1. Ana Sayfa
  2. Yatırım Fikirleri

50.000 TL’ye Alınacak En İyi Arabalar 2023

50.000 TL’ye Alınacak En İyi Arabalar 2023
0

Ülkemizde ekonomide yaşanan sorunlar sonrası döviz kuru sürekli olarak artmakta. Dünyayı etrafına saran korona virüs pandemisi sonrası ise tüm dünyada birçok şeyin fiyatı daha da arttı. Pandeminin gelmesi ile birlikte tüm ikinci el araba fiyatları tavan fiyatlara ulaşırken bu süreçte ise araba almak isteyen vatandaş bütçesi dahilinde istediği arabayı alamamakta. Peki 50.000 TL’ye alınacak en iyi arabalar hangisi? İşte O Girişim olarak bu bütçe dahilinde araba almak isteyen vatandaşlar için hazırladığımız liste.. İşte detaylar ve daha fazlası ogirisim.com adresinde yer alıyor…

2023 yılını genel anlamda her şeyin pahalılaşması olarak görebiliriz. Yeni yılın gelmesi ile birlikte birçok arabanın fiyatı yükselirken bu süreçte ise araba sahipleri de değişen piyasaya ayak uydurarak fiyatları yukarıya çekmektedir. Yeni yıl ile birlikte araba fiyatlarında düşüş beklenirken alınacak en iyi arabalar ise bu sayfada yer alıyor..

Haber İçeriği

Citroen C-Elysse

Citroen üretimi bu araç uzun yıllar önce üretime başlanmış olup günümüzde halen revaçta olan bir araç modelidir. Düşük yakıtı ve şehir otomobili için en uygun araçların başında gelmektedir. Sedan kasa Citron C-Elysse modellerini düşük kilometreli olarak istediğiniz bütçe dahilinde tercih edebilirsiniz. Araç son teknolojiye çok uygun bir şekilde olmasa da tamamen yol arkadaşınız gibi hissettirecek bir değer katacaktır. Düşük yakıt tüketimi ile öne çıkan Citron C-Elysse aracı bu fiyat bandında tercih edilebilecek bir araç olarak karşımıza çıkıyor.

Audi A3

Lüks model arabaları seviyor ve özellikle bir Audi hayranıysanız bu model sizin oldukça hoşunuza gidecektir. Bu araçların 100 bin km bandında ki modelleri bu fiyat bandında bulunabilir ve tercih edilebilir. Audi marka araçların parçaları tüm Türkiye ve Avrupa da kolay bir şekilde bulunabilir ve araç kullanımında size herhangi bir sorun çıkarmamaktadır.

Audi model eski araç alımlarınızda bu modeli tercih edebilir fakat almadan önce muhakkak şanzıman kontrolü yapılması gerekmektedir. Bu araçlarda şanzıman sorunu yaşanabilmekte ve bu sebepten dolayı Ogirisim.com okuyucuları bu tarz Audi model araç alımlarında ekspertize aracı sokmalıdır. Araçta şanzıman sorunu olmaması durumunda ise güvenli bir şekilde aracı satın alabilirsiniz.

Ford Focus

Eskilerden bugünlere gelindiğinde Ford marka araçların halen günümüzde çok sık tercih edildiğini ve piyasası olduğunu görebiliyoruz. İnsanlar zaman içerisinde Ford marka araçları çok sık bir şekilde almış ve zaman içerisinde de kullanımını sürdürmekte.

Ford Focus model araçlar oldukça dikkat çekici olmakta ve günümüzde de birçok kişi ülkemizde bu aracı kullanmaktadır. 50 bin TL bandında alınabilecek araçlar içerisinde yer verdiğimiz Ford Focus aracını bu fiyatlarda 2014 model manuel dizel- benzinli otomatik olarak bulabilirsiniz.

Temiz bir araç arayışında iseniz bu araçların daha fazla kilometre yapanlarına bakmanız gerekecektir. Bu model arabalarda istikrar önemli bir şey olup 100 bin km üstünde ki araçlar daha iyi piyasa yapmaktadır.

Nissan Micra

Kadınlar tarafından en sık tercih edilen araçlar arasında yer alan Nissan Micra günümüzde piyasası olan araçlar içerisinde yer almaktadır. Basit, sade ve tatlı bir dış görünümü ile birlikte tamamen kadınlar için hazırlanan bu araç dışarıdan küçük olarak gözükse de içeriden daha geniş bir arabadır.

Micra modelli araçlar şehir içlerinde yakıt – performans anlamında gayet yeterli olarak karşımıza çıkıyor. Bu süreçte memur ve maaşlı olan çalışanlar ise Micra araçlarını tercih etmektedir. Micra araçlarında genel olarak yaşanan kronik ya da farklı bir sorun bulunmamakta. Bu süreçte ise yüksek kilometreli Micra araçlarıda tercih edebilirsiniz.

BMW 1.16i

Bmw araçları eski model olsa da en sık tercih edilen araçlar arasında yer almakta. Şık görünümü ve tasarımı, geçmişten gelen lüks algısı ile birlikte Bmw araçları günümüzde halen her fiyat bandında bir numarada yer alan araçlardır. Bmw araçları tam otomatik şanzımanlı olan bu modellerde 50 bin TL bandında tercih edilebilecek araçlar arasında yer almaktadır.

Tam otomatik olan bu modeller kadınlar tarafından da kullanılmakta ve bu araçlar benzinli araçlardır. Benzin olan bu araçlarda LPG takımı uyumlu olmakta ve LPG taktırarak yakıt tasarrufunu maksimuma çıkarabilirsiniz.

Dacia Logan MCV

Son yıllarda Dacia model araçlar oldukça tutulmaya başlanmıştı. Özellikle düşük fiyat bandı ile dikkat çeken bu araçlarda yer alan iç tasarımı ve dış tasarımı oldukça güzel. Dacia markasının Logan MCV modeli bu araçlar bu fiyat bandında tercih edilebilecek araçlardır.

Daha çok ailelere hitap eden bu araçlarda yüksek ağırlık taşınabilir ve uzun yolculuklarda birebir tercih edilebilir. Yakıt anlamında da çok pahalı olmayan bu araçlar 50 bin TL bandında rahat bulabileceğiniz araçlar olarak karşımıza çıkmaktadır.

Honda Civic 

Japon grubunun en iyi aracı olan Honda model araçlar eskiden bugüne piyasası en iyi olan ve daima en hızlı satılan araçlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Honda Civic modelleri piyasada anında alıcı bulurken, şık tasarımı, gücü ile birlikte karşımıza çıkıyor. Çoğu kişinin hayali olan bu araçların 2012 modelleri bu fiyat bantlarında alıcı bulabilmektedir.

Honda model araçlarda ciddi kronik ve tekrarlama gibi sorunlar olmamaktadır. Bu süreçlerde ekspere gitmeli ve ne olursa olsun baktırmanız gerekebilir.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap