1. Ana Sayfa
  2. Kendin Yap

Çöp Poşetinden Elsa Kostümü Çalışması – DIY


0

Çöp Poşetinden Elsa Kostümü Çalışması

Son yıllarda atık materyallerden ürün çıkartma projeleri çok popüler olmaya başladı çünkü yaşadığımız çevrenin kirliliği artıyor ve buna bir dur dememiz gerekiyor. Bu yüzden gelecek nesillere geri dönüşüm bilincini kazandırmak için özellikle anaokullar başta olmak üzere erken yaşlarda geri dönüşüm projeleri yaptırılıyor. Çöp poşetinden Elsa kostümü çalışması ile kız çocuklarının dikkatini çekip onlara geri dönüş konularını açıklayabilirsiniz.

Çocukların dikkatini çizgi film ve karakter çektiği için erkek çocuklar için bu projeye başka bir çizgi karakter ile deneyebilirsiniz. Atık malzemeden Elsa kostümü çalışması kızlar için ideal olacaktır. Eğer Elsa kostümü yapmakta takıldığınız bir nokta olursa yorum atmaktan çekinmeyin, aklınızdaki tüm soruları sorabilirsiniz.

Elsa elbisenin etek bölümünü petek tülden kabartarak hoş bir görünüm sağlayabilirsiniz, üst bölümünü ise mavi çöp poşetinden yapabilirsiniz. Çocuğunuzun boyutuna göre büyük boy veya orta boy çöp poşetini üst kısım için kullanabilirsiniz ayrıca süsleme için çöp poşetli kısıma renkli kartonlar yapıştırabilirsiniz.

Alt kısım için petek tül veya yine çöp poşetini kartonla kabartarak kullanabilirsiniz. Resimler size fikir verecektir.

Ayrıca ilginizi çekebilir:

Tuvalet kağıdı rulosundan 11+ Kendin Yap Fikri 17+ Amigurumi El Yapımı Oyuncak Fikirleri

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap