1. Ana Sayfa
  2. Bankalar
  3. Akbank Sistem Ne Zaman Düzelecek 2021? Pos, Kredi Kartı, Çek, Maaş Hesabı Olanlar Dikkat!

Akbank Sistem Ne Zaman Düzelecek 2021? Pos, Kredi Kartı, Çek, Maaş Hesabı Olanlar Dikkat!

featured

Akbank’a an itibarıyla 26 saattir ulaşılamıyor. Peki şubeler kapalı mı? Pos cihazları ne durumda? Son durumu sizler için kısa bir haber videosu olarak aktarmak istedik.

Akbank’ta kesinti 6 Temmuz’da başladı. İlk önce internet şubesi, şubelerdeki ekranlar ve ATM’ler gitti. Ardından da mobil bankacılık çöktü ve sistemleri tamamen kapandı. Banka tamamen ulaşılamaz hale geldi ve kimse kredi kartıyla ya da banka kartıyla işlem dahi yapamadı. O esnada ATM kullananların bir kısmının kartı ise makineler tarafından yutuldu.

Ertesi güne yani bugüne geldiğimizde ise sorunlar devam ediyor. Bazı kullanıcıların otomatik ödeme talimatı verilirken yetersiz bakiye mesajları aldıkları da sosyal medyaya yansıdı.

Akbank konu ile ilgili çok kötü bir kriz yönetimi ortaya koyarken 26 saatte sadece 2 açıklama yaptı ve borcu olanların günlük faizlerinin işletilmeyeceği, kredi ödemelerinin ötelendiği belirtildi. Çek kullanan iş sahiplerinin ise durumu meçhul. Kredi Kayıt Bürosu kayıtlarının olumsuz etkilendiği durumda ise ne yapılacağına dair bir bilgi bulunmuyor. Vatandaşlar oldukça tepkili.

Sorunun tahmini olarak ne zaman çözülebileceği ise belli değil.

Sorunun ana bilgisayar kaynaklı olduğu belirtilirken veritabanının çökmüş olması ya da bir siber saldırı da konuşulanlar arasında. Maaş müşterileri hiçbir şekilde maaşlarını kullanamazken, kasa sahipleri de kasalarına erişemiyor. Şubelerde ekranlar kapalı ve hiçbir işlem yapılamıyor.

Sizler de konu ile ilgili mağduriyetlerinizi ve sorularınızı bu video altından herkes ile paylaşabilirsiniz.

Tüm Akbank müşterilerine geçmiş olsun.

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap