1. Anasayfa
  2. Sermayesiz İş Fikirleri
Trendlerdeki Yazı

Ek İş Yaparak Günde 100 Lira Kazanmanın 6 Yolu

Ek İş Yaparak Günde 100 Lira Kazanmanın 6 Yolu
2

Ülkemizdeki ekonomik sorunlar sebebiyle çoğu kez ek iş arayışına gireriz.Ekonomimizin çok iyi olmamasına rağmen birçok ek iş fikriyle,düzenli bir çalışma hayatına sahip olmadan da para kazanmanızı sağlayacak birçok yol bulmamız mümkün. Bu işlerden bazıları sizin için uygun olmasa bile, bir çoğu mutlaka sizin becerileri ve yeteneklerinize uygun olacaktır.

Kendinizi geliştirmeyi seviyorsanız ve insanlar ile iletişim kurmakta zorluk çekmiyorsanız,ek işlerden rahatlıkla günde 100 liraya kadar para kazanabilirsiniz.Elbette her işin getirisi herkes için aynı olmayabilir, bazıları daha fazla para kazanabilirken,bazıları hiç kazanamayabilir.Bu biraz da yaşadığınız şehirdeki iş talebi ve sizinle ilgilidir.

Özel Ders

Ülkemizde maalesef özel ders ücretlerinin çok yüksek olması sebebiyle her aile çocuklarına düzenli özel ders aldıramıyor.Fakat başarılı olduğunuz bir alanda özellikle sınavı yaklaşan öğrencilere günü birlik özel ders vererek gelir sağlayabilirsiniz.Örneğin,matematiğiniz lise öğrencilerine ders verecek düzeyde ise sınavı yaklaşan bir lise öğrencisine 3-4 saatlik konu anlatarak bu işten 100 tl kazanabilirsiniz.alanınız ile ilgili Letgo veya sahibinden.com üzerinden ilan oluşturarak ihtiyacı olan kişilere özel ders verebileceğinizi duyurabilirsiniz.

Taksi Şoförlüğü

Özellikle büyük şehirlerden birinde yaşıyorsanız,bu alanda rahatlıkla iş bulabilirsiniz.Büyük şehirler de taksi sahipleri şoför bulma konusunda çoğu zaman zorluk çekiyor.Bir ehliyet sahibi iseniz ve şoförlüğünüze güveniyorsanız şehrinizdeki taksi duraklarına giderek kolaylıkla iş bulabilirsiniz.Günü birlik yapacağınız bu işten ortalama 100 tl para kazanabilirsiniz.

Temizlik Personeli

Evlerini temizletmek isteyen kişiler genelde temizlik şirketlerine başvursalar da,bu işi bireysel olarak yapan kişileri de tercih edebiliyorlar.Bulunduğunuz çevreden veya herhangi bir kişinin günübirlik evini temizleyerek 100 tl ve üzeri paralar kazanabilirsiniz.Özellikle kadınların popüler altın ve kısır günlerinin yaklaştığı dönemlerde bu iş için size başvuran çok sayıda kişi olacaktır.Bu işi yapabileceğinizi dilden dile yada ilan sitelerinde ihtiyacı olan kişilere duyurabilirsiniz.

Cafe & Çay Bahçesi Elemanı

Özellikle yaz aylarında havanın güzel olması sebebiyle cafe ve çay bahçelerinde müşteriler dolar taşar.Çoğu zaman işletmeler bu yoğunluğu hesaba katmadıklarından personel konusunda zorluk çekerler.Bu gibi işletmelere günü birlik hizmet vererek 100 tl gibi bir rakam kazanabilirsiniz.Özellikle müşterisinin yoğun olduğu cafelere girerek personel ihtiyacı olup olmadığını sormaktan çekinmeyin.Büyük olasılıkla size ihtiyaçları vardır ve işe alınacaksınız dır.

Anketörlük

Bu iş özellikle 18-24 yaş arasındaki üniversite öğrencileri arasında çok popülerdir.Firmaların ürünlerini tanıtmak,halkın nabzını ölçmek konusunda daima anketörlere ihtiyacı vardır.Özellikle güler yüzlü ve iletişiminiz kuvvetli ise bu iş tam size göre.Yapacağınız bu iş komisyon usulü olduğu için ortalama 100 tl ve üzeri rakamlar kazanabilirsiniz.Hemen hemen her semt de bulunan anketörlük şirketlerini ziyaret ederek bu işe başlayabilirsiniz.

Moto Kurye

Evlere servis hizmeti veren gıda işletmelerinin kuryelere daima ihtiyacı vardır.Özellikle öğle arası ve akşam yemeği saatlerinde yoğunluk artar.Bu yüzden işletmeler siparişleri yetiştirme konusunda zorluk çekerler.Servislerde kullanılan elektrikli motorların ehliyet gerektirmemesi,18 yaşını doldurmuş herkesin bu işi yapabilmesine olanak sağlar.Siparişlerin yoğun olduğu saatlerde dönerci ve lokanta gibi işletmeleri ziyaret ederek bu işi rahatlıkla kapabilirsiniz.Üstelik ortalama 5-6 saat yapacağınız bu işten bahşişlerle birlikte 100 tl nin üzerinde kazanç sağlayabilirsiniz.

Bizim bu konu hakkında daha önce paylaşmış olduğumuz glovo kurye olmak adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

Bu konumuzda ek iş yaparak günde nasıl 100 TL kazanabileceğinizi anlatmaya çalıştık.Para kazanabileceğiniz daha farklı işlere göz atmak için BURAYA tıklayarak diğer konularımızı da inceleyebilirsiniz.

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

  1. 05/02/2019

    Oğlum ilk 12000 de kazanarak okuduğu Psikoloji bölümünü bitirmesine rağmen şimdi ek iş yaparak başka işlerle para kazanma yöntemlerine bakınıyor.Eğer düzgün uygulanabilirse günlük 100 tl güzel bir rakam aylık 3000 tl günümüz şartlarında bence çok iyi!

  2. 20-30 yıl önce ki öğretmenlerimizin acınası durumları.Ek iş yaparak ay sonunu denkleştirmeye çalışırlardı.
    Şuan maaşları eskiye göre yine iyi.dedem zamanında köyde öğretmenlik yaparkenki aldığı maaşla mutfak alışverişini zor yapıyormuş bu yüzden ek iş olsun diye pazarda yumurta sattığını söylerdi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir