1. Anasayfa
 2. İnternetten Para Kazanma
Trendlerdeki Yazı

Google Blogger PARA KAZANMA – Blogger Nasıl Açılır? 2021 Güncel

Son zamanlarda blog açarak para kazanmak dünya çapında oldukça popüler .Ücretsiz bir şekilde kendinize bir blog sayfası oluşturup,içerik üreterek para kazanabilmeniz mümkün.Peki bu blog açarak para kazanmak nasıl olacak?Bu konumuzda detaylı bir şekilde "blog nasıl açılır ve nasıl para kazanılabilir?" anlatacağım.Özellikle ev hanımlarının yazıyı baştan sona okumasını tavsiye ediyorum.Şimdi kısaca blog nedir? sorusuyla başlayalım.

Google Blogger PARA KAZANMA – Blogger Nasıl Açılır? 2021 Güncel
6

Blog açarak para kazanmak dünya çapında oldukça popüler .Ücretsiz bir şekilde kendinize bir blog sayfası oluşturup, içerik üreterek para kazanabilmeniz mümkün. Peki bu blog açarak para kazanmak nasıl olacak? Bu konumuzda detaylı bir şekilde “blog” nasıl açılır ve nasıl para kazanılabilir?” anlatacağım. Özellikle ev hanımlarının yazıyı baştan sona okumasını tavsiye ediyorum. Şimdi kısaca blog nedir? sorusuyla başlayalım.

Blog Nedir?

Blog, internet tabanlı bilgi paylaşım platformudur. Bir konuda ki tecrübelerinizi, öğrenmek istediklerini ya da hoşunuza giden bir içeriği sevdiklerinizle paylaşabileceğiniz bir internet sitesidir. Blog açmanın en iyi yönü teknik bir bilgiye sahip olmanıza gerek yoktur. Blog’a içerik girmek, Facebook da gönderi paylaşmak kadar basittir.

Neden Blog Açmalıyım?

Google’un ücretsiz sunmuş olduğu blogger platformunu kullanarak tamamen size ait bir siteniz olacak. Bu site de dilediğiniz içerikleri, ister yazı şeklinde isterseniz video olarak paylaşa bileceksiniz. Örneğin; Bir el örgüsü mü örüyorsunuz? Nasıl yaptığınızı, hangi ip’i kullandığınızı ya da örgünün modelini, bu işi merak eden diğer kişilerle paylaşma şansınız olacak. Bir yemek ya da pastanın farklı taktikler uygulayarak daha lezzetli olduğunu düşünüyorsanız bu bilgiyi de diğer insanlarla paylaşa bileceksiniz. Gireceğiniz içerik tamamen size kalmış..

Blog açarak para kazanmak, hem boş vakitlerinizi bilgi paylaşarak değerlendirmenizi, hem de diğer insanlarla etkileşimin içinde olmanızı sağlar. Blog’u para kazanabileceğiniz bir günlük defteri gibi de düşünebilirsiniz. Kimimizin hobi olarak yaptığı işten para kazanmayı kim istemez ki?

Blog Açarak Nasıl Para Kazanabilirim?

Gireceğiniz içeriklerin tamamen özgün olması gerekir. Başka bir sitede görmüş olduğunuz içeri girmek isteseniz bile, bu içeriği kendi dilinizde özgünleştirerek yapmalısınız. Kopyala/Yapıştır içerik girmenin size hiçbir faydası olmayacaktır. Özgün içerik girmeniz sizi Google sıralamalarında üst sıralara taşıyacaktır. Google da üst sıralar da olmanız sitenize daha fazla ziyaretçi çekmenizi sağlar. İçeriğiniz ne kadar çok kişi tarafından görüntülenirse o kadar çok para kazanırsınız. Blog açarak para kazanmanın bir limiti yoktur. Ayda 50 ₺ de kazanabilirsiniz 50.000 ₺ de..

Ücretsiz Blog Nasıl Açılır?

Öncelikle Buraya tıklayarak Google ın Blogger servisine gidiyoruz. Blog Nasıl Açılır? Detaylı Anlatım.

Eğer bir Google hesabınız varsa Blogger’a otomatik olarak girebileceğinizin de bilgisini verelim!

 

Ortada bulunan turuncu butona tıklıyoruz.

Açılan pencere de size ait olan bir Gmail hesabı ile oturum açıyoruz.

 

Karşımıza gelen bu ekranın Başlık kısmına oluşturacağımız blog un başlığının ne olmasını istiyorsak onu yazıyoruz.

Adres satırına internet sitemizin adının ne olacağını belirliyoruz. Örn(orgumodellerim.blogspot.com) gibi.

Tema kısmından blog’umuzun nasıl görünmesini istiyorsak onu seçiyoruz ve sağ altta bulunan Blog oluştur! butonuna tıklıyoruz.

Artık Blog’umuz oluştu. İçerik girebilmemiz için karşımızda şöyle bir sayfa olacak.

Yukarıda turuncu renk ile Yeni yayın yazan butona tıklayalım.

blog açmak

Açılan bu pencere de Yayın Başlığına içeriğimizin konusunu,orta da duran boş sayfaya ise içeriğimizi yazalım.Dilerseniz sağ taraftaki menü de bulunan etiketler seçeneğini kullanarak yazmış olduğunuz içeriğe ait etiketler oluşturabilirsiniz.(örn; el örgüsü,yemek tarifi,tatlı nasıl yapılır)gibi.

Yazımızı tamamlayıp kontrol ettiysek Sağ üst tarafta bulunan yayınla butonuna tıklayarak içeriğimizi sitemizde yayınlayabiliriz.

blog açmak

Sol taraftaki menüden blogunuzu kontrol edebilir,istatistikler kısmından sitenize kaç ziyaretçi girebilmiş ayrıntılı bir şekilde görebilirsiniz.

Sitenizdeki özgün içeriklerin sayısını arttırdığınızda,İstatistikler sekmesinin altındaki Kazançlar sekmesine tıklayarak google’a para kazanma talebinde bulunabilirsiniz.Şimdi siz de anlatmış olduğumuz adımları uygulayarak hemen kendi blog’unuzu oluşturabilirsiniz.

Bu konumuzda İnternetten para kazanma yollarından birisi olan Blog Açmak nedir ve Nasıl Para Kazanılır detaylı bir şekilde anlattık.Blog açmadan da yazı yazarak para kazanabilmek için BURADAKİ konumuzu inceleyebilirsiniz.

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (6)

Popüler Yorumlar
 1. 07/02/2019

  blogu açtıktan sonra nasıl tasarım yapıyoruz mesela sizin site gibi olsun istiyorum ben açtım konular düzenli durmuyor lütfen yardım

 2. 07/02/2019

  basakindunyasi adında bir blogum var benim de.arada bir huzur bulmak için yazıp çiziyorum içimdekileri.çok bir para kazandın mı dersin allah var yok kazanmadım :/ ama o kadar rahatlıyorum ki yazarken size tarif edemem

Yapılan Yorumlar
 1. 21/01/2019

  Açıklayıcı bir şekilde yazmanız gerçekten süper olduş teşekkür ederim

 2. 05/02/2019

  İlginçtir yurtdışına gidenler en azından bir YouTube kanalı, bir blog, forum veya başka birşey açıyor ülkeye döner dönmez.Demekki bu yüzdenmiş hmmmm

 3. 07/02/2019

  basakindunyasi adında bir blogum var benim de.arada bir huzur bulmak için yazıp çiziyorum içimdekileri.çok bir para kazandın mı dersin allah var yok kazanmadım :/ ama o kadar rahatlıyorum ki yazarken size tarif edemem

 4. 07/02/2019

  blogu açtıktan sonra nasıl tasarım yapıyoruz mesela sizin site gibi olsun istiyorum ben açtım konular düzenli durmuyor lütfen yardım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir