1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Yardımlar

Asker Ailelerine Maaş Yardımı (2023 GÜNCEL BAŞVURU)

Asker Ailelerine Maaş Yardımı (2023 GÜNCEL BAŞVURU)
0

Asker Ailelerine Maaş verilir mi? Asker ailelerine ne kadar maaş verilir? Asker ailelerine maaş nasıl sorgulanır? Asker eşine ne kadar maaş verilir? Asker ailelerine maaş nasıl başvurulur? Yoksul Asker Ailesine ne kadar maaş verilir? Bunlar ve çok daha fazlası yazımızda.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sitesinde 2023 yılında da Asker ailelerine Maaş verilmesine devam edileceğine belirtti. Neden asker ailelerine maaş veriliyor? Asker ailelerine maaş verilmesi için ne yapılması gerekiyor? Maaş verilecek ailelerde aranan kıstaslar neler? Hangi aralıklarla asker ailelerine maaş veriliyor? Birlikte bu soruların cevaplarına bakalım.

Kahraman Mehmetçiklerimiz arkasında bıraktıkları ailelerine yardım sağlanması için yapılan Asker Ailelerine maaş uygulaması, devletimizin sağlamış olduğu bir hizmettir. Yardıma ihtiyaç duyan Asker Ailelerine yardım sağlanarak ailelerin ihtiyaçları giderilmektedir.

Asker Ailelerine Maaş Uygulamasından kimler faydalanabilir?

Askerlik yapmakta olan kişi evli ise, resmi nikâhlı karısı Muhtaç Asker Ailesi kapsamında yardım sağlanır. Asker’in bekâr olması durumunda ise, öncelik olarak annesi; anne hayat değilse babasına maaş sağlanır. Maaş askere değil, yardıma ihtiyaç duyan ailesine yapılmaktadır. Asker Yapan Kişinin eşinin hayatta olmaması durumunda çocukları, öksüz/yetim yardım maaşı yanında bu yardımdan da yararlanabilir.

Asker Ailelerine ne kadar süre maaş verilmektedir?

Asker ailelerine yardım, askere giden kişinin askerlik süreci boyunca devam etmektedir. Yardım en fazla 12 ay sağlanmaktadır.

Asker Ailelerine maaş 2023 yılında ne kadar?

Asker ailelerine 2023 yılında Aylık 275,00TL sağlanmaktadır. Ödeme iki ayda bir 550,00TL olarak yardıma ihtiyaç duyan ailenin PTT hesabına yatırılmaktadır.

Asker Ailelerine Maaş ne zaman yatar?

Asker ailelerine maaş her iki ayda bir, ayın son haftasında yatar. Asker Maaşının yattığı aylar: Şubat, Nisan, Haziran, Ağustos, Ekim ve Aralıktır.

Asker Ailelerine Maaş sağlanması başvurusu için hangi belgeler gerekmektedir?

Asker Ailelerine Maaş Yardımı için başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlarımızın sadece kendilerine ait TC Kimlik Numaralı Nüfus Cüzdanlarını ibraz etmeleri yeterlidir. Başvuru yapan vatandaşlardan başka hiçbir belge talep edilmeyecektir.

Asker Ailelerine yardım için hangi kıstaslar aranmaktadır?

Vakıf Mütevelli Heyeti tarafından muhtaçlık/yoksulluk kararı verilmesi şartıyla Anayasanın 2023 sayılı kanunu gereğince Yaşlılık/Engelli Maaşı alan ve eşi/oğlu askerlik yapmakta olan kişilere, Asker Ailelerine yardım maaşı sağlanmaktadır. Bunun dışında Asker Ailelerine Maaş Yardımından yararlanmak için aile üyeleri muhtaçlık sınırını geçmemelidir. 2023 Yılı Muhtaçlık Sınırı kişi başı asgari ücretin 1/3’ü yani 941,66TL’dir. Ayrıca Asker Ailelerine Yardım Maaşı almanız için dulluk maaşı almamanız gerekmektedir.

Asker Ailelerine Yardım Maaş Alımı Nasıl ve Nereden Sorgulanır?

Asker Ailelerine Yardım Maaş Alımı için sorgu E-Devlet üzerinden yapılmaktadır. Eğer internet erişiminiz yoksa Aile ve Sosyal Politikalar bakanlığının Alo 144 hattı üzerinden sorgulama yapabilirsiniz. İnternet üzerinden sorgulama işlemi telefon hattına kıyasla daha kısa sürmektedir.

Asker Ailelerine Yardım Maaşı almak için nereye başvuru yapılır?

Asker Ailelerine Yardım Maaşı için ikametgâh ettiğiniz il veya ilçenin içerisinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfına başvuru yapılmaktadır. Eğer yakında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı olmaması durumunda ilçe kaymakamlıklarına başvuru yapılmaktadır.

Kahraman Mehmetçiklerimizin asker sürecinde, ailelerinin yardıma ihtiyaçları devletimiz tarafından karşılanmaktadır. Asker ailelerine yapılan maaş yardımı ile ailelerine destek olunmaktadır.

Konu ile ilgili Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının sayfası: https://www.ailevecalisma.gov.tr/tr-tr/sss/sosyal-yardimlar-genel-mudurlugu/muhtac-asker-ailesi-yardimi/

anal porno izle

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap