Sıradaki içerik:

Kredi Borcu Biten Evin İpoteğini Kaldırma (İpotek Fek Ücreti) (2020 GÜNCEL)

e
sv

Bankaların Şu Anda İşleminizi Gerçekleştiremiyoruz Hatası Neden Olur? (2020 GÜNCEL)

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bankalardan EFT ya da havale yaparken, fatura öderken zaman zaman şu anda işleminizi gerçekleştiremiyoruz, lütfen daha sonra tekrar deneyin, şu anda işlem yapamazsınız şeklinde hatalar alırız.
Birçok tüketici kredi öderken, para gönderirken, hesabına para atarken, mobil bankacılıktan kontör alırken, doğal gaz, elektrik, su ya da vergi borcu öderken bu hatayı alır. Bu hatanın sebebini şimdi sizler için alt kısımda açıklayacağız.

Bunu Vakıfbank, Garanti, Ziraat, Akbank, Halkbank, İş Bankası, QNB Finansbank, Denizbank, Yapı Kredi gibi pek çok bankada alıyoruz.

Bankanın Şu Anda İşleminizi Gerçekleştiremiyoruz Hatası Neden Olur?

Bankalar günün belli saatlerinde cep mobil uygulamalarından, atmlerden ya da şubelerinden para gönderim işlemlerini durdurur.

Bunun sebebi bankanın mali işlemleridir.

Yani bankalardan belli saatlerde para gönderim, alım işlemleri gerçekleşmez. Fatura ödenmez. Elektrik, su, doğal gaz ödemesi, vergi borcu ya da telefona TL yükleme bu saatlerde gerçekleştirilmez.

Çünkü bu saatlerde bankalar mali işlerini yerine getirir. Gün sonu hesaplamaları ya da başka mali işlemler sebebiyle bir süre eft havale gibi birçok para işlemini yapamayız.

Birkaç saat sonra tekrar denediğinizde, işleminizin gerçekleştiğini görürsünüz.

Tek sebebi bankaların belli saatlerde para alım ve gönderim işlemlerini kapatmasıdır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli