1. Ana Sayfa
 2. Kredi Rehberi

Arsa Kredisi Veren Bankalar [Başvuru Şartları] 2023

Arsa Kredisi Veren Bankalar [Başvuru Şartları] 2023
0

Arsa Kredisi Veren Bankalar hangileridir? Arsa kredisi başvuru ve şartları nelerdir? Arsa kredisi almak için kredi notu kaç olmalı? Bu soruların cevaplarını sizler için yanıtlayacağız. Arsa kredisi almak istiyorsanız bazı şartlara uygun müşteri olmanız gerekiyor. Özellikle çiftçilerin kullandığı bu kredilerde her bankanın Arsa üzerinde kredi vermediğini de söylemek istiyoruz.

Arsa kredisi başvurusu yapmadan önce banka politikalarına uygun müşteri olmanız gerektiğini bilmeniz gerekmektedir. Bunun için ilk olarak kredi notunuzu ve kredi sicilinizi öğrenmeniz gerekiyor. Kredi notu düşük olan kişiler başvuru yaptıklarında kredi alamazlar. Ayrıca bu şartlara uygun olan müşterilerin gelir belgesi bankaya vermesi gerekiyor. Düzenli olarak bir iş yerinde çalışmayanlar kredi alamazlar.

Ziraat Bankası Arsa Kredisi

Kamu bankası olan Ziraat Bankası Arsa kredisi veren bankaların başında gelmektedir. Ziraat Bankası üzerinden alacağınız Arsa kredilerinde ekspertiz değerinin %50’sine kadar kredi alabilirsiniz. Bu kredilerde faiz oranları banka müşterilerine daha uygun olarak verilmektedir.
Ziraat Bankası Arsa kredisi başvurusu yapmak istiyorsanız, evraklarınızla birlikte en yakın banka şubesine giderek başvuru yapabilirsiniz. Kredi süresince alacağınız arsa ipotek edilecektir.
Arsa kredisi 60 ay olarak verilmektedir. Ayrıca çiftçi olan kişilere de bu kredi verilmektedir. Bunun için ÇKS belgenizle birlikte bankaya başvuru yapabilirsiniz. Arsa büyütme kredisi olarak geçen bu kredilerde uygun faiz oranları ile hizmet verilmektedir.

İş Bankası Arsa Kredisi

İş Bankası üzerinden de Arsa kredisi alabilirsiniz. Bu banka diğer bankalara göre biraz fazla faiz oranı ile hizmet vermektedir. Ayrıca alacağınız Arsa’nın imarlı olması durumunda kredi alabiliyorsunuz. İş Bankası arsa kredisi ekspertiz değerinin %50’sine kadar 60 ay olarak verilen bir kredidir. Bu krediyi almak için bankaya kredi şahsen başvuru yapmanız gerekiyor. Bankaya giderken götüreceğiniz evraklar şunlardır.

 • Başvuru formu (imzalı)
 • Nüfus Cüzdanı
 • Gelir Belgesi
 • Arsa Tapusu
 • Arsa üzerinde ipotek olmadığını gösteren belge

Şekerbank Arsa Kredisi

60 ay vadeli olarak kredi almak istemiyorsanız, Şekerbank üzerinden arsa kredisi başvurusu yaparak 120 ay vadeli kredi talebinde bulunabilirsiniz. Şekerbank üzerinden de arsanın değerinin %50’sine kadar kredi alabiliyorsunuz.

200.000 TL’lik bir arsa alımı için sadece 100.000 TL kredi çıkacaktır. Bu ayrıca arsa ipotekli kredilerde de geçerlidir. Arsanız var ve ipotek vererek ihtiyaç kredisi alacaksanız bunun için 60 ay vade yaptırabiliyorsunuz.

Albaraka Türk Arsa Kredisi

İslami şartlara uygun olarak kredi başvurusu yapmak istiyorsanız faizsiz arsa kredisi veren Albaraka Türk Katılım Bankasına başvuru yapabilirsiniz. Bu bankada faizsiz olarak helal kredi alabilirsiniz. Alacağınız arsanın ekspertiz değerinin %100’üne kadar kredi alabilirsiniz. Bu katılım bankaları sizin alacağınız arsayı önce kendilerine alırlar ve daha sonra kar payı koyarak size satarlar. Aylık olarak kar payı taksitlerinize yansıyacaktır. Kredi başvurusu için en yakın banka şubesine giderek evraklarınızla başvuru yapabilirsiniz.

Faizsiz arsa kredisi almak için diğer katılım bankalarına da aynı şartlarda başvuru yapabilirsiniz. Katılım bankalarından kredi almak içinde bu bankaların politikalarına uygun müşteriler olmanız gerekiyor. Ülkemizde Albaraka haricinde diğer katılım bankaları şunlardır.

 • Ziraat Katılım Bankası
 • Vakıf Katılım Bankası
 • Kuveyt Türk Katılım Bankası
 • Türkiye Finans Katılım Bankası
 • Emlak Katılım Bankası

Bu bankalar üzerinden de faizsiz olarak kredi başvurusu yapabilirsiniz. Arsa kredisi olarak başvuru yapmak istiyorsanız Arsa üzerinde borç olmaması ve belediye sınırları içinde olması gerekiyor. Her bankadan arsa kredisi alamazsınız. Arsa kredisi veren bankaları sizlere sunduk. Bunun için ilk olarak kamu bankalarını tercih edebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap