1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Ceren Damar Davasında Son Dakika: Sanık Hasan İsmail Hikmet İçin Ağırlaştırılmış Müebbet Verildi

Ceren Damar Davasında Son Dakika: Sanık Hasan İsmail Hikmet İçin Ağırlaştırılmış Müebbet Verildi
0

Çankaya Üniversitesi’nde öğretim görevlisi Ceren Damar’ın bıçaklanarak öldürülmesi olayında Ankara 33. Ağır Ceza Mahkemesi kararını bugün açıkladı. Ceza Mahkemesi sanık Hasan İsmail Hikmet için cezada herhangi bir indirim yapmayarak ağırlaştırılmış müebbet cezası verdi.

Sanık Hikmet’in avukatı Vahit Bıçak bugün duruşmada yaptığı “Maktül 15 Temmuz’u savundu” şeklindeki savunmasıyla da sosyal medyada büyük tepki topladı. Kopya çekerken yakaladığı sanığın 2 Ocak 2023’da daha sonra üniversiteye tekrar gelerek öldürdüğü Ceren Damar davasındaki karar bu şekilde işlenen cinayetler için de büyük bir yasal örnek olmuş durumda.

Bugün duruşma öncesi Ankara Adliyesi önünde toplanan Kadın Sivili Toplum Örgütleri de “Sessiz Kalmıyoruz” pankartları ile davaya destek verdiler. Tüm duruşma boyunca sosyal medya üzerinden duruşmayı aktaran aktivistler verilen ceza sonrasında da ceza hakkındaki memnuniyetlerini belirttiler.

Ankara 33’üncü Ağır Ceza Mahkemesi sanığı ‘canavarca hisle veya eziyet çektirerek, kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle tasarlayarak öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı.

Olay kısa sürede Twitter’da geniş yankı buldu.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap