1. Anasayfa
  2. Evde Ek İş
Trendlerdeki Yazı

Elektrik Tasarrufu Yaparak Para Kazanmak

Elektrik Tasarrufu Yaparak Para Kazanmak
0

Bu yazımız da elektrik tasarrufu yaparak nasıl para kazanabileceğiniz yöntemlerden bahsedeceğiz.Evinizde aşırı elektrik sarfiyatını önlemenin basit yolları bulunmaktadır. Bunlar;düşük watt ampülller,gereksiz elektrik harcamalarından kaçınmak,cihazların tükettiği elektriği azaltmak..vb şeklinde sıralanabilir.Şimdi dilerseniz nelere dikkat ederek tasarruf sağlayabileceğimize bakalım.

Elektrik Tasarrufu Yaparak Para Kazanmak

Öncelikle yüksek watt’lı ampullerinizi tasarruflu,düşük watt’lı ampullerle değiştirmekle başlayabilirsiniz. Burada önemli nokta kalitesiz ürünler yerine biraz paraya kıyıp kaliteli kendini ispat etmiş markaların ürünlerini almaktır.

Ampul seçimindeki  önemli noktalardan biri de,lümen olarak bilinen ışık yayma oranına dikkat edilmesidir. Aydınlatmak istediğiniz ortamın büyüklüğüne göre yüksek ya da düşük lümenli ampul seçimi yapmalısınız.Genelde düşük lümenli ampuller daha ucuz fiyata satılır.Fakat Tabii ki işinize yarayanı tercih etmelisiniz.

Elektrik tasarrufu yapmanın bir diğer yolu ise,gündüz vakitlerinde gereksiz yanan ampulleri kapatmalı hatta bunu bir alışkanlık haline getirmelisiniz.Kullanmadığınız cihazların açma / kapama düğmesine ilaveten fişlerinin çıkarılması ile cihaz içerisinde gezinen enerjiden de tasarruf sağlamış oluruz. (Bunu nereden anlıyoruz açma kapama düğmesi yanında yanan kırmızı ışık.)

Planlı işler için otomatik röleli prizler kullanabilirsiniz. (Örnek olarak akvaryum ışığını akşam 21:00-23:00 saatlerinde açık olmasını istiyorsak) Röleli prizler kullanarak daha fazla elektrik harcamasının önüne geçebiliriz.Eviniz güneş ışığı alıyorsa güneş ışığı ile çalışan ufak cihazlar kullanabiliriz.Bunun için Alibaba,Ebay gibi yabancı alışveriş sitelerini inceleyebilirsiniz.Özellikle alibaba sitesinde çok ucuz fiyatlarda ürün bulabilirsiniz.

Elektrik kullanımı ile ilgili en önemli konulardan biri de A+ veya A++ hatta A+++ enerji tasarruflu ürünler seçmek.Yeni bir beyaz eşya veya elektronik ürün alırken biraz daha pahalı,ancak uzun dönem de tasarruf sağlayabileceğiniz ürünlere yönelmelisiniz.

Elektrikli aletleri elektrik kullanım zamanlarına göre ücretler değişmektedir. 06:00-1700, 17:00-22:00, 22:00-06:00 olarak bölünen zamanlardan en ucuz olanı 22:00-06:00 saatleri arasında olanıdır. Bulaşık makinesi, çamaşır makinesi mümkün oldukça bu saatlerde kullanılması elektrik sarfiyatınızı azaltacaktır.Fakat sırf tasarruf yapacağım diye de komşularınızı makine sesi ile rahatsız etmemenizi öneririz :)

Bu yazımızda elektrik tasarrufu yaparak nasıl para kazanabileceğiniz den bahsetmeye çalıştık.Dilerseniz sitemizde bulunan diğer kategorilere de göz atarak; Evde Ek İş,İnternetten Para Kazanma gibi konulara ulaşabilirsiniz.

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir