1. Anasayfa
  2. Haberler

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu 2021 Nasıl Yapılır? Herkese Gıda ve Nakit!

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu 2021 Nasıl Yapılır? Herkese Gıda ve Nakit!
0

Ankara Büyükşehir Belediyesi Ankara il sınırları içinde yaşayan geliri olmayan ve maddi imkanı yeterli olmayan vatandaşlara sosyal yardım olarak temel ihtiyaçlarını gıda ve temizlik malzemesi, yakacak, ekmek, eğitim (bot-kaban, çanta, kırtasiye) yıllardır veriyordu.

Ancak son dönemde tüm dünyayı saran koronavirüs (Covid-19) salgını sebebiyle işyerlerini kapatmak zorunda kalan, işinden çıkarılan ve sokağa çıkamayacak olan vatandaşlarımız için gıda ve nakit yardımı konusunda yardımlarını kat kat arttırmıştır.

Başkan Mansur Yavaş, ”İş yerini kapatmak zorunda kalanlara ve işinden çıkarılan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza gıda ve nakit yardımı yapılmaktadır.” dedi.Devam eden Başkan Yavaş ”Korona virüs(Covid-19) nedeniyle alınan bu tedbirler her geçen gün arttırılmakta ve bu salgın kontrol altına alınana kadar vatandaşımızın zor durumda kalmaması için yardımlarımızı her geçen arttıracağız.” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Gıda ve Nakit Yardım Başvuruları Nasıl Yapılır ve Kimler Yararlanabilir? 2021 GÜNCEL

Son günlerde tüm dünyanın ve ülkemizin de mücadele ettiği Korona virüs(Covid-19) salgınını kontrol altına alana kadar yardımların arttığını ve yardıma muhtaç herkese ulaşmayı hedefleyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara il sınırları içinde yaşayan, müdürlüğümüze yoksulluk belgesi ile adrese dayalı aile beyanı ve nüfus cüzdan fotokopileri ile tarafımızdan doldurulan başvuru formu beraberinde müracaat edenler SGK taramasından sonra; adresinde yapılan sosyal inceleme ile belirlenen açlık ve yoksulluk sınırları altında kalan, ailelere yardımlarımız düzenli olarak verilmektedir.

Bu yardımlara ek olarak evinden çıkamayan 65 yaş üstü vatandaşlara ücretsiz yardımlara devam edeceğini ve iş yerini kapatmak zorunda kalan, işinden çıkarılan vatandaşlar içinde belediyeye müracaatlarını yapabileceklerini belirtti. Bu kampanya da maddi olarak varlıklı olan vatandaşların da desteğini bekleyen Başkan Yavaş, yardım kampanyasına ortak olmak isteyen bu vatandaşlar için bağış yapabilecekleri platformlar olduğunu ve desteklerini esirgememesi konusunda rica da bulundu.

Sosyal yardım kampanyasından faydalanmak isteyen yardıma muhtaç kişiler için ve bağış yapmak isteyen vatandaşlarımız detaylı bilgi için Ankara Büyükşehir Belediyesi telefonundan (0312) 507 10 00 ve Alo 153, Bir Telefon Yeter Mavi Masadan bilgi alabilmektedir.

 

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım alabilmek için https://sosyalhizmetler.ankara.bel.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Gıda Kolisinde Yer alan Ürünler

 

-Domates Salçası,

-Makana,

-Ayçiçeği Yağı,

-Buğday Unu,

-Toz Şeker,

-Pirinç,

-Kuru Fasulye,

-Bulgur,

-Yeşil Mercimek,

-Kırmızı Mercimek,

-Konserve Bezelye,

-Çay.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir