1. Ana Sayfa
  2. Bilgi

Bariyerli Bondex Sünger

Bariyerli Bondex Sünger
Bariyerli Bondex Sünger
0

Günümüzde ses yalıtımı yaşadığımız konut, okul, işyeri ve binalar ile çevreyi istenmeyen seslerden yalıtarak gürültünün zararlı etkilerinden korunma işlemidir. Bariyerli Bondex Sünger bu konuda etkili rol oynamaktadır. Bariyerli bondex süngerler alanlar arası kabinlerde, endüstriyel makinelerin bulunduğu ortamlarda seslerin geçişini engellemeketedir. Sünger kırpıntılarından meydana getirilen yüksek yoğunluk değerlerine sahip bondex süngerlerin arasına pvc ses bariyeri takviye edilerek bariyerli bondex sünger üretilmektedir. Ürünler bahsettiğimiz üzere sünger kırpıntılarından meydana getirilmesi nedeniyle evlerde, ofislerde kullanımı sağlandığında ürünün uygulama sonrası alçıpan kullanarak kapatılması önerilmektedir. Bondex ses yalıtımı ürünleri kullanılacak alan için çeşitli seçenekler sunmaktadır. Eğer çok yüksek seslerin yalıtımını sağlamak için kullanılacak ise Bondex Ses Yalıtımı Bariyerli Sünger kullanılmalıdır.

Bariyerli Bondex Sünger

Ürün ne kadar kalın seçilirse sessin izolasyonu o kadar iyi olacaktır. Evlerimizde belki ince kullandığımızda istediğimiz sessiz ortamı sağlamış olabiliriz ama bir jenaratör sesinin yalıtımı, müzik aletleri kullanılan bir odanın ses yalıtımını, teknelerin motor kabinlerinin ses yalıtımında, enstrüman çalgı odalarının ses yalıtımında, aklımıza gelebilecek hemen hemen her türlü sesli ortamların ses yalıtımı için Bondex ses yalıtımı Bariyerli Bondex Sünger kullanılmalıdır. Gürültü pek çok sağlık sorununa yol açmaktadır. İnsan gürültüyü zamanla kabullenmiş olsa bile zararları artarak devam edecektir. Üstelik gürültü sonucu oluşan işitme kayıplarının ilaçla veya cerrahi bir müdahale ile tedavisi bulunmamaktadır. Özellikle uzun süreler yüksek gürültüye maruz kalanlarda kalıcı işitme kayıpları (sağırlık) oluşmaktadır. Ayrıca fabrika gibi endüstriyel tesislerde çalışanların verimi düşmekte, dikkatlerinin dağılması sonucunda iş kazaları meydana gelmektedir. Bu tür problemlerin önüne geçebilmek açısından etkili ses izolasyonu yapılması gerekmektedir.

Bariyerli bondex sünger yoğunluğu yüksek olduğu için ses geçirgenliği düşük bir süngerdir bu yüzden çok fazla kullanılır. Ancak çok güçlü bir ses kesilmek isteniyor ve Bariyerli bondex süngerler yetersiz kalıyorsa iki bondex süngerin arasına ağır pvc kurşun bariyer eklenerek daha güçlü bir ses izolasyonu sağlanmış olur. Ağır kurşun bariyer ses yalıtım bariyeri olarakta bilinir. Kauçuk hammedeli bir ses izolasyon malzemesidir. Bariyerli Bondex Sünger çift taraflı bantların kullanımı sağlanarak kendinden yapışkanlı olarak üretilebilmektedir fakat ürünler ağır olması nedeniyle zamanla sarkmalar ürünlerin düşmemesinin önüne geçebilmek adına kontak sünger yapıştırıcıların kullanımı sağlanarak uygulanması önerilmektedir. Bondex Sünger uygulanırken arasına kullanılan pvc bariyer kauçuk epdm bariyerdir. Yüksek ses izolasyon performansı sağlar. Sadece bondeks sünger uygulamakda mutlaka ses yalıtımı sağlayacaktır ancak titreşimli ve darbe ile gelen sesler özellikle epdm bariyer üstün ses yalıtımı sağlar. Aynı zamanda zeminlerinizde titreşim problemi çok fazla oluşan spor salonu gibi alanlarda ise akustik şiltelerin kullanımı sağlanarak hem titreşim yalıtımı hem de ses izolasyonu sağlayabilirsiniz. Alanınıza uygun akustik yalıtım materyalleri hakkında bilgi almak için bariyerli bondex süngerlerle birlikte birçok akustik yalıtım ürününün üreticisi olan Turkish Acoustic ile iletişime geçebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap