1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Düşük Faizle Kredi Almanın Yolları

Düşük Faizle Kredi Almanın Yolları
0

Düşük Faizle Kredi Almanın Yolları

Günümüzde çoğumuz, azalan vadelerden ve artan faizlerden dolayı kredi alamıyoruz. Örneğin taşıt kredisi en fazla 4 yıl, ihtiyaç kredisi 4 yıl, konut kredisi en fazla 10 yıl vadeli veriliyor. Durum böyle olunca, insanlar kredi maliyetlerini düşürebilmek için çabalıyor. Faizler zaten yüksek olduğu için, yıllık faizde yüzde 1 düşüş bile, kredi geri ödemesini ciddi oranda azaltıyor. Örneğin senelik 1 puan daha ucuz kredi alan biri, 100 bin liralık kredide en az 4 bin lira kar ediyor.

 

Daha Düşük Faiz Veren Banka Bulun

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, faizi çok az düşürmek bile çok fark ediyor. Mutlaka size daha düşük faiz verecek bir banka bulabilirsiniz. Bankaları tek tek ziyaret edin ya da telefonla bilgi alın. Mutlaka ortalamanın altında faiz teklif eden birileri olacaktır.

 

Kredi Notunuzu Yükseltin

Bazı bankalar kredi notu yüksek olan müşterilere düşük faizli kredi hatta sıfır faizli kredi bile verebiliyor. Özellikle tabela faiz oranı yüksek olan bankalar, kredi notu yüksek müşterilere verdikleri kredileri dengelemek için tabela faiz oranını (genel, belli bir etmene bağlı olmayan faiz oranı).

 

Başka Bir Kredi Çekin

Başka bir kredi çekerek kredi notunuzu yükseltebilirsiniz, bu sayede yeni bir krediyi almanız kolaylaşır. Örneğin 10 bin liralık kredi alın ve 2 ay vadeli alarak krediyi ödeyin. 10 bin liraya dokunmayın kesinlikle ve krediye yatırın. Bu şekilde birkaç kez kredi kullanmak, kredi notunuzu artırır.

 

Bankada Çalışan Birini Bulun

Bazen bankada çalışanlar, daha düşük faiz alabildiği için başkalarına kredi çıkartabiliyorlar. Örneğin bankanın faiz oranı %20 ise, çalışanlar %17 gibi bir orandan kredi çekebiliyorlar. Tabi bu bankadan bankaya değişebiliyor.

 

Vadeyi Uzatın

Bazı bankalar uzun vadeye daha az faiz istiyor. Örneğin, 1 yıl vadeli kredinin aylık faizi %2,60 iken, 4 yıl vadeli olan kredinin faizi %2,10 veya 2.20 olabiliyor. Vadeyi uzatmak hem ödemeyi kolaylaştırır hem de aylık bazda daha az faiz ödemenizi sağlar.

 

Banka Kampanya Bilgilendirmelerine Abone Olun

Bankaların sms üzerinden indirimli kredi kampanyalarına abone olursanız rahatlıkla yüksek miktarlarda kredi alabilirsiniz.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir