1. Ana Sayfa
  2. Bankalar

Bankaların Şu Anda İşleminizi Gerçekleştiremiyoruz Hatası Neden Olur? (2023 GÜNCEL)

Bankaların Şu Anda İşleminizi Gerçekleştiremiyoruz Hatası Neden Olur? (2023 GÜNCEL)
1

Bankalardan EFT ya da havale yaparken, fatura öderken zaman zaman şu anda işleminizi gerçekleştiremiyoruz, lütfen daha sonra tekrar deneyin, şu anda işlem yapamazsınız şeklinde hatalar alırız.
Birçok tüketici kredi öderken, para gönderirken, hesabına para atarken, mobil bankacılıktan kontör alırken, doğal gaz, elektrik, su ya da vergi borcu öderken bu hatayı alır. Bu hatanın sebebini şimdi sizler için alt kısımda açıklayacağız.

Bunu Vakıfbank, Garanti, Ziraat, Akbank, Halkbank, İş Bankası, QNB Finansbank, Denizbank, Yapı Kredi gibi pek çok bankada alıyoruz.

Bankanın Şu Anda İşleminizi Gerçekleştiremiyoruz Hatası Neden Olur?

Bankalar günün belli saatlerinde cep mobil uygulamalarından, atmlerden ya da şubelerinden para gönderim işlemlerini durdurur.

Bunun sebebi bankanın mali işlemleridir.

Yani bankalardan belli saatlerde para gönderim, alım işlemleri gerçekleşmez. Fatura ödenmez. Elektrik, su, doğal gaz ödemesi, vergi borcu ya da telefona TL yükleme bu saatlerde gerçekleştirilmez.

Çünkü bu saatlerde bankalar mali işlerini yerine getirir. Gün sonu hesaplamaları ya da başka mali işlemler sebebiyle bir süre eft havale gibi birçok para işlemini yapamayız.

Birkaç saat sonra tekrar denediğinizde, işleminizin gerçekleştiğini görürsünüz.

Tek sebebi bankaların belli saatlerde para alım ve gönderim işlemlerini kapatmasıdır.

Ayrıca bkz: Ziraat Bankası Çöktü

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 3 sene önce

    Daha islem yapmaya bile firsat bulamadan online bankacliga cepten girdigimeye calistigimizda (herhangi bir islem talep etme asamasinda olamadan)
    “Su anda isleminizi gerceklestiremiyoruz. Lutfen daha sonra tekrar deneyiniz” mesaji cikiyor.
    Ceten hesabimiza dahi ulasamiyoruz. Bu gunlerdir suren bir sorun ve sikayette bulunmamixa ragmen
    cevap dahi verilmiyor. Ferudun Kilic ve Fatma Ece Kilic

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir