1. Ana Sayfa
  2. Haberler

(ÇÖZÜLDÜ) Network Error Ne Demek? MHRS’ye Neden Girilmiyor?

(ÇÖZÜLDÜ) Network Error Ne Demek? MHRS’ye Neden Girilmiyor?
0

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı son duyuru ile birlikte SGK kapsamında olan tüm çalışanlar, işçiler aşı randevusu alabilecekler. Bu ülkemizde büyük bir kesimi, milyonlarca insanı kapsıyor. Vatandaşlarımız MHRS’ye girerken sorun yaşıyorlar. network error ne demek ve MHRS’ye neden girilmiyor sorularının cevabı haberimizde yer alıyor.

Network error ne demek?

Network, internet bağlantısı için kullanılmaktadır. Network error demek giriş yapmak istediğinizde web sitesi ya da uygulama sunucusunun yoğunluk nedeniyle hata vermesidir.

Network error hatası nasıl çözülür?

Network error hatası aslında sunucu tabanlı çözülebilmektedir. Ancak bunu aşabilmenin bir yolu da var. Şöyle bir örnek verelim. Bir web sunucusu aynı anda 1000 kişinin girmesine izin veriyor. Siz o an 1001. sırada giriş yapmak isterseniz giriş yapamazsınız ve sunucu 1000 kişinin işlemini tamamlamak için bağlantıyı kapatır. Sizin yapmanız gereken o ilk 1000 kişi arasına girmek için deneme yapmaya devam etmenizdir.  Wi-Fi ağındaysanız hücresel veriye geçip deneyebilirsiniz.

Bir diğer alternatif metod da insanların yoğunluk yaratmadığı saatlerde deneme yapmaktır.

MHRS’ye neden girilmiyor?

Milyonlarca insanın aynı anda giriş yapması sebebiyle hem E-Devlet, hem e-nabız hem de MHRS büyük bir yoğunlukta çalışıyor. Sunucular maksimum yükü aldığı için ve milyonlarca insanın aynı saniyedeki isteklerini karşılayamadığı için MHRS’ye girilmiyor.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap