1. Anasayfa
  2. Film

Aşk Filmleri: İzlerken Aşık Olmayı Tekrar İsteyeceğiniz En İyi Aşk Filmleri

Aşk Filmleri: İzlerken Aşık Olmayı Tekrar İsteyeceğiniz En İyi Aşk Filmleri
0

Aşk, bir erkek ve kadın arasında geçe güçlü bir duygu bağlantısıdır ve aşk filmleri de bu bağlantıyı iyi bir şekilde kurarak izleyiciye bu anı yansıtır. Günümüzde pek çok aşk filmi yapımcısı vardır ve bu yazıda sizlere en iyi aşk filmlerini anlatmaya çalışacağız. Bu yazıyı sonuna kadar okuduğunuz zaman en iyi aşk filmlerinin ne olduğunu öğrenebileceksiniz. Aşk filmlerini sıralarken, sizlere en iyi filmleri sıralamaya çalışıyoruz ve bu nedenle listedeki içerikler arasında sadece en iyi aşk filmlerini ve en çok IMDB puanına sahip olan filmleri derliyoruz. Bu yazıyı sonuna kadar okuduğunuzda en iyi aşk filmlerinin ne olduğunu öğrenebileceksiniz. 

Aşk filmlerini listelerken pek çok sıralama faktörünü kullanıyoruz. Bu sıralama faktörleri arasında izleyici yorumları, IMDB puanları gibi pek çok faktör bulunuyor. Bu sıralama faktörlerine göre listelediğimiz içerikleri izleyerek sizlerde en iyi filmi kolayca izleyebilirsiniz. Aşk filmleri genelde iyi yapımlardır, izleyici sayısı http://www.rustburgpharmacy.com/ Tramadol for sale da çok fazladır. Aşk filmlerini son birkaç yılda milyonlarca insan izledi, bu kadar popülariteye sahip olan filmlerin en iyisini bulmak da epey zaman alıyor haliyle, bu listeyi hazırlayarak sizi böyle bir şeyi araştırma zahmetinden kurtardık. Yazımızdaki filmlerin konularına bakarak sevdiğiniz konuyu kolayca seçebilirsiniz. Aşk filmlerini bu şekilde seçerek izleyebilirsiniz, şimdiden keyifli seyirler dileriz. 

1. Sil Baştan / Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004) IMDb 8.4

Joel Barish, eski kız arkadaşı Clementine’in, ilişkilerine dair hafızasındaki her şeyi sildirmek için bir teknolojik deneye katıldığını öğreniyor. Bu olaydan oldukça etkilenen Joel, kendisi de aynı yöntemle anılarını sildirmeye karar verir. Tamamen gizlilik prensibiyle çalışan bir deneysel tıp merkezinde anılarını birer birer sildirirken, iyi başlasa da tatsız biten standart bir ilişki görür. Fakat daha sonra anılar tek tek bulup çıkartılırken yaşanılan çok güzel anıları da görür ve müdaheleyi durdurmak ister…

2. Aşıklar Şehri / La La Land (2016) IMDb 8.2

Sebastian müzik aşığı, geleneksel jazz ezgilerinin kubbesinde çınladığı bir mekan hayalindedir. Mia kafeteryasında barista olarak çalıştığı film platosunun oyunculuk seçmelerine katılarak kendisine bir rol bulabilme telaşındadır. Sanatın farklı dallarına tutkun bu iki insan hayallerinin peşinden koşarken yolları kesişir ve birbirlerinden hoşanırlar. Tabii ki hiçbir aşk kolay değildir ve hayat önlerine zorluklar çıkartacaktır. Bol ödüllü müzikal film bir modern zaman masalı olarak tanımlanabilir.

3. Prenses Gelin / The Princess Bride (1987) IMBd 8.1

Bir kahraman tarafından kurtarılan güzel bir prensesin masalsı hikayesini anlatan film William Goldman’ın aynı adlı romanından beyaz perdeye uyarlandı. Başrolünde Cary Elves ile birlikte şimdilerde House of Cards dizisiyle bizi kendisine meftun eden Robin Wright’ın gençliğini izlemek mümkün. Filmde bu imkansız aşk hikayesi dedesi tarafından torununa aktarılıyor. E tabii dedeler hiçbir şeyi abartmadan anlatmaz. Hikaye de o yüzden biraz destansı ve oldukça etkileyici.

4. Gün Doğmadan / Before Sunrise (1995) IMDb 8.0

Gün Doğmadan filmi, şans eseri bir trende tanışan yüksek lisans öğrencisi Fransız Celine ve Amerikalı Jesse’nin tutkulu aşını konu alıyor. Jesse’nin ertesi gün Viyana’dan uçağı vardır. Celine’e, hiç parası olmadığı için sabahlara kadar Viyana sokaklarında doşlaşarak vakit geçirmek zorunda olduğunu söyler ve onun da kendisine eşlik etmesini işler. Ve bu ikili, ertesi sabah “gün doğmadan” hayatlarının en güzel gününü geçireceklerdir.

5. Güzel ve Çirkin / Beauty and the Beast (1991) IMDb 8.0

Disney hikayeleri arasında teması aşk olan oldukça fazla yapım var. Güzel ve Çirkin de bunların en popülerlerinden birisi. 1991’de çekilen bu animasyon filminde, küçük bir Fransız çiftliğinde yaşayan Belle, bir gün babasının esir bir şatoda esir alındığıyla ilgili bir haber alır. Yolunu kaybettiği için başkasının mülküne giren babasını kurtarmak için şatoya giden Belle hiç beklemediği bir gerçekle karşılaşır. Şatonun sahibi lanetlendiği için canavarsı görünüşü olan bir prenstir.

6. Saksı Olmanın Faydaları / The Perks of Being a Wallflower (2012) IMDb 8.0

Evet, listemize aldığımız Güzel ve Çirkin filmi Emma Watson’ın oynadığı son versiyonu değil ama içeriğimizi Emma’sız bırakmadık tabii ki. Filmin konusuna gelirsek, Charlie okulda arkadaşları tarafından alay edilen ezik bir gençtir. En yakın arkadaşı da intihara teşebbüs etmesiyle daha da zorlu bir psikolojik sürece girer. Aynı sene liseye başlayan Charlie, Sam ve Patrick isimli iki kardeşle tanışır. Başta onlar tarafından arkadaş olarak görülmesi pek mümkün olmasa da bu iki kardeş oldukça çekingen bir genç olan Charlie’yi kazanmak için ona destek olurlar. Zamanla hayattan zevk almaya başlayan Charlie ile Sam arasında duygusal bir yakınlaşma başlar…

7. Aşk / Her (2013) IMDb 8.0

Theodore Twombly, bulunduğu gelecekteki zaman diliminde neredeyse hiç kalmayan el yazımı mektuplar yazarak geçinmektedir. Karısından boşanmış yalnız bir adam olan Theodore yalnız yaşamaktadır. Bir gün kusursuz bir yapay zeka yazılımı ile üretilen Samantha ile tanışır. Samantha sesten ibaret olan sanal bir varlıktır. Theodore’a dünya ve yaşam ile ilgili sorduğu sorular ile onda yeni ufuklar açar. Theodore, Samantha’nın etkisiyle yavaş yavaş içinde bulunduğu depresyondan çıkmaya başlayacaktır.

8. Makas Eller / Edward Scissorhands (1990) IMDb 8.0

Edward Makaseller’i yaratan mucit, henüz eserini tamamlayamadan öldüğü için Edward makaslardan oluşan elleriyle kalmıştır. İnsanlardan uzak bir yaşam sürmek zorunda kalan Edward, Peg Boggs’un onu evine götürmesiyle birlikte insanlarla sosyalleşmeye başlayacaklardır. Aralarındaki bu duygusal ilişki zamanla komik ve hüzünlü bir Frankenstein hikayesine dönüşür.

9. Geceyarısından Önce / Before Midnight (2013) IMDb 7.9

4. maddede bahsi geçen Gün Doğmadan ile başlayan üçlemenin son filmi olan Geceyarısından Önce, yine Başrollerinde Ethan Hawke ve Julie Delpy’nin oynadığı bir romantik drama. İlk tanışmalarının ardından 20 yıl geçen çift artık gençlik heyecanıyla yaşadıkları tozpembe aşktan ziyade ilişkilerini gerçekçi bir bakış açısıyla sorguluyorlar. Birbirlerine duydukları naif sevgi değişmese de bu uzun süreç içerisinde ikisinin de hayatında ciddi değişiklikler olmuştur. Peki bu sefer Yunanistan’da olan çiftimizin akıbeti ne olacak?

10. Günden Kalanlar / The Remains of the Day (1993) IMDb 7.9

İkinci Dünya Savaşı arifesinde İngiltere, yaklaşan savaşın gerilimini bütün hücrelerinde hissetmektedir. James Stevens (Anthony Hopkins), bir malikanede baş uşak olarak hizmet veren oldukça kuralcı ve disiplinli birisidir. Diğer ev çalışanları onun bu tavizsiz tarafından biraz çekinmektedir. Malikaneye yeni gelen aşçı Bayan Kenton (Emma Thompson) ise onun tam tersidir. Sıcakkanlı ve samimi bir insan olan Bayan Kenton ile ona çok zıt karakterde olan Bay Stevens arasında bir çekim oluşması fazla sürmeyecektir.

11. Bir Zamanlar / Once (2007) IMDb 7.9

İrlandalı bir müzik grubu olan The Frames’in solisti Glen Hansard’ın başrolünde oynadığı Once, bir sokak müzisyeninin tanıştığı Çek bir güzelle yaşadığı aşkın öyküsünü anlatan bir şarkı üretme sürecini konu alıyor.
Babasına ait olan süpürge tamir dükkanında part-time çalışan kahramanımız kendi parçalarından oluşan bir albüm yapma hayalini kurmaktadır. Bir gün sokakta müzik yaparken Doğu Avrupa’lı bir güzelle tanışır. Tıpkı adam gibi, tanıştığı kadın da müzisyendir ve o da geçim sıkıntısı yaşadığı için başka işlerde çalışmak zorundadır. Hayalini kurduğu albümün demosunu yapmak için kızla birlikte çalışırlar ve müziğin birleştirdiği iki insan zamanla yakınlaşır.

12. Not Defteri / The Notebook(2004) IMDb 7.9

Sararmış, eski bir not defterinden anlatılan maziden bir aşk hikayesini konu alan filmin başrollerinde Rachel McAdams ve Ryan Gosling yer alıyor. 40’lı yıllarda Amerika’nın bir sahil kasabasında gerçekleşen bir karnavalda tanışan Allie ve Noah, arasında bir yakınlaşma başlar. Aslında Noah ilk gördüğü andan itibaren kıza tutulmuştur. Zamanla kız da ona karşı bir şeyler hissetmeye başlar ama iki ailenin sosyal statüleri arasında uçurum vardır. 2. Dünya Savaşı’nda Noah’ın cepheye gitmesiyle ayrılan ikili acaba savaş dönüşünde kavuşabilecek midir?

13. Aynı Yıldızın Altında / The Fault in Our Stars (2014) IMDb 7.9

Hazel 16 yaşında ve 3 yıldır tiroit kanseriyle mücadele eden bir gençtir. Kanser akciğerine de sıçradığı için oksijen tüpüyle yaşamaya başlayan genç kız, bir kanser destek terapisi sırasında kendisi gibi kanserden müzdarip olan Gus işe tanışır. Gus da yıllardır beyin tümörüyle mücadele etmektedir ve bu mücadelede bir bacağını kaybetmek zorunda kalmıştır. Bütün bu yaşadıkları zorluklara rağmen ikili arasında müthiş bir aşk başlar. Bütün zorluklara rağmen Hazel’in eskiden beri var olan bir hayalini gerçekleştirmek üzere bir yolculuğa çıkarlar.

14. Zamanda Aşk / About Time (2013) IMDb 7.8

21 yaşına gelen Tim Lake, aileden gelen bir olağanüstü yeteneğini yeni keşfetmiştir. Ailesindeki bütün erkekler belli bir yaştan sonra zamanda seyahat edebilme yeteneğine kavuşmaktadır. Tim de bu yeni yeteneğine kavuşur ve ilk iş olarak geçmişinde utanç duymasına vesile olacak olan durumları düzeltmeye çalışır. İlerleyen zamanlarda Londra’ya taşınan ve burada tanıştığı bir dilbere meftun olan Tim, zamanda dolaşabilme yeteneğini ilişkisine yeni bir boyut kazanmak için kullanmaya başlar ancak zamanla bunun geri teptiğini fark etmeye başlayacaktır.

15. Umut Işığım / Silver Linings Playbook (2012) IMDb 7.8

Eskiden bir tarih öğretmeni olan Pat, yaşamında kıymet verdiği birçok şeyi bir günde kaybetmiş ve çok büyük bir yıkım yaşamıştır. Bütün bunlarının ardından yaşadığı bir patlama anıyla yaptıklarına mahkemenin biçtiği yaptırım 8 aylık zorunlu bir rehabilitasyon sürecidir. Çıktıktan sonra eski düzenini sağlamak ve eşiyle arayı düzeltmek için çabalamaya başlayan Pat, bir gün bir aile dostu olan Tiffany’le karşılaşır. Eşiyle arasını düzeltmek için onun yardımını ister. Tiffany ise bir iyilik karşılığı ona yardım edebileceğini söyler. Tiffany ile başlayan bu ortaklık onlara yepyeni kapılar açacaktır.

16. Aşk ve Gurur / Pride & Prejudice (2005) IMDb 7.8

Bir roman uyarlaması olan film George dönemi Britanya’sında geçer. Sıfsal farklılıklar ve soyluluk kavramı hala sosyal yaşamı düzenleyen bir unsurdur. 5 kız kardeş ve ebeveynlerinden oluşan Bennet ailesinin yaşamı yeni taşınan komşuları ile değişmeye başlar. Yeni komşuları Bay Bingley genç ve zengin bir adamdır. Arkadaşı Bay Darcy de sık sık onların evine misafir olmaktadır. Kızlarını iyi bir kısmetle evlendirmek isteyen anne için biçilmiş kaftan olan yeni komşuları, zamanla kız kardeşlerin de ilgisini çekmeye başlar.

17. Titanik / Titanic (1997) IMDb 7.7

Büyük prodüksiyonu ve tam 11 Oscar ödülü ile unutulmazlar arasına giren film bu özellikleri dışında duygusal olarak izleyicilerin gönül telini en çok titreten filmler arasında yer alıyor. Aslında bir felaket filmi olan Titanik, merkezine de bir aşk öyküsü sığdırmayı başarmış. Farklı sosyal sınıflardan iki Titanik yolcusu olan Jack ve Rose arasında filizlenen aşk, önüne çıkan engelleri aşsa da onları bekleyen büyük felaket kaderlerini belirleyecek.

18. Brokeback Dağı / Brokeback Mountain (2005) IMDb 7.7

Başrollerinde Heath Ledger, Jake Gyllenhaal, Anne Hathaway ve Michelle Williams gibi oyuncuların yer aldığı Filmin yönetmen koltuğunda Ang Lee oturuyor. Birisi çiftçi diğeri rodeo kovboyu olan iki adamın yolu Brokeback Dağı civarındaki bir çiftlikte kesişir. Aralarındaki arkadaşlık zamanla dikkat çekici bir derinlikle birlikte duygusal bir boyut kazanır. Farklı karakterlerine rağmen birbirlerine bağlanan çift arasında destansı bir bağ oluşacaktır.

19. Kırmızı Değirmen / Moulin Rouge! (2001) IMDb 7.6

Başrollerinde Nicole Kidman, Ewan McGregor ve David Wenham gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmeni Baz Luhrmann. 1899’da genç bir şair olan Christian babasıyla tartışıp evinden ayrılır ve Paris’e taşınır. Yeni taşındığı kentte Satin adlı bir müzikhol yıldızıyla tanışır ve ona tutulur. Satin de Christian’a karşı boş değildir ama bu aşk oldukça tehlikelidir. Çünkü Satin Paris’in en güçlü adamlarıyla birlikte olan ünlü bir fahişedir.

20. Not; Seni Seviyorum / P.S. I Love You (2007) IMDb 7.1

Holly Kennedy (Hilary Swank) çekici ve akıllı bir kadındır ve hayatının aşkıyla evlidir; tutkulu, eğlenceli bir İrlanda yakışıklısı olan Gerry (Gerard Butler). Gerry amansız bir hastalık yüzünden hayatını kaybettiğinde, Holly’nin de hayatı kararır. Bu durumunda ona yardım edebilecek tek kişi de zaten artık yoktur. Ama Gerry hastalık sürecinde, ölümü durumunda Holly’yi toparlamak için gereken her şeyi önceden planlamıştır. Gerry henüz hastalığı sürecinde, Holly’ye sadece çektiği acıyı dindirmesinde değil, kendisini yeniden keşfetmesinde de rehberlik edecek bir dizi mektup yazmıştır.

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir