1. Ana Sayfa
 2. Bilgi

Düşüğü Hızlandırmak İçin Ne Yapmalıyım? (%100 ETKİLİ – DİKKAT!) 2023 GÜNCEL


0

Düşüğü hızlandırmak için ne yapmalıyım sorusu son dönemlerin en çok merak edilen soruları arasında yer alıyor. Üzücü bir şekilde hamileliği sonlandırmanın psikolojik etkilerinin de olduğunu belirtelim. Bitkisel gebelik sonlandırma, gebeliğe son veren bitkiler, zıplamak düşüğe neden olur mu gibi soruları sizler için cevaplıyoruz. Yalnız yapacağınız tüm işlemler sağlığınızla alakalıdır, bu yüzden çok dikkatli olmanız gerektiğini en baştan söyleyelim. En doğru bilgi için bir uzmanla konuşmanız gerektiğini de hatırlatalım.

Düşüğü hızlandırmak için ne yapmalıyım?

Tüm doğumlarda düşük oranı yaklaşık %15’tir. Düşük yapan kadınlarda düşüğü hızlandırmak sık görülen bir istektir. Düşük yaptığını anlayan bazı kadınlar doktora gitme gereksinimi duymayabilir ancak mutlaka doktora gidilmelidir. Düşüğü nasıl hızlandırırım diye merak ediyorsanız 2023’nin en güncel içeriğine buyrun.

Düşüğü hızlandırmak için neler yapılabilir?

Düşüğü hızlandırmak için yöntemlerden kastımız zaten düşük yapan annenin bu süreci hızlı bir şekilde tamamlamak istemesidir.

İlk yol olarak bol bol sıvı tüketmek ve hareket etmektir. Mutlaka düşük yaptığınızdan da emin olmalısınız.

İkinci yol ise doktora başvurup probe küretaj yapılmasıdır. Buradaki işlemde anne rahminde kalan bütün her şey titizlikle temizlenir ve dışarı atılır. Zira düşük yaptıktan sonra anne rahminde kalan her materyal tehlike arz eder.

Düşüğü hızlandıran yiyecekler listesi 2023

Üçüncü yol olarak ise doktor gerekli durumlarda herhangi bir operasyon önermez ve ilaç önerir. Önerilen destekleyici ilaçlar anneden anneye değişir.

Dördüncü bir yol ise gebeliğe son veren bitkiler araştırması yapmaktır. Bitkiler her gebeliği sonlandırmaz ancak fazla tüketim risk oluşturur.

Düşük belirtileri nelerdir?

 • Vajinadal bir kanama veya lekelenme
 • Karın bölgesinde ya da belir alt kısmında ağrı ve kramp olması
 • Vajinadan bir parça ya da sıvı gelmesi

Yukarıdaki maddeler bir düşük belirtisi olsa da her maddede düşük yapıldığı iddia edilemez. Gebeliğin erken döneminde kanama ya da leke çok sık görülür. Hatta aşırı kanama olsa bile gebelikte düşük olmadığı sık karşılaşılan bir durumdur.

Düşük neden olur?

Fetüs, normal gelişemediği durumda düşük meydana gelir. Bebeğin genetik yapısındaki bir bozukluk da düşükle sonuçlanabilir. Ancak bu bozuklukta genetik bozukluk anne ya da babadan geçmeyebilir. Daha az bir nedenle de annede görülen çeşitli hastalıklar düşüğe sebep olabilir. Şeker, tiroid, enfeksyon, rahim ağzı sorunları bunlara örnektir. Her zaman yapılan cinsel aktivite de düşüğe sebep olmaz.

Düşüğü hızlandıran yiyecekler

Bazı noktalarda düşük tehlikesi yaratan, düşüğü hızlandıran yiyecekler olabilir. Bu besinleri tüketmek her zaman düşük riski taşımaz, doktorunuz en iyi bilgiyi verebilir. Bizler de yine bir liste paylaşalım. Mesela maydanoz düşüğe neden olur mu diye merak ediyorsanız buyrun listeye.

Bunların başında;

 • Bitki çayları (adaçayı, sinameki, fesleğen ve maydanoz)
 • Pastörize edilmeyen süt ve süt ürünleri
 • Fazla şeker
 • Sık ve yoğun çay, kahve tüketimi (fazla kafein içermesinden dolayı)
 • Alkol
 • Ciğer yemek
 • Cıva oranı yüksek deniz ürünleri (çok fazla mide yemek)
 • İşlenmiş ve dondurulmuş gıdalarda fazla tüketim.

2023’de de sizlerle en güncel ve merak ettiğiniz soruların cevaplarını paylaşıyor olacağız, takipte kalın!

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap