1. Ana Sayfa
  2. Haberler

(ÇÖZÜLDÜ) Wild Rift Ping Sorunu Çözümü

(ÇÖZÜLDÜ) Wild Rift Ping Sorunu Çözümü
0

League of Legends’in mobil cihazlar için yayınladığı Wild Rift oyunu tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de fırtınalar estiriyor. Oyun beta’ya açılır açılmaz çeşitli sorunlar da baş göstermeye başladı. Bunlardan bir tanesi de Wild Rift ping sorunu.

Wild Rift ping sorunu nasıl çözülür?

Wild Rift oyunu ön kayıt aşamasında kayıt yaptıran tüm oyunculara açıldıktan dakikalar sonra 10 milyon indirmeye ulaştı. Oyun sunucularında büyük bir yüklenme olurken oyun içerisinde çeşitli hatalar ile de karşılaşılıyor.

Wild Rift ping sorunun çözmek için yapabileceğiniz ilk işlem arka plandaki tüm uygulamaları kapatmak olmalı. Açık olan programlar aktif internet bağlantısı kullanabiliyor. Bu da sizin ağ akışınız hızını yavaşlatıyor ve ping sorunu ile karşılaşmanıza sebep oluyor. Bu kapsamda Xiaomi ve Samsung telefonlar için Game Booster, önbellek temizleyici gibi programları kullanmak faydalı olabilir. Hem önbelleğinizi temizler hem de telefonu rahatlatır.

->>Ayrıca bkz: Wild Rift 1.1 En İyi Karakterler Listesi

Wild Rift ping sorununu çözmek için uygulayabileceğiniz bir diğer yöntem ise Wi-Fi bağlantısını kontrol etmektir. Aynı Wi-Fi ağına bağlı olan cihaz sayısı arttıkça ve anlık kullanımlarda video izlenimi, dosya indirmesi varsa bu hızınızı yavaşlatır ve ping sürenizin uzamasına sebep olur. Eğer imkanınız varsa mobil veri kullanarak ping sürenizi düşürebilirsiniz.

Wild Rift ping sorunun önlemek için VPN kullanmak

Wild Rift anlık olarak hızlı veri transferi gerektirdiği için oyunun sunucularına yakın lokasyonlarda ayarlamaları yaparak VPN kullanmak işinizi kolaylaştırabilir.

Android ve App Store’lardan ücretsiz VPN uygulamalarını indirip deneme yanılma yaparak ping sorununu aşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap