1. Ana Sayfa
 2. Karlı İş Fikirleri

Al Sat Yaparak Para Kazanmak – AL SAT TAKTİKLERİ 2023

Al Sat Yaparak Para Kazanmak – AL SAT TAKTİKLERİ 2023
0

Al Sat Yaparak Para Kazanmak
Al Sat Yaparak Para Kazanmak

Günümüzde ticari faaliyetler çok yönlü ve çeşitli şekillerde gerçekleşmektedir. Alıp satma işlemi kısaca var olan bir ürünü alıp, onun üzerine kar ekleyerek satma işlemi olarak adlandırılır. Yani bir örnek vermek gerekirse, fabrikadan 30 liraya aldığınız bir gömleği 50 Türk lirası karşılığında müşterilere satılması durumudur. Al sat yaparak para kazanmak bu şekilde mümkündür. Bu al sat işleminden 20 lira kar elde etmiş olursunuz. Alıp satma işlemi çok örneklerle açıklanabilir. Evler arabalar telefonlar beyaz eşyalar kıyafetler akla gelen her maddi değeri olan malın alım satımı yapılarak kar elde etmek mümkündür. Özellikle son dönemde araba alıp satarak kar elde etmek mümkün hale gelmiştir. Al sat yaparak para kazanmak mümkündür. Ancak bu işlemden elde edilecek olan kar payı aldığınız malın değerine göre belirlenmektedir. Bu işi yüksek işlemlerle yaparsanız yüksek paralar kazanabilirsiniz. Alınan risk değeri kazanılan kar oranını arttırmaktadır. Bu işlemleri yapmak için belirli bir tecrübe düzeyine sahip olmanız gerekmektedir. Her maldan kar etmek mümkün olmayabilir. O yüzden bir nevi yatırım yapılacak olan eşyanın veya malın mutlaka önceden ön araştırması yapılmalı herhangi bir engeli kazası gibi durumları olup olmadığı tespit edilmelidir.

Al Sat Yaparak Para Kazanmak İsteyenlere Öneriler

Al sat yaparak para kazanmanın mümkün olduğundan söz etmiştik. Bunun için belli bir birikim ve aynı zamanda tecrübe sahibi olunması gerektiğinin önemini söylemimiz doğru olacaktır. Bu işi yapmak isteyenler için, bu işe yeni başlayanlar için, Al sat yaparak para kazanmak isteyenlere öneriler konusuna madde madde değineceğiz.

 • Bütçenizi aynı türden ürünlere ayırmak yerine, farklı türden ürün gruplarına ayırın. Bu sayede risk oranınızı düşürerek kar elde etmeme durumunu ortadan kaldırabilirsiniz.
 • Eğer bir şeyi satarken kar elde etmek istiyorsanız ucuza almak durumundasınız. Eğer bir şeyi piyasa fiyatının altında satın alabilirseniz satarken o üründen kar elde etmeniz muhtemeldir
 • Satın alınacak ürün grubunu dönemin piyasa şartlarına göre belirleyin ve bu plan dahilinde satın alım işlemini gerçekleştirin. Bunun için sürekli olarak piyasa araştırması yapılmalı ve güncel piyasa takip edilmelidir.
 • Belirli bir plan ve program dahilince çalışın. Ürünü alacağınız zamanı ve satacağınız zamanı bu plan dahilinde belirlerseniz kar elde olasılığınız yükselmiş olacaktır.
 • Uzmanlaşmaya ve kendinizi geliştirmeye çalışın. Bunun için sattığınız ürünler hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Bu sayede müşteri- satıcı arasındaki güven duygusu sağlanmış olacak ve alım satım işlemlerinde süreklilik esas olarak kalabilecektir.
 • Örneğin bir araç satacaksanız aracınızın özelliklerini belirttikten sonra alıcıya aracı kullanma olanağı tanımalıdır. Yani müşterilerinize satacağınız malın deneme fırsatını verirseniz satma oranınız ve bu işten para kazanma ihtimaliniz gerçekleşmiş olacaktır.
 • Bu işe başlayacak olanlara ya da yeni başlayanlara bir diğer öneri ise satacağınız malın arkasında durun ve piyasa şartlarının altında satmamaya özen gösterin. Çünkü değerinden düşük satılan mal güvensizlik yaratacaktır ve kar etmenizi zorlaştıracaktır.

Al Sat Yapılacak Ürünler

Al Sat Yapılacak Ürünler
Al Sat Yapılacak Ürünler

Al sat yaparak para kazanma konusunda seçilen ürünlerin önemi büyük önem taşır. Ürün seçimini belirlerken önemli olan nokta bu işe girilecek olan bütçe ile alakalıdır. Yani 10 bin liranız varsa kıyafet işine girip alım satıp yapabilecekken, 100 bin liranız varsa otomobil sektörüne girip al sat yaparak para kazanmanız mümkün olacaktır. Al sat yapılacak ürünler güncel ekonomik koşullara göre belirlenmeli ve kar marjı yüksek ürünlerin tercih edilmeye çalışılmalıdır. Bu yazımızda al sat yapılacak ürünler konusunda belli başlılarına değineceğiz.

 • Piyasada yer alan 2. El statüsündeki otomobiller günümüzde en çok al sat yapılan ürünlerdir. Piyasaların sürekli olarak değiştiği bu sektörde al sat yaparak para kazanmanız mümkündür.
 • Toptancılardan alınan kıyafetlerin pazarlarda ya da mağazalarda satılması sık sık yapılan bir durumdur. O yüzden al sat yapılacak ürünlerin başında kıyafetler de gelmektedir.
 • El kitapçıların sayısı günümüzde oldukça artmıştır. Özellikle üniversitelerin sayısındaki yükselme kitaplara olan rağbet düzeyini de yükseltmiştir. Bundan dolayı al sat yaparak 2. El kitaplardan para kazanmak mümkündür.
 • Emlak sektörü de günümüzde yüksek rağbet gören sektörlerdendir. Özellikle binalar yeni yapılırken daha temel atılırken satın alındığı zaman daha uygun fiyata alınabilir düzeydedir. Daireler bittikten sonra ise fiyatları artmaktadır. Bu noktada ev alıp satarak para kazanmak mümkündür. Ancak bu sektör maliyetli ve yüksek bütçe gerektiren bir sektördür.
 • Akıllı cihazların günümüzde herkes tarafından kullanıldığını söyleyebiliriz. Telefonlar piyasada oldukça yüksek sayıda bulunduğu için alınıp satılması ve kar elde edilmesi gerçekleştirilebilir oluyor. Telefon piyasası birçok kişi tarafından yüksek bütçeler gerekmeden yapılabilmektedir.

Kripto Para Al Sat

Kripto para piyasaları son yıllarda hayatımızın içerisinde giren ve al sat yapılarak para kazanılması mümkün olan piyasalardandır. Kripto paralar tamamen online sistemler üzerinden alınıp satılabilen, basılı olmayan paralardır. Her kripto paranın güncel piyasalara göre bir değeri ve karşılığı vardır. Kripto paralar anlık olarak yükselip alçalabilirler. İşte bu alanda bilgi sahibi, araştırmaları yapmaya açık bireyler bu para piyasalarını takip ederek para kazanabilirler. Kripto paraların anlık olarak değiştiğinden bahsettik. Eğer kripto para birimleri düştüğünde alım sağlarsanız. Kripto paraların değeri de arttıktan sonra sizin paranızda katlanmış olacaktır ve kripto para al sat yaparak para kazanmış olacaksınız. Kripto paraların ülkemizde en çok tercih edileni bitcoindir. Özellikle son yıllarda bitcoin hesabı olup alım satım işi yapan insan sayısı oldukça artmış durumdadır.

Al Sat Yapılacak Hisseler

Hisselerin alım satımı borsa ve banka piyasalarının hareketlenmesinden sonra kar elde edilecek bir alan haline gelmiştir. İnsanlar evlerinden dahi hisse alım satımı yaparak para kazanabilirler. Kısa yoldan para kazanmanın bir yolu olarak adlandırılabilir. Hisselerden al sat yaparak para kazanabilmek için hisse senetlerinin değer kazanması gerekmektedir. Yani bir şirkete ya da kuruluşa yönelik hisse alım işlemlerinde aldığınız değerden daha yüksek derecelere yükselmesi durumunda hisse alım yaparak para kazanabileceksiniz. Al sat yapılacak hisseler konusu piyasaları takip edip bu alanda uzmanlaşmış kişilerin yanıt verebileceği bir konudur. Ancak detaylı araştırmaları yapıp bu alanda uzmanlaşmak da mümkündür. Yatırımlar gerçekleştirilirken yerel pazardaki firmalara yatırım yapılabildiği gibi uluslar arası faaliyet gösteren ve talep gören şirketlere de yönelebilirsiniz. Uzmanların tavsiye ettiği yatırım alanları da bu yöndedir. Örneğin uluslar arası anlamda büyük bir spor kulübünün hisselerine yatırım yaptığınızda hisseler galibiyet oranına göre anlık olarak yükselebileceğinden hisse senetlerinin değişebileceği görülecektir. Bu durumda da aldığınız hisse senetlerinin değeri yükseleceğinden hisse senetlerinizin satımını yaparak bu alanda kar elde edebilirsiniz. Ancak tekrar belirtmekte fayda var ki bu tür alanlarda yatırım yapmak risk de teşkil edebilmektedir. Yatırdığınız parayı anlık olarak katlayabileceğiniz gibi anlık olarak paranızın değerini kayıp da edebilirsiniz. O yüzden bu alanlarda yatırım yapmadan önce detaylı ve düzenli olarak piyasa araştırması yapılmalı, alım satım işlemleri belirli bir bilgi ölçüsünde gerçekleştirilmelidir.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap