 yaşına girmiş olması hukuk kapsamında bir şey ifade etmiyor.Banka hesabı üzerinde tam yetkili olabilmek için 18 yaşını tam olarak doldurmak gerekiyor.

18 Yaş Altı Kredi Kartı Veren Bankalar 2023

Yasa gereği,tüm bankalar ebeveynlerin onayı durumunda 18 yaş altı kişilere hesap açabilir.Ancak 18 yaş altı kişinin kredi kartı çıkarabilmesi durumunda bazı bankalar kolaylık tanıyor.Bu bankalar;

Vakıfbank Junior Hesap

Vakıfbank,18 yaş altı kişilerin kredi kartı çıkarmasına olanak sağlıyor.Başvuru için anne ve baba ile birlikte Vakıfbank şubelerine giderek banka hesabı ve kredi kartı başvurusu yapılabilir.Kart limitinin ne kadar olacağını ise ebeveynler kendileri belirliyor.Başvurunun onaylanması durumunda gencin adı soyadı yazılı olduğu kredi kartı adrese teslim ediliyor.Başvuru esnasında istenilen belgeler;

  • Kartı çıkaracak olan gencin Nüfus Cüzdanı
  • Ebeveynlerin Nüfus Cüzdanı
  • İkametgah Belgesi
thumbnail
Önerilen Yazı
Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2023 ||

İş Bankası Genç Hesap

Ülkemizde 18 yaş altı kişilere hesap açma işlemini ilk getiren banka İş Bankası’dır.Yine ebeveynler ile birlikte İş Bankası şubelerine giderek banka hesabı ve kredi kartı başvurusu yapılabilir.Kart limitinin ne kadar olacağını ise ebeveynler kendileri belirliyor.Başvurunun onaylanması durumunda gencin adı soyadı yazılı olduğu kredi kartı adrese teslim ediliyor.Başvuru esnasında istenilen belgeler;

  • Kartı çıkaracak olan gencin Nüfus Cüzdanı
  • Ebeveynlerin Nüfus Cüzdanı
  • İkametgah Belgesi

Akbank Exi26

Akbank Exi26 sahibi olmak isteyen gençler,anne ve babası ile birlikte en yakın Akbank şubesine giderek başvuru yapabilir.Diğer bankalarda olduğu gibi burada da kart limiti kontrolü tamamen ebeveynin elindedir.Başvurunun onaylanması durumunda gencin adı soyadı yazılı olduğu kredi kartı adrese teslim ediliyor.Başvuru esnasında istenilen belgeler;

  • Kartı çıkaracak olan gencin Nüfus Cüzdanı
  • Ebeveynlerin Nüfus Cüzdanı
  • İkametgah Belgesi

İlginizi çekebilir:

Sınırsız sanal kart oluşturmaya izin veren bankalar ? Şubeye gitmeden kredi veren bankalar 2023

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap