1. Ana Sayfa
  2. Haberler

6 Aralık 2023 ALES Yapılacak mı? Yasaklar Nedeniyle Sınav Ertelendi mi?

6 Aralık 2023 ALES Yapılacak mı? Yasaklar Nedeniyle Sınav Ertelendi mi?
0

Bugün gerçekleştirilen kabine toplantısının ardından konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1 Aralık Salı gününden itibaren hafta sonu sokağa çıkma yasağının getirildiğini açıkladı.

Bununla birlikte 6 Aralık 2023 tarihinde yapılacağı daha önceden duyurulan ALES ile ilgili bir açıklama yapılmadı. Sınava girecek vatandaşlarımız ALES ertelendi mi diye merak ederken ÖSYM’den bir açıklama henüz yapılmadı.

6 Aralık 2023 ALES ertelendi mi?

Bu yıl Mart, Nisan ve Mayıs aylarında tanıştığımız karantina uygulamaları süresince üniversiteler online eğitime geçerken kimi sınavlar ertelenmişti. Ancak Üniversitelere giriş sınavı ile liselere giriş sınavları ertelenmemişti. Bu sefer de ALES için aynı intiba söz konusu olabilir. Sınavın ertelenmeyip, hafta sonu sadece ALES için bir istisnai durum olabilir. Gelişmeleri sizlerle paylaşacağız.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap