1. Ana Sayfa
  2. Haberler

(ÇÖZÜLDÜ) Yükümlü Olarak Kaydınız Bulunmadığı İçin Askerlik Yoklaması İşlemlerini Gerçekleştiremezsiniz

(ÇÖZÜLDÜ) Yükümlü Olarak Kaydınız Bulunmadığı İçin Askerlik Yoklaması İşlemlerini Gerçekleştiremezsiniz
3

E-Devlet üzerinde askerlik yoklama başvurusu yapılmak istendiğinde zaman zaman bazı vatandaşlarımız “yükümlü olarak kaydınız bulunmadığı için askerlik yoklaması işlemlerini gerçekleştiremezsiniz” hatası ile karşılaşmaktadır. Bu hatanın çözümü oldukça basittir. Bu sorunun çözümü için sizlere güzel bir rehber hazırladık.

Bu hatanın çözümü için hatayla karşılaşan pek çok vatandaşımız Ekşi, DonanımHaber, Kızlar Soruyor gibi portallarda çözümü arıyor.

Öncelikli olarak yükümlü olarak kaydınız bulunmadığı için askerlik yoklaması işlemlerini gerçekleştiremezsiniz hatası ile karşılaşmanız için E-Devlet üzerinden askerlik menüsüne erişip Yoklama işlemlerinizi veya başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmeniz gerekiyor. Eğer bu menülerden herhangi birisinde bu hatayı alıyorsanız sebebi şudur;

Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı olan Askerlik Şubeleri’nde yapılan işlemler E-Devlet üzerine çok geç yansımaktadır. Bu yansıma süresi ayları bulabilmektedir. Bu nedenle eğer bu hatayı alıyorsanız panik yapmayın.

Yapmanız gereken ilk işlem bağlı bulunduğunuz Askerlik Şubesini telefon ile aramaktır. Askerlik şubenizin telefon numarasını Google üzerinde arama yaparak bulabilirsiniz.

Yapmanız gereken ikinci işlem ise ilk elden ve resmi kurumdan birincil ağızdan bilgi almaktır. Bunun için işinizi garantiye almak üzere yakın olduğunuz herhangi bir askerlik şubesinden RANDEVU alın ve gidin. Bankodan sıra numarası aldıktan sonra sıranız geldiğinde TC kimliğinizi veya ehliyetinizi memura vererek E-Devlet üzerinde bu hatayı aldığınızı söyleyin.

Gişedeki memur, en son güncellemelerin olduğunu Milli Savunma Bakanlığı Askeralma Müdürlüğünce sisteme SİZİN HAKKINIZDA girili olan ve YAPILMASI GEREKEN tüm adımları görecek ve sizi yönlendirecektir.

Normal kısa yani tek dönem askerlik için başvuru yapmış olabilirsiniz, sözleşmeli askerlik için de başvurunuzu yapmış olabilirsiniz. Daha sonra karar değiştirip bedelli askerlik için geri dönmek istediğinizde MSB’nin güncellemeleri E-Devlet’e çok geç yansıdığı için internet üzerinden işlemleriniz hatalar nedeniyle ilerlemeyebilir. Herhangi bir gecikme, bakaya durumu yaşanmaması için Askerlik Şubesini aramanız ve daha sonra içinize sinmezse randevu ile birebir gitmeniz ve bilgi almanız yaşadığınız sorunu çözmek için YETERLİ OLACAKTIR.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap

Yorumlar (3)

  1. Biz askerlik subesini aramayi yada subeye gitmeyi akil edememistik. cok iyi oldu

  2. İbrahim kardeşimin yorumuna bir like atıyorum.

    • Harbiden haaaa sanki bizim aklımıza gelmiyor askerlik şubesini aramak siz demeden

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir