1. Ana Sayfa
  2. Bankalar

EFT Sorgu No ile EFT Sorgulama Nasıl Yapılır

EFT Sorgu No ile EFT Sorgulama Nasıl Yapılır
0

EFT, iki farklı banka arasında gerçekleşen para aktarma işlemidir. Mesai saatleri içinde gerçekleştirdiğiniz EFT işlemleri kısa sürede diğer banka hesabına ulaşırken, mesai saatleri dışında, hafta sonu ve resmi tatillerde EFT gerçekleşmez. Takip edilen ilk iş günü hesaba yatırılır. EFT sorgu no ile EFT sorgulama nasıl yapılır işlemini merak ediyorsanız bu yazımızda sorgulama işleminin yapılış aşamasından bahsedeceğiz.

EFT Sorgu No Nedir

EFT sorgu no, yaptığınız işlemi takip edebilmeniz için makbuz içerisinde sizlere verilen numaradır. Yaptığınız para transfer işlemi sırasında sizlere verilen makbuzdan bulabilir veya işleminizi telefon bankacılığı üzerinden gerçekleştirdiyseniz para transfer hareketliliği sayfasından ulaşabilirsiniz.  Genellikle 7 haneli bir numara olarak dekontlar üzerinde bulunarak kişilerin sorgulama yapabilmesini sağlayan bir güvence oluşturmaktadır.

EFT Sorgulama Nasıl Yapılır

EFT sorgulama nasıl yapılır cevabının birçok yöntemi bulunmaktadır. EFT sorgu numarasına sahipseniz işlemi yapmak sizin için kolaylaşacaktır.

  1. Müşteri temsilciniz ile gerçekleştireceğiniz görüşme ile EFT sorgu numaranızı belirterek işlem yapabilir. EFT durumunu öğrenebilirsiniz.
  2. Mobil bankacılık veya internet bankacılığı üzerinden EFT sorgulama yapabilirsiniz.
  3. Banka şubesine giderek yüz yüze öğrenebilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri EFT Sorgulama Nasıl Yapılır

Müşteri hizmetleri ile işlem yapabilmek için kimlik doğrulama işlemlerini yerine getirmeniz gerekmektedir. Kimlik doğrulamasını yaptıktan sonra havale ve EFT işlemlerinize ulaşabilir, detaylarını görüntüleyebilirsiniz. Müşteri hizmetleri sizlerin işlem özetini görebildiği için direkt olarak talep ettiğiniz işlemin detayını sizlere sunacaktır. Bu şekilde EFT sorgulama işlemini rahatlıkla yapabilirsiniz. EFT sorgu numarasını müşteri temsilcisine aktardığınız takdirde, hesap özetine gerek kalmadan inceleme yapılmaktadır.

EFT Neden Gerçekleşmedi

EFT işleminiz, mesai saatleri içerisinde gerçekleşir ve gerçekleşmesi bir müddet süre alır. Ortalama olarak 1 saat içerisinde işlem gerçekleşir. Ancak dönemsel yoğunlaşmalar ve aksaklıklar neticesinde bu durum uzayabilir. Mesai saatleri dışında, resmi tatillerde ve hafta sonlarında EFT işlemi gerçekleşmez. Tatilleri takiben ilk iş günü içerisinde bankalar işlem yapmaya devam eder ve sabahın erken saatlerinde EFT işleminiz gerçekleştirilmek üzere sıraya alınır.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap