1. Ana Sayfa
  2. Haberler

(ÇÖZÜLDÜ) “MHRS aşı randevusu alamıyorum” Diyenler İçin ÇÖZÜM

(ÇÖZÜLDÜ) “MHRS aşı randevusu alamıyorum” Diyenler İçin ÇÖZÜM
0

Pandemi sürecinde ülkemize yeni doz aşıların gelmesi ve 65 yaş üzeri ile kronik rahatsızlığı olanların ve sağlık gibi kritik sektörlerde çalışanların aşılanmasının ardından son olarak 50 yaş üzerine de aşı fırsatı geldi.

Ancak MHRS, eNabız ya da Aşıla gibi uygulamalar üzerinden sisteme giriş yapıldığında aşı randevusunun alınamadığı da görülüyor. MHRS aşı randevusu alamıyorum diyorsanız buyrun haberimize ve çözüme. MHRS aşı randevusu vermiyor, saygıdeğer vatandaşımız şu an aşı hakkınız bulunmamaktadır uyarısının çözümü hazır.

MHRS aşı randevusu alamıyorum, neden?

MHRS üzerinde öncelikle yaş ve meslek gruplarına göre bir öncelik oluşturulmuştur. Bu kapsamda Türkiye’deki tüm hastanelerin veritabanında kritik olarak yer alan vatandaşlarımız ve yaşlarına göre bir liste oluşturulmuştur.

Eğer mhrs aşı randevusu alamıyorum diyorsanız veritabanında bu grup içinde olmadığınız için MHRS web, eNabız ya da Aşıla mobil uygulamasında randevu ekranına ulaşamazsınız.

MHRS aşı randevusu alamama sorunu nasıl çözülür?

Bu sorunun çözümü için yakın çevremdeki insanların bu problemi nasıl çözdüklerini sizlere anlatalım.

Öncelikle web ya da mobil uygulamadan erişemediğiniz bir durumda ALO 182’yi aramanız gerekiyor. Alo 182 üzerinden operatöre bağlandıktan sonra durumunuzu, neden aşı olmanız gerektiğini yalın bir dille, uzatmadan anlatmanız gerekiyor. Sistem üzerinden ulaşamadığınızı ve risk içerdiğinizi, ailenizi korumak için bunu yaptığınızı ve aslında risk grubunda olduğunuzu anlatın. Daha önce kronik bir hastalığa sebep bir farklı rahatsızlığınızı da varsa anlatabillirsiniz.

MHRS eş ve çocuklar için aşı randevusu alma nasıl yapılır?

Sistem üzeriden randevu alamadığınız ancak ALO 182 üzerinden konuşarak aşı randevusu aldığınızda otomatik olarak eşiniz ve çocuklarınız da aslında risk grubuna giriyor. Bu durumda siz ilk aşınızı olduktan sonra eşinizin kendisi ve çocukları adına araması ve durumu anlatması yeterli olacaktır.

Alo 182’ye ne söylemek gerekiyor?

Durumu abartılı ve uzun uzadıya anlatmayın, ailenizdeki yaşlılara baktığınızı ve işinizden veya eşinizin çalıştığı işten ya da işsizseniz iş arama sürecinden ve bu sebeple risk grubunda olduğunuzdan bahsedebililrsiniz. Durumu abartmayın ve kısa bir şekilde çok acil aşı olmanız gerektiğini söyleyin.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap