1. Anasayfa
  2. Kredi

Borç Kapatma Kredisi

Borç Kapatma Kredisi
0

Zaman zaman iş hayatınız sürekli istediğiniz gibi gitmeyebilir. Ya da hayatınızda bazı aksilikler çıkabilir. Durum böyle olunca da biriken borçlar sizi zor duruma sokabilir. Bankalara olan borçlarınızı kapatmak, Borç Kapatma Kredisi ile mümkün. Biriken tüm borçlarınızı Tek bankada birleştirebilir, Yapılandırabilir veya prefinansman imkânlarından en güzel şekilde faydalanabilirsiniz.  Borcunuzu günden güne arttırmadan, borçlarınız yüzünden evinize haciz gelmeden bütün borçlarınızı tek krediyle ödeyebilirsiniz. . Borç kapatma kredisi kullanmak için, avukatlık veya icralık durumuna düşmemeniz, kredi notunuzun yüksek olması gerekir. Yani kısaca,  yeniden kredi kullanabilecek seviyede iseniz, hemen borç kapatma kredisi veren bankalar ile görüşerek borçlarınızı bitirin.

Borç Kapatma Kredisini Kimler Kullanabilir

Borç kapatma kredisi ile farklı bankalara borçları olan banka müşterileri, tek bir bankaya ödeme yaparak, daha düşük faiz oranları ile ödemeye olanak sağlayan bir bankacılık ürünü olarak tanımlayabiliriz. Borç kredisi isteyen bireylerin daha önceden bankacılık ürünlerini kullanmış olmaları gerekiyor. Kredi kartı, kredili mevduat hesabı veya kredi borcu olmayan kişiler, borç kapatma kredisinden yararlanamazlar.  Bu sayılan Genel şartları taşıyan banka müşterileri; kredi puanları ve düzenli gelirleri el verdiği zaman rahatlık içersinde, borç transfer kredisine başvurabilir

Bankacılık ürünleri kullanımından oluşan borçlar için; borç transfer kredisine başvurmak isteyen banka müşterilerinin, mevcut borçlarını kredi başvuru formunda yakın tutarlarda belirtmeleri gerekiyor. Bu noktada alınabilecek en iyi önlem ise müşterilerin borç tutarları hakkında bilgi sahibi olmaları genellikle kredi borçlarının tamamını kapatmaları konusunda kendilerine büyük faydalar sağlayabiliyor. Tabii kredi puanı da oldukça büyük önem arz ediyor. Kredi kullanmak için yeterli kredi puanına sahip olan bireyin, yasal takip sürecine girmemiş olması gerekiyor. Bu şartlarda borç transfer kredisinden yararlanabiliyor.

Borç Kapatma Kredisi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Borç Yapılandırma Kredisi için aşağıdaki belgeler ve bankanın isteyeceği belgeler gereklidir.

  • Ödemekte zorluk çektiğiniz borcunuz başka bankadan ise, o borçları gösteren hesap özeti ya da ATM cihazından alınacak ayrıntılı hesap belgesi
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Son 3 aya ait elektrik, telefon vb. faturalardan biri
  • Memur olarak görevliyseniz, çalıştığınız kurumdan alınacak maaş bordosu

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir