1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Bursa Sosyal Yardım Başvurusu 2023: Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvuruları Nasıl Yapılır?

Bursa Sosyal Yardım Başvurusu 2023: Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvuruları Nasıl Yapılır?
2

2023 yılı için sosyal yardımlar yapılmıştı. 2023 yılı için mevcut güncellemeler ve Bursa ilimiz için sosyal yardım başvuruları sürecini sizlerle paylaşıyoruz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında, ilk desteğin, düzenli sosyal yardım alan 2 milyon 111 bin haneye 1-5 Nisan 2023 tarihleri arasında yapıldığını anımsatan Bakan Selçuk; “Koronavirüsle mücadele kapsamında vatandaşlarımızı desteklemek için oluşturduğumuz Sosyal Destek Programımız 3 fazdan oluşuyor. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımızla sahada ihtiyaç sahibi olarak belirlediğimiz 2.3 milyon haneye faz 2 kapsamında 1.000 TL nakdi yardım yapıyoruz.” diye konuşmuştu.

İlk destekte olduğu gibi, bu hanelerin halihazırda Sosyal Yardımlar sisteminde kayıtlı olduğundan herhangi bir başvuruda bulunmasına gerek olmadığını vurgulayan Selçuk; “1.000 TL nakdi destek ödemesi bugün, bu hanelerimizin PTT hesaplarına yatırılmaya başlandı. Bu yardımlar da yine bir önceki yardımda olduğu gibi, bulaş riskini azaltmak için evlere götürülerek, elden teslim ediliyor.” dedi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Tüm detaylar…

Bursa Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu için öncelikle belediye web sitesini ziyaret etmeniz gerekiyor.

Web sitesi üzerinde TC Kimlik No, Ad-Soyad, Cep Telefonu, Hanede yaşayan kişi sayısı, hanenin aylık geliri, barınma durumu bilgilerini girerek başvurunuzu tamamlayabiliyorsunuz.

Belediye web sitesi üzerinden başvuru yapmak için tıklayın. 

Aynı adresten sadece bir kişinin başvurabildiği desteklerde gıda, kırtasiye gibi çeşitli yardımlar yapılmaktadır. Bununla birlikte Osmangazi, Nilüfer. Büyükorhan, Yıldırım, Gemlik, Gürsu, Harmancık, İnegöl ilçelerinde ya da köylerde ikamet etmeniz yeterli.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Çin ve İtalya’da etkisini gösteren, dünyanın farklı ülkelerinde mantar gibi türeyen corona virüs hastalığına karşı alınan tedbirleri artırdı. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın Türkiye’de corona virüs olayı görüldüğünü açıklamasıyla birlikte Bursa’daki dezenfekte çalışmalarına start veren Büyükşehir Belediyesi, BursaRay vagonları, belediye otobüsleri, T1 ve T2 tramvay hatlarında salgın hastalığa karşı ilaçlama çalışmaları yaptı. Belediye ekiplerinin corona virüse karşı aldığı tedbirler, hız kesmeden devam ediyor. Özellikle yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası olan sultan külliyeleri, tarihi selatin camileri, türbeler ile Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı müze alanları, toplu taşıma araçlarında olduğu gibi ilaçlama çalışmalarına tabi tutuldu. Şehir merkezinde ‘Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi de dahil olmak üzere’ corona virüse karşı alınan tedbirler, İznik ve İnegöl ile diğer ilçelerde de aynı yoğunlukla devam ediyor. 17 ilçede onlarca cami ile türbe, ibadethane ve müze dezenfekte edildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, corona virüse karşı önlemleri artırdıklarını söyledi. Özellikle toplu alanlarda ilaçlama çalışmalarını sürekli diri tuttuklarını belirten Başkan Aktaş, “Bunun yanı sıra, selatin camileri, sosyal tesisler ve kamu kurumlarında bulaşıcı hastalıklara karşı programlı olarak dezenfeksiyon çalışması yapıyoruz. Halkımız, konuyla ilgili hassasiyetini muhafaza etsin. Gerekli tedbirleri aldığımızdan da emin olsunlar” dedi.

Aynı zamanda Sosyal Yardım başvurularının da başlandığını dile getiren Başkan Aktaş,  Bursa ili içerisinde ikamet eden yardıma  vatandaşlarımız için başvurularımızı online olarak belediyemizin internet sitesinden yapılmaktadır diyerek Bursa halkına sevindirici haberi vermişti.

Online Sosyal Destek Başvuruları

Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan korona virüsü (COVİD-19) salgını sebebiyle ihtiyaç duyulan sosyal yardım ve 65 yaş üstü veya engelli olup yalnız yaşayanların sıcak yemek başvuruları buradan yapılabilir…

Diğer İllerin Sosyal Yardım Başvurularına Ulaşmak için TIKLAYINIZ!!!

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Lutfen yardin edin Allah rizasi için iki evladim var biri dogustan reflu hastasi digeri bebek eşim virusten dolayi calisamiyo duzenli fabrikasinda is yok lutfen cvo verin lutgeb

  2. 4 sene önce

    ben bedensel engellı sag ayaktn yuzde 42 engellıevımde bıtek benım emeklı maasım var esım razıye kızım fatma torunum elıf sena saltan buyuk oglum serdar demır cda rahatsız yuzde 50 hafıf mental eksıklıgı var kucuk oglum asker ıgdır aralkı ılçesınde ermenıstan azer baycan iran sınırında asker emeklı maasım 24oo tl bundan baska hıcbı gelırım de yok gıda yardımı yapmanızı ısterım saygılarımla damadım cezaevınde bandırma cezaevınde aılesı kızıma bakmadı attılar benım yanımdabenben saddece GIDA YARDIMI ISTERIM ALLAH RIZASI ICIN 05395126744

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir