1. Anasayfa
  2. Ekonomi
Trendlerdeki Yazı

Banka Hesabı Sorgulama-Unutulan Banka Hesapları 2019

Banka Hesabı Sorgulama-Unutulan Banka Hesapları 2019
1

Bu yazımızda unutulan banka hesabı sorgulama işleminin nasıl yapılacağından bahsedeceğiz.Banka hesabı sorgulama nasıl yapılır?Banka da unutulan para alınabilir mi?gibi soruları bu yazımız da detaylı bir şekilde anlatacağız.Genelde birden fazla banka ile çalışan kişiler zamanla bazı hesapları unutabiliyor.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu(BDDK) açıklamasına göre,ülkemizde banka hesaplarını unutan onlarca kişi mevcut.Üstelik unutulan hesapların içerisinde ise milyonlarca lira duruyor.Türkiye Bankalar Birliği yılın belirli dönemlerinde banka hesaplarında unutulan paraları açıklıyor.Açıklanan hesapların sahipleri başvuruda bulunduğu takdir de hesaplarda unutulan paraları alabiliyor.

Banka Hesabı Sorgulama

Açılan banka hesabında 10 yıl süre içerisinde herhangi bir işlem yapılmadığı takdir de,içerisinde unutulan paralar Tasarruf Mevduat Sigorta Fonu’na aktarılır.Ülkemiz de banka hesabı açıp,içerisinde milyonlarca lira unutan birçok vatandaş mevcut.Eğer siz de zamanında aktif olarak kullanmış olduğunuz bir banka hesabınız var ise, online bir şekilde banka hesabı sorgulama işlemi yaparak içerisinde unutmuş olduğunuz parayı alabilirsiniz.

Bankalarda Unutulan Para Nasıl Öğrenilir?

Eskiden aktif olarak kullandığınız ancak şuanda akıbeti belli olmayan banka hesaplarınızı Kredi Kayıt Bürosu Resmi İnternet Sitesi üzerinden sorgulama yaparak öğrenebilirsiniz.Eğer unutmuş olduğunuz banka hesabı içerisinde para var ise internet üzerinden birkaç adım da sorgulama yaparak paranızı alabilirsiniz.Sorgulama işleminin nasıl yapılacağına gelin hep birlikte bakalım.

  • İlk olarak Buraya tıklayarak Kredi Kayıt Bürosu sitesine gidiyoruz.

Karşımıza gelen bu pencere;

  • Banka kartı üzerindeki Ad Soyad ve Kart Numarasını girdikten sonra kart hangi bankaya ait ise seçiyoruz.
  • Alt tarafta bulunan güvenlik alanını da doldurduktan sonra Ara butonuna tıklıyoruz.

Eğer banka kartına ulaşamıyorsanız,çalışmış olduğunuz banka ile iletişime geçerek kart bilgilerinizi isteyebilirsiniz. KKB’nin resmi internet sitesi üzerinde belirtilen süre son günü 15 Haziran 2019.Eğer unutmuş olduğunuz bir banka hesabınız var ise,bu tarihten önce sorgulama yaparak banka hesabında unutmuş olduğunuz parayı alabilirsiniz.

15 Haziran 2019 tarihinden sonra bankalarda unutulan paralar Tasarruf Mevduat Sigorta Fonuna aktarılacağı için geri almak mümkün değildir.


Bu yazımızda bankalarda unutulan paranın nasıl geri alınabileceğine değindik.Dilerseniz Buraya tıklayarak Bankaların Müşteri Hizmetlerini Numarası konumuza göz atabilirsiniz.

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir