1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Dream TV Kapatıldı: Bir Nesil Gençliğin Müzik ve Eğlence Kanalı Son Buldu

Dream TV Kapatıldı: Bir Nesil Gençliğin Müzik ve Eğlence Kanalı Son Buldu
0

Dream TV kapatıldı. 2003 yılında Doğan Medya Grubuna bağlı olarak kurulan Dream TV, 2018 yılında medya grubunun Demirören Medya’ya satılması ile birlikte el değiştirmişti. Yeni alınan bir karar ile birlikte Dream TV’nin yayın hayatına son verildi.

Dream TV kapatıldı: Festivaller ile bilinirliği artmıştı.

Dünyaca ünlü Rock’n Coke, Efes Pilsen One Love Festival ve Freezone Fest gibi festivalleri ekrana getirerek, 2003 yılından bu yana pek çok müzik festivaline sponsor olarak genç kitleyi çekmeyi başaran Dream TV, 17 yılın ardından yayınına son verdi.

Instagram üzerinde yayın yapan glorymagazines hesabından yapılan bir paylaşıma göre Dream TV’nin yayın hayatı sona eriyor. 1 Ağustos itibarıyla TV kanalı kapandı. Ancak bu olayın ardından 4 gün sonra gündeme geldi.

MTV Türkiye ile birlikte büyük çıkış yakalamıştı.

Uydu üzerinden yayın yapan Dream TV, MTV Türkiye’nin faaliyet göstermesi ile birlikte büyüyen pazarda önemli bir oyuncu haline gelmişti. Kanalın kendi hazırladığı yapımlar, müzik yayın akışı genç kitle tarafından çok seviliyordu. Yıllar içerisinde çok büyüme gösteremeyen Dream TV daha sonrasında ise yeni yüzler ve programlar ile yayın hayatına devam ediyordu.

Dream Türk TV yayın hayatına devam edecek.

Kapanma haberinin ardından gelen bilgilere göre Dream Türk TV ise yayına devam edecek.

Dream TV kapatıldı haberi sonrası gelen sosyal medya tepkileri

 

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap