1. Ana Sayfa
 2. Kredi Kartı Rehberi
 3. 18 Yaşından Küçüklere Kredi Kartı Veren Bankalar | 2021

18 Yaşından Küçüklere Kredi Kartı Veren Bankalar | 2021

featured

18 Yaşından Küçüklere Kredi Kartı Veren Bankalar Var mı? 18 yaşından küçük olan kişiler kredi kartı kullanabilir mi? Bu konu hakkında sizlere detaylı bilgiler vereceğiz.

Eğer yaşınız 18 yaşından küçük ise kredi kartı kullanabiliyorsunuz. Yalnız bu kart sizin üzerinize olmuyor. Anne veya babalarınızın kontrolü altında sizlere ek kart verilmektedir. Bu kart için anne veya babalarınızın başvuru yapması gerekiyor.

Bir banka hesabınızın olması için 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. Ayrıca bankalarda sicil çalışmaları da 18 yaşından sonra yapılmaktadır. Bankalar kredi notu ve kredi siciline göre işlem yaparken 18 yaşından küçüklerin herhangi bir kredi notu oluşmamıştır. Bu yüzden bankalardan işlem yapamazsınız.

18 Yaşındakilere Kredi Kartı Veren Bankalar

Eğer 18 yaşına bastıysanız hemen kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Öğrenci olsanız da, çalışan olsanız da, işsiz olsanız da bazı bankalardan ilk olarak kredi kartınızı alabilirsiniz. Kredi kartınızı ilk kez kullanacağınız için düşük limitli bir kredi kartı sizlere sunulacaktır. Bu gelen kredi kartını düzenli kullanır ve gününde öderseniz diğer bankalardan da kredi kartı alabilir ve ayrıca kullandığınız kredi kartının limitini arttırabilirsiniz. 18 yaşından itibaren kredi kartı veren bankalar şu şekildedir.

 • Ziraat Bankası
 • Akbank
 • Halkbank
 • Odeabank
 • QNB Finansbank
 • Garanti BBVA
 • Yapı Kredi Bankası
 • İş Bankası
 • TEB

Bu bankalardan kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. İnternet sitelerinde çıkan Akbank 17 yaş kredi kartı reklamlarına inanmayınız. 18 yaşından küçüklere olan kişilere hiçbir banka hesabı dahi açamaz. Bu yüzden 18 yaşına gelmeden bankamatik kartı alamazsanız.

İş Bankası Maxi Para Gençlik Kartı

Eğer anne ve babanız size bir bankamatik kartı almak istiyorsa İş Bankasına giderek başvuru yapabilirler. Karta para yüklediğiniz sürece kart kullanıma açılacaktır.

Anne ve babaların kontrolü altında olacaktır. 12 ile 18 yaş arasındaki çocukların isimlerine göre verilmektedir. Tüm yetki ailelerdedir. Anne ve babaların iş bankası müşterisi olması durumunda bu kartı alabilirsiniz. Bu bir kredi kartı değildir. Bankamatik kartıdır. İş Bankası kredi kartı almak için 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir.

Akbank Exi Hesap

İş Bankası gibi Akbank üzerinden de anne ve babaların onayında bankamatik kartı alınabilmektedir. 15 yaşından büyük olan kişiler için bu hizmet verilmektedir. Eğer açtığınız hesaba para yatırırsanız harcamalarınızı yapabilirsiniz. Bu kartın tüm onayları anne ve babalara aittir.

Anne ve baba eğer Akbank müşterisi ise bu kartı çocuklarına alabilirler. Bu kartı kullanan çocukların 18 yaşında Akbank Axess kartı başvurusu anında onaylanacaktır.

Vakıfbank Junior Hesap Kartı (Like Card)

Vakıfbank’ta 18 yaşından küçüklere bankamatik kartı çıkartmaktadır. Bu kartı çıkartmak istiyorsanız anne veya babanızla banka şubesine gitmeniz gerekmektedir. Hesabınızda para olması durumunda harcamalar yapabilirsiniz. Aksi taktirde 18 yaşını beklemeli ve kredi kartını o şekilde alabilirsiniz.

Yukarıda sizlere 18 yaşından küçüklere kredi kartı veren bankalar hakkında bilgiler verdik. Sizde bu bankalardan banka kartı başvurusu yapabilirsiniz. Bu konu hakkında sormak istediklerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

 

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap