1. Ana Sayfa
  2. Evde Ek İş

Animasyon Yaparak Para Kazanmak

Animasyon Yaparak Para Kazanmak
0

Günümüzde çok farklı şekillerde para kazanmak ve ek gelir sağlamak mümkündür. Bunlardan bir tanesi de animasyon yaparak para kazanmak seçeneğidir. Neden animasyon yapmalıyız ve animasyon işinden nasıl para kazanırız derseniz cevabım en iyi yolu youtube kanalıdır. Yani yaptığınız çocuklara yönelik animasyonlardan yani çizgi film gibi düşünün, bir kanal oluşturmak ve izlendikçe reklama tıklandıkça para kazanmak.

Youtube kanalı ile para kazanmak günümüzde popüler olmaya başladı ve herkes bunu araştırmaya başladı. Yalnız şunu belirtmek isteriz ki emek olmadan yemek olmaz. Yani youtube den para kazanmak öyle çok ta kolay değildir. Çünkü binlerce ve milyonlarca izlenim almak ve de abone kazanmak çok ta kolay bir şey değildir. Ama viral videolar ve ülkemizin seveceği tarzda videolar yaparak bunu başarabilirsiniz. Bir diğer tavsiyemde mümkünse ingilizce kanal oluşturma ve ingilizce animasyonlar yapmaktır. Çünkü türkçe kanal ve adsense reklam ücretleri tık başına çok az vermektedir. Bu durum yabancı dil ve ülkelerde daha fazladır yani daha kazançlıdır. Peki kimler animasyon yaparak para kazanabilir?

Animasyon yaparak para kazanmak için adobe programlarını veya blender programını bilmeniz ve photoshop programını bilmeniz gerekmektedir. Bu programları teknik ressamlar ve tasarımcılar grafikçiler güncel olarak ve iyi derecede kullanabilirler. Ama diğer branşlarda olan kişilere çok yabancı gelebilir. Ama öğrenmek için çaba ve zaman sarf eden herkes illaki işlem yapabilecek kadar program öğrenebilecektir. Program öğrendikten sonra internette hazır var olan karakterleri de kullanabilirsiniz onlara hareket ve üç boyut verebilirsiniz ya da kendiniz sıfırdan bir karakter tasarlayarak animasyonlarınızda kullanabilirsiniz. Programı öğrenebileceğiniz eğitim videoları internet ortamında sayısızca bulunmaktadır. Ama imkanınız ve paranız ile zamanınız varsa kursa giderek te öğrenebilirsiniz bu programları.

Animasyon yapmayı öğrendikten sonra isterseniz bu animasyonları forumlarda satabilirsiniz ya da kendi youtube kanalınıza yükleyip zamanla izlenim ve para kazanmasını bekleyebilirsiniz. Youtube forumlarında ve webmaster forumlarında bu tip animasyonların satışı sürekli gündemdedir ve sürekli alacılar ile satıcılar bulunmaktadır. Sizde animasyon yaparak para kazanmak istiyorsanız zaman kaybetmeden adobe after effects ve benzeri programları öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap