1. Anasayfa
  2. Finans Rehberi

Borsada En Çok Kazandıran Hisseler 2023 – Hisse Senedi Güncel Liste

Borsada En Çok Kazandıran Hisseler 2023 – Hisse Senedi Güncel Liste
0

Tüm dünyada 2020 ile birlikte koronavirüs salgını ekonomiye zor anlar yaşatıyor. İnsanlarımız ve doğal olarak yatırımcıları paralarını en çok kazandıran borsa hisselerine yatırarak kazanç elde etmeye çalışıyorlar. Borsada en çok kazandıran hisseler 2021 yılında olduğu gibi 2023 yılında da oldukça popüler.

Bizler de sizler için Borsa İstanbul’da işlem gören ve borsada en çok kazandıran hisseler 2023 güncel listesini hazırladık. Bu hisseler direkt yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte en çok kazanma oranına sahip olan borsa hisselerini göstermektedir. Yatırım riski yatırımcılara aittir.

Paylaşacağımız bu liste hem orta vadeli hem de uzun vadeli kazanç sağlayacaktır. Kısa vadeli borsada kazandıran hisseler 2023 listesi yerine daha farklı yatırım enstrümanlarına yönelebilirsiniz. Mesela paranızı kısa vadeli borçlanma fonlarına yatırabilirsiniz.

Borsada En Çok Kazandıran Hisseler ve Şirketler 2023 Listesi (En İyi 5 Hisse Senedi)

Aselsan IST: ASELS

Türkiye’nin güvenlik anlamında öne çıkan ve tüm dünyaya hizmet, yazılım satan; TSK ile içli dışlı olan Aselsan her zaman için en çok kazandıran hisseler ve şirketler arasında ön plana çıkmıştır.

Türk Hava Yolları IST: THYAO

Türk Hava Yolları da orta ve uzun vadede yatırımcısına en çok kazandıran şirketler arasında yer almaktadır. Koronavirüs nedeniyle tüm dünyada olduğu gibi ulaşım sektörü olumsuz etkilenmiştir. Ancak durumların düzelmesinin ardından borsada ciddi bir yükseliş beklenmektedir. Öyle ki dönem dönem THY hisseleri çıldırdı şeklinde pek çok haber çıkmaktadır.

Garanti Bankası IST: GARAN

Garanti Bankası özel sektörde ve borsada yatırımcısına orta ve uzun vadede en çok para kazandıran şirketler arasında yer almaktadır. Yaptığı banka içi işlemlerde diğer bankalara göre yüksek hizmet tutarı kesen, faizleri genelde yüksek olan Garanti Bankası borsada uzun vadeli yatırım için tercih edilen seçenekler arasında yer alıyor.

Akbank IST: AKBNK

Akbank teknoloji anlamında Türkiye’nin en yenilikçi bankaları arasında yer almaktadır. Bununla birlikte Ripple şirketi ile yaptığı blockchain anlaşması da önemli bir yerdedir. Özellikle yatırım fonları ile yurt dışında Amerikan borsalarında teknoloji şirketlerine yaptığı yatırım fonları iyi kazandırabiliyor. Akbank hisseleri borsada en çok işlem gören ve kazandıran hisseler arasında yer alıyor.

Eczacıbaşı İlaç IST: ECILC

Koronavirüs ile birlikte sağlık sektörü tarihin zirvesini yaşıyor. Son 1 yılda uzun vadeli yatırımcısına kazandıran Eczacıbaşı en çok kazandıran hisse senedi 2023 listemizde ilk 5’te yer alıyor.

EK NOT:

Tüpraş, Arçelik ve BİM hisselerini de takip edebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için Borsa İstanbul’un resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

 

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir