1. Ana Sayfa
  2. Bankalar

ATM’de (Bankamatik) Para Sıkıştı Nasıl Alabilirim 2023? Adım Adım


0

ATM’de (Bankamatik) Sıkışan Para Nasıl Alınır ?

ATM para yuttu ve ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız tam yerindesiniz daha önce yaşadığım bu olayı nasıl çözeceğinizi adım adım size anlatacağım. ATM’de sıkışan para sizi biraz uğraştıracak bunu baştan söylemek istiyorum ayrıca bu yazıyı okuduğunuz sırada ATM başındaysanız kesinlikle oradan ayrılmayın ve hangi bankanın ATM’si olursa olsun hemen müşteri hizmetlerini arayın çünkü ATM sorunu dışında bir dolandırılma vakası ile karşı karşıya olabilirsiniz.

ATM para sıkışması sıkça rastlanan bir durumdur paranın buruşuk olması veya ATM’de o anda yapılan bir bakım çalışması nedeniyle paranız ATM tarafından alınmış olabilir fakat üzülmenize gerek yok çünkü bu parayı almak eskisinden daha kolay hatta bunun için uğraşmanıza bile gerek yok eğer o bankada bir hesabınız varsa banka bu parayı sizin hesabınıza yatırıyor.

ATM Neden Parayı veya Kartı Geri Vermez ?

ATM’ye para sıkışması şu nedenlerden kaynaklanabilir:

  1. ATM’de yaşanan donanımsal sorunlar (Hava durumundan bile kaynaklanabilir)
  2. İşlem yaptığınız sırada başlayan bir bakım çalışması
  3. Yatırdığınız paranın yırtık, buruşuk veya sahte olması
  4. Dol*ndırıcı faliyetleri
  5. Belirtilen süre içinde parayı yatırmamak

Bu nedenlerden kaynaklı paranızı sıkışabilir.

Bankamatik Parayı Yuttuktan Sonra Ne Yapmalıyım ?

Yazının başında da belirttiğimiz gibi bankamatiğin başından ayrılmadan hemen müşteri hizmetlerini aramalısınız. Oradan alacağınız yanıta göre bankamatikten ayrılıp şubeye gidebilirsiniz. Eğer işlem yaptığınız bankada bir banka hesabınız bulunmuyorsa şubeye gidip ATM’de kalan para için dilekçe vermeniz gerekiyor bu dilekçeyi verdiğiniz anda sıkışan parayı elden geri alabilirsiniz.

Dilekçede sizden sorunun ne zaman yaşandığı, kaç para sıkıştığı, saat kaçta yaşandığı gibi çeşitli bilgiler vermeniz istenebilir. Ayrıca şunu unutmayın her ATM bir adet kamera içermektedir bu yüzden ATM’de sıkışan paranız her zaman emin ellerdedir çünkü her şey kayıt altındadır.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap