1. Ana Sayfa
  2. Kredi

Çalışmayan Ev Hanımlarının Kredi Kartı Alma Şartları

Çalışmayan Ev Hanımlarının Kredi Kartı Alma Şartları
0

Ev hanımlarının net bir gelirinin olmaması ve herhangi bir sosyal güvencesinin bulunmaması, bankaların kredi kartı seçeneklerinden yararlanmaları pek mümkün görülmemektedir. Kredi kartının ekstrelerine dair ödemelerin kusursuz bir biçimde gerçekleştirilmesi adına bankaların takınmış olduğu bu tavır, son zamanlarda değişiklik göstermektedir. Çalışmayan ev hanımlarının kredi kartlarına sahip olmaları konusunda farklı farklı ögeler göz önüne alınarak; kredi kartlarına sahip olmalarına dayalı süreci olumlu yönde tamamladıkları da gözlemlenebilecektir. Ev hanımlarının kredi puanlarının oluşmaması ve herhangi bir bankada hesaplarının bulunmaması gibi dezavantajların gündeme gelmesine rağmen; bankaların kredi kartı hizmetlerinden yararlanabilmeleri durumu ortaya çıkabilecektir.

Ek Gelir Beyanı

Ev hanımları ya da öğrencileri yakından ilgilendiren ve kullanma gereksinimi duydukları kredi kartlarına dayalı olan talepleri bankalar tarafından genel olarak olumsuz bir biçimde sonuçlanacaktır. Ancak kredi kartlarına dair başvuruların gerçekleştirilmesi esnasında ek gelir beyanının bulundurulması halinde; kredi kartlarına erişmek söz konusu olabilecektir. Düzensiz bir geliri bulunan, kira geliriyle geçinen ya da herhangi bir işin ortağı pozisyonunda bulunan ev hanımlarına kredi kartı hizmeti sunulabilecektir. Bu şekildeki yöntemlerin herhangi bir tanesiyle para kazanmaya başlayan tüm ev hanımlarının, kredi kartlarına dair başvurularının olumlu yönde gelişebileceği ve kredi kartlarına kavuşabilecekleri de görülebilecektir. Kira geliri olan kişilerin kira kontratları da aynı işlevi içeren bir boyutta da varlık gösterebilecektir.

Emekli Maaşları

Ev hanımlarının kendilerinden ya da yakınlarından ötürü gelen emekli maaşları, düzenli bir gelir olarak değerlendirilmeye alınacağından dolayı; bankaların kredi kartı işlemleri esnasında teminat olarak kabul edilebilecektir. Böylelikle ve hanımlarının gelirleriyle doğru orantılı olarak değişim gösteren limitlere sahip kredi kartlarına sahip olabilmeleri durumu da gözlemlenebilecek olan bir hizmettir.

Kefil

Ev hanımlarının kredi kartları hizmetlerinden yararlanmaları konusunda kefil bulmaları ve başvurularda bu kişileri de dahil etmeleri halinde; bankaların söz konusu başvurulara daha da sıcak bakacakları ifade edilebilecektir. Aynı zamanda da devlete bağlı olarak çalışan kişilerin bankalar tarafından daha da etkili olarak görüldüğü gözlemlenebilecek olup; kredi kartı başvurusunun onaylanacağı söylenebilecektir.

Teminat Gösterme

Ev hanımlarının üzerinde herhangi bir taşınmaz ya da gayrimenkulün bulunması halinde kredi kartı başvuruları olumlu yönde sonuçlanabileceği görülebilecektir. Bankaların var olan talepleri kabul etmeleri halinde; bu kişilerin ödeme gücünün olduğuna dair bir kanı oluşacak ve ev hanımlarına gereken kredi kartları da sağlanabilmesi işlemleri de ortaya çıkabilecektir.

Maddi Varlıklar

Kredi kartları tercihinde bulunacak olan ev hanımlarının vadeli ya da vadesiz hesaplarında yüklü meblağların bulunması da bankaların başvuru halinde dikkate alacakları bir detay olarak görülebilecektir. Bankada var olan birikimlerin bankalar doğrultusunda tam olarak kredi kartlarına sahip olunması süreci de böylelikle tamamlanabilecektir. Ev hanımlarının ödeme gücüne bağlı olarak da bu sürecin önemli ölçüde tamamlanabileceği de görülebilecektir.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap