1. Ana Sayfa
  2. İş Tavsiyeleri

Damacana Su Bayiliği Almak Ne Kadar Kazandırır?

Damacana Su Bayiliği Almak Ne Kadar Kazandırır?
0

Damacana su bayiliği, son dönemlerde oldukça kazançlı iş fikirlerindendir. Düşük sermaye gereksinimi nedeniyle kolay kurulum imkânı tanıyan damacana su bayiliği, pek çok firma tarafından bayilik verilebilen işler arasındadır.  Yüksek kâr marjı, rahat çalışma imkanları sayesinde, damacana bayiliği alarak gerçekten güzel paralar kazanabilirsiniz. Peki damacana bayiliği nasıl alınır? Damacana bayiliği kâr marjı nedir? Damacana su bayileri ne kadar kazanır?

Damacana Su Bayiliği İçin Gerekli Sermaye

Damacana su bayiliği alabilmek için, yaklaşık olarak 20-30 bin TL bir bayilik bedeli ödenmesi gerekir. Bayilik bedelinin içerisinde, tabela ve reklam destekleri, 500 adet damacana hediye su stoku ve dükkân içi bazı giderler vardır. Bu giderler dışında sizin yapacağınız masraf genelde 10 bin lirayı geçmez. Damacana bayiliği en fazla 40 bin lira sermaye ile kurulup, hemen iş yapmaya başlanabilecek işlerden biridir.

Damacana Su Bayisi Aylık Giderleri

Damacana su bayilerinde genelde kâr marjı denen bir kavram bulunmaz. Çünkü damacana sular bayilere satılmaz, sadece dolum bedeli alınır. 2023 yılı için ortalama aylık dolum bedeli 1,000 TL civarındadır. Bu nedenle, damacana su bayileri, aylık giderlerini çıkarttıktan sonra kalan para yüzde yüz olarak kendilerine kar kalır, yani ne kadar çok satış yaparsanız net kar oranınız o kadar yükselir. Standart bir damacana su bayisinin aylık giderleri aşağıdaki gibidir.

Kira: ortalama 1,000TL

Faturalar: 150 TL

Vergi: ortalama 500 TL

Dolum Ücreti: 1000 TL

Yakıt Masrafı: 500 TL

Stopaj ve diğer giderler: 500 TL

Yukarıda tabloya göre ortalama bir su damacana bayisinin aylık giderleri 3,650 lira civarındadır. Personel çalıştırılması durumunda bu giderler aylık 7 bin liraya kadar çıkabilir. Ancak tek başınıza çalışırsanız aylık 3,650 lira civarında bir gideriniz olmaktadır.

Damacana Su Bayisi Ne Kadar Su Satar? Ne Kadar Kazanır?

İyi bir konuma açılmış damacana su bayisi günde en az 50 adet damacana su satışı gerçekleştirmektedir. Tanesi 15 liradan, 50 adet damacana su 750 lira değerindedir. Pazar günleri çalışmadığınızı düşünürsek aylık ortalama 18-20 bin lira arasında bir satış cirosu yaparsınız. Personel çalıştırmanız durumunda aylık en az 10 bin TL, personel çalıştırmamanız durumunda en az 15 bin TL kar elde edebilirsiniz. Eğer küçük bir ilçede yaşıyorsanız, genelde bu ciroları yapabilmeniz çok zordur. Nüfusu 50 binden az olan ilçelerde, aylık ciro 10 bin TL civarındadır ve yaklaşık olarak 6-7 bin lira para kazanılabilmektedir. Sizlerde bu şekilde damacana su satışı yaparak ciddi anlamda bir gelir elde edebilirsiniz. Sadece 40 bin lira civarında bir sermaye damacana su bayiliği almak için yeterli olacaktır. Koşulları sağlayan herkes, damacana bayiliği alabilir ve para kazanmaya başlayabilir.

tiktok beğeni satın al

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap