1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Bohem Şıklığı Nedir? Doya Doya Moda Bugün Yine Gündem

Bohem Şıklığı Nedir? Doya Doya Moda Bugün Yine Gündem
0

TV 8’in sevilerek takip edilen moda yarışma programı Doya Doya Moda’da günün konsepti açıklandı. Bugünün konsepti bohem şıklığı olacak. Peki bohem şıklığı nedir? Bohem giyim tarzı bugünün en çok konuşulan konuları arasında.

TV8’in sevilen yarışma programı Doya Doya Moda’da bu haftanın Çarşamba gününde konsept belli oldu. Yarışmacılar, Kadıköy’de 500 TL’lik bütçe ile birlikte ‘Bohem Şıklığı’ konseptinde birbirleriyle yarışacaklar.

Bohem şıklığı nedir?

Bohem şıklığı daha çok son yıllarda ünlü stilistler ve moda dergileri tarafından tercih edilmektedir. Bohem şıklığı, aklınıza gelen her türlü canlı renk ve desenin birlikte kullanılarak bir ahenk yaratmasına söylenir. Bohem şıklığı sadece kıyafet ile değil aynı zamanda saç modeli, saç takı ve aksesuarları ve makyaj ile de tamamlanmaktadır.

Bohemlik ile ilgili dünyada yer alan ilk eser Henry Murger tarafından kaleme alınmış olan ”La Boheme” adlı romanıdır.

Bohem şıklığı için genellikle kadife, ipek, şifon, süet, kürtk, deri, pamuk ve keten gibi doğal kumaşlar tercih edilmektedir.

Ayakkabıya gelecek olursak rahat ve geleneksel platform tercih edilir. Dolgu topuklar üzerinde, çok yüksek olmayan ayakkabılar ön plana çıkar.

Takı noktasında ikinci bir bilezik, güneş gözlüğü, kolye, kemer, küpe, inci gibi aksesuarlar bu akıma uyar. Saç bantları veya abartı takılar da kullanılabilir.

Çiçek desenleri, etnik baskılar ve imgeler, yüksek belli tasarım ve saçaklar, büyük aksesuarlar, dantel, maksi etek ve doku parçaları, örme ayrıntılar da giysilerde kullanılabilir.

Renk tercihi noktasında ise gri, bej, kahverengi, altın, mor, kırmızı bordo veya siyah tonları kullanılabilir.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap