1. Anasayfa
  2. Film

En İyi Aşk Filmleri: Sevgilinizle İzlemek İsteyeceğiniz En İyi Aşk Filmleri

En İyi Aşk Filmleri: Sevgilinizle İzlemek İsteyeceğiniz En İyi Aşk Filmleri
0

Aşk filmleri genel itibarıyla aşk duygusunu yoğun olarak yaşayan kişileri etkiler. Birbirlerine karşı aşk duyan kişiler sinemada bu filmlere gider ve bu filmleri izler. Ancak en iyi aşk filmleri sıralaması yaparken pek çok ölçüt kullandığımızdan bazı yerlerde yeterince iyi konumlandırılmamış çok aşk filmi gördük. Örneğin her anlamda 1.sırada olması gereken bir içerik, 10.sırada yer alıyor, tek tip sıralama yapan pek çok site veya yerlerde bu tarz hatalar ve sorunlarla karşılaşmak mümkündür. Biz ise içerikleri birden fazla ölçüte göre sıralandırdığımızdan her anlamda kullanıcılara en iyi filmi vermeye çalışıyoruz. 

Listede yer alan En İyi Aşk filmleri, yabancı ve Türk filmi ayrımı yapılmadan verilmiştir, yani filmler konusunda böyle bir ayrım olmadığı için sıralamada hem yabancı hem de yerli pek çok film bulunur. Sıralamamızda en az 20 filme yer verdik ve bu 20 filmden sizin de keyif alabileceğiniz biliyoruz. Sonuna kadar her anlamda titizlikle hazırlanan bu film listesine mutlaka göz atmanızı tavsiye ederiz. Listede yer alan içerikleri izledikçe bundan sonra tüm filmler için sitemize geri uğrayacaksınız. Aşk filmi arıyorsanız, doğru adrese geldiniz, başka bir yere gitmenize gerek yok, bu yazıda IMDB’den en az 6 puan almış olan içeriler bulunmaktadır. Bu listeye sonuna kadar göz attığınızda sizler de filmlerin en kaliteli olanlardan oluştuğunu anlayacaksınız, şimdiden herkese keyifli seyirler. 

20. Saksı Olmanın Faydaları / The Perks of Being a Wallflower (2012) IMDb 8.0

Evet, listemize aldığımız Güzel ve Çirkin filmi Emma Watson’ın oynadığı son versiyonu değil ama içeriğimizi Emma’sız bırakmadık tabii ki. Filmin konusuna gelirsek, Charlie okulda arkadaşları tarafından alay edilen ezik bir gençtir. En yakın arkadaşı da intihara teşebbüs etmesiyle daha da zorlu bir psikolojik sürece girer. Aynı sene liseye başlayan Charlie, Sam ve Patrick isimli iki kardeşle tanışır. Başta onlar tarafından arkadaş olarak görülmesi pek mümkün olmasa da bu iki kardeş oldukça çekingen bir genç olan Charlie’yi kazanmak için ona destek olurlar. Zamanla hayattan zevk almaya başlayan Charlie ile Sam arasında duygusal bir yakınlaşma başlar…

19. Aşk / Her (2013) IMDb 8.0

Theodore Twombly, bulunduğu gelecekteki zaman diliminde neredeyse hiç kalmayan el yazımı mektuplar yazarak geçinmektedir. Karısından boşanmış yalnız bir adam olan Theodore yalnız yaşamaktadır. Bir gün kusursuz bir yapay zeka yazılımı ile üretilen Samantha ile tanışır. Samantha sesten ibaret olan sanal bir varlıktır. Theodore’a dünya ve yaşam ile ilgili sorduğu sorular ile onda yeni ufuklar açar. Theodore, Samantha’nın etkisiyle yavaş yavaş içinde bulunduğu depresyondan çıkmaya başlayacaktır.

18. Makas Eller / Edward Scissorhands (1990) IMDb 8.0

Edward Makaseller’i yaratan mucit, henüz eserini tamamlayamadan öldüğü için Edward makaslardan oluşan elleriyle kalmıştır. İnsanlardan uzak bir yaşam sürmek zorunda kalan Edward, Peg Boggs’un onu evine götürmesiyle birlikte insanlarla sosyalleşmeye başlayacaklardır. Aralarındaki bu duygusal ilişki zamanla komik ve hüzünlü bir Frankenstein hikayesine dönüşür.

17. Geceyarısından Önce / Before Midnight (2013) IMDb 7.9

4. maddede bahsi geçen Gün Doğmadan ile başlayan üçlemenin son filmi olan Geceyarısından Önce, yine Başrollerinde Ethan Hawke ve Julie Delpy’nin oynadığı bir romantik drama. İlk tanışmalarının ardından 20 yıl geçen çift artık gençlik heyecanıyla yaşadıkları tozpembe aşktan ziyade ilişkilerini gerçekçi bir bakış açısıyla sorguluyorlar. Birbirlerine duydukları naif sevgi değişmese de bu uzun süreç içerisinde ikisinin de hayatında ciddi değişiklikler olmuştur. Peki bu sefer Yunanistan’da olan çiftimizin akıbeti ne olacak?

16. Günden Kalanlar / The Remains of the Day (1993) IMDb 7.9

İkinci Dünya Savaşı arifesinde İngiltere, yaklaşan savaşın gerilimini bütün hücrelerinde hissetmektedir. James Stevens (Anthony Hopkins), bir malikanede baş uşak olarak hizmet veren oldukça kuralcı ve disiplinli birisidir. Diğer ev çalışanları onun bu tavizsiz tarafından biraz çekinmektedir. Malikaneye yeni gelen aşçı Bayan Kenton (Emma Thompson) ise onun tam tersidir. Sıcakkanlı ve samimi bir insan olan Bayan Kenton ile ona çok zıt karakterde olan Bay Stevens arasında bir çekim oluşması fazla sürmeyecektir.

15. Bir Zamanlar / Once (2007) IMDb 7.9

İrlandalı bir müzik grubu olan The Frames’in solisti Glen Hansard’ın başrolünde oynadığı Once, bir sokak müzisyeninin tanıştığı Çek bir güzelle yaşadığı aşkın öyküsünü anlatan bir şarkı üretme sürecini konu alıyor.
Babasına ait olan süpürge tamir dükkanında part-time çalışan kahramanımız kendi parçalarından oluşan bir albüm yapma hayalini kurmaktadır. Bir gün sokakta müzik yaparken Doğu Avrupa’lı bir güzelle tanışır. Tıpkı adam gibi, tanıştığı kadın da müzisyendir ve o da geçim sıkıntısı yaşadığı için başka işlerde çalışmak zorundadır. Hayalini kurduğu albümün demosunu yapmak için kızla birlikte çalışırlar ve müziğin birleştirdiği iki insan zamanla yakınlaşır.

14. Kırmızı Değirmen / Moulin Rouge! (2001) IMDb 7.6

Başrollerinde Nicole Kidman, Ewan McGregor ve David Wenham gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmeni Baz Luhrmann. 1899’da genç bir şair olan Christian babasıyla tartışıp evinden ayrılır ve Paris’e taşınır. Yeni taşındığı kentte Satin adlı bir müzikhol yıldızıyla tanışır ve ona tutulur. Satin de Christian’a karşı boş değildir ama bu aşk oldukça tehlikelidir. Çünkü Satin Paris’in en güçlü adamlarıyla birlikte olan ünlü bir fahişedir.

13. Not; Seni Seviyorum / P.S. I Love You (2007) IMDb 7.1

Holly Kennedy (Hilary Swank) çekici ve akıllı bir kadındır ve hayatının aşkıyla evlidir; tutkulu, eğlenceli bir İrlanda yakışıklısı olan Gerry (Gerard Butler). Gerry amansız bir hastalık yüzünden hayatını kaybettiğinde, Holly’nin de hayatı kararır. Bu durumunda ona yardım edebilecek tek kişi de zaten artık yoktur. Ama Gerry hastalık sürecinde, ölümü durumunda Holly’yi toparlamak için gereken her şeyi önceden planlamıştır. Gerry henüz hastalığı sürecinde, Holly’ye sadece çektiği acıyı dindirmesinde değil, kendisini yeniden keşfetmesinde de rehberlik edecek bir dizi mektup yazmıştır.

 

12. Not Defteri / The Notebook(2004) IMDb 7.9

Sararmış, eski bir not defterinden anlatılan maziden bir aşk hikayesini konu alan filmin başrollerinde Rachel McAdams ve Ryan Gosling yer alıyor. 40’lı yıllarda Amerika’nın bir sahil kasabasında gerçekleşen bir karnavalda tanışan Allie ve Noah, arasında bir yakınlaşma başlar. Aslında Noah ilk gördüğü andan itibaren kıza tutulmuştur. Zamanla kız da ona karşı bir şeyler hissetmeye başlar ama iki ailenin sosyal statüleri arasında uçurum vardır. 2. Dünya Savaşı’nda Noah’ın cepheye gitmesiyle ayrılan ikili acaba savaş dönüşünde kavuşabilecek midir?

11. Aynı Yıldızın Altında / The Fault in Our Stars (2014) IMDb 7.9

Hazel 16 yaşında ve 3 yıldır tiroit kanseriyle mücadele eden bir gençtir. Kanser akciğerine de sıçradığı için oksijen tüpüyle yaşamaya başlayan genç kız, bir kanser destek terapisi sırasında kendisi gibi kanserden müzdarip olan Gus işe tanışır. Gus da yıllardır beyin tümörüyle mücadele etmektedir ve bu mücadelede bir bacağını kaybetmek zorunda kalmıştır. Bütün bu yaşadıkları zorluklara rağmen ikili arasında müthiş bir aşk başlar. Bütün zorluklara rağmen Hazel’in eskiden beri var olan bir hayalini gerçekleştirmek üzere bir yolculuğa çıkarlar.

10. Zamanda Aşk / About Time (2013) IMDb 7.8

21 yaşına gelen Tim Lake, aileden gelen bir olağanüstü yeteneğini yeni keşfetmiştir. Ailesindeki bütün erkekler belli bir yaştan sonra zamanda seyahat edebilme yeteneğine kavuşmaktadır. Tim de bu yeni yeteneğine kavuşur ve ilk iş olarak geçmişinde utanç duymasına vesile olacak olan durumları düzeltmeye çalışır. İlerleyen zamanlarda Londra’ya taşınan ve burada tanıştığı bir dilbere meftun olan Tim, zamanda dolaşabilme yeteneğini ilişkisine yeni bir boyut kazanmak için kullanmaya başlar ancak zamanla bunun geri teptiğini fark etmeye başlayacaktır.

9. Umut Işığım / Silver Linings Playbook (2012) IMDb 7.8

Eskiden bir tarih öğretmeni olan Pat, yaşamında kıymet verdiği birçok şeyi bir günde kaybetmiş ve çok büyük bir yıkım yaşamıştır. Bütün bunlarının ardından yaşadığı bir patlama anıyla yaptıklarına mahkemenin biçtiği yaptırım 8 aylık zorunlu bir rehabilitasyon sürecidir. Çıktıktan sonra eski düzenini sağlamak ve eşiyle arayı düzeltmek için çabalamaya başlayan Pat, bir gün bir aile dostu olan Tiffany’le karşılaşır. Eşiyle arasını düzeltmek için onun yardımını ister. Tiffany ise bir iyilik karşılığı ona yardım edebileceğini söyler. Tiffany ile başlayan bu ortaklık onlara yepyeni kapılar açacaktır.

8. Gün Doğmadan / Before Sunrise (1995) IMDb 8.0

Gün Doğmadan filmi, şans eseri bir trende tanışan yüksek lisans öğrencisi Fransız Celine ve Amerikalı Jesse’nin tutkulu aşını konu alıyor. Jesse’nin ertesi gün Viyana’dan uçağı vardır. Celine’e, hiç parası olmadığı için sabahlara kadar Viyana sokaklarında doşlaşarak vakit geçirmek zorunda olduğunu söyler ve onun da kendisine eşlik etmesini işler. Ve bu ikili, ertesi sabah “gün doğmadan” hayatlarının en güzel gününü geçireceklerdir.

7. Güzel ve Çirkin / Beauty and the Beast (1991) IMDb 8.0

Disney hikayeleri arasında teması aşk olan oldukça fazla yapım var. Güzel ve Çirkin de bunların en popülerlerinden birisi. 1991’de çekilen bu animasyon filminde, küçük bir Fransız çiftliğinde yaşayan Belle, bir gün babasının esir bir şatoda esir alındığıyla ilgili bir haber alır. Yolunu kaybettiği için başkasının mülküne giren babasını kurtarmak için şatoya giden Belle hiç beklemediği bir gerçekle karşılaşır. Şatonun sahibi lanetlendiği için canavarsı görünüşü olan bir prenstir.

6. Saksı Olmanın Faydaları / The Perks of Being a Wallflower (2012) IMDb 8.0

Evet, listemize aldığımız Güzel ve Çirkin filmi Emma Watson’ın oynadığı son versiyonu değil ama içeriğimizi Emma’sız bırakmadık tabii ki. Filmin konusuna gelirsek, Charlie okulda arkadaşları tarafından alay edilen ezik bir gençtir. En yakın arkadaşı da intihara teşebbüs etmesiyle daha da zorlu bir psikolojik sürece girer. Aynı sene liseye başlayan Charlie, Sam ve Patrick isimli iki kardeşle tanışır. Başta onlar tarafından arkadaş olarak görülmesi pek mümkün olmasa da bu iki kardeş oldukça çekingen bir genç olan Charlie’yi kazanmak için ona destek olurlar. Zamanla hayattan zevk almaya başlayan Charlie ile Sam arasında duygusal bir yakınlaşma başlar…

5. Aşk / Her (2013) IMDb 8.0

Theodore Twombly, bulunduğu gelecekteki zaman diliminde neredeyse hiç kalmayan el yazımı mektuplar yazarak geçinmektedir. Karısından boşanmış yalnız bir adam olan Theodore yalnız yaşamaktadır. Bir gün kusursuz bir yapay zeka yazılımı ile üretilen Samantha ile tanışır. Samantha sesten ibaret olan sanal bir varlıktır. Theodore’a dünya ve yaşam ile ilgili sorduğu sorular ile onda yeni ufuklar açar. Theodore, Samantha’nın etkisiyle yavaş yavaş içinde bulunduğu depresyondan çıkmaya başlayacaktır.

4. Makas Eller / Edward Scissorhands (1990) IMDb 8.0

Edward Makaseller’i yaratan mucit, henüz eserini tamamlayamadan öldüğü için Edward makaslardan oluşan elleriyle kalmıştır. İnsanlardan uzak bir yaşam sürmek zorunda kalan Edward, Peg Boggs’un onu evine götürmesiyle birlikte insanlarla sosyalleşmeye başlayacaklardır. Aralarındaki bu duygusal ilişki zamanla komik ve hüzünlü bir Frankenstein hikayesine dönüşür.

3. Geceyarısından Önce / Before Midnight (2013) IMDb 7.9

4. maddede bahsi geçen Gün Doğmadan ile başlayan üçlemenin son filmi olan Geceyarısından Önce, yine Başrollerinde Ethan Hawke ve Julie Delpy’nin oynadığı bir romantik drama. İlk tanışmalarının ardından 20 yıl geçen çift artık gençlik heyecanıyla yaşadıkları tozpembe aşktan ziyade ilişkilerini gerçekçi bir bakış açısıyla sorguluyorlar. Birbirlerine duydukları naif sevgi değişmese de bu uzun süreç içerisinde ikisinin de hayatında ciddi değişiklikler olmuştur. Peki bu sefer Yunanistan’da olan çiftimizin akıbeti ne olacak?

2. Günden Kalanlar / The Remains of the Day (1993) IMDb 7.9

İkinci Dünya Savaşı arifesinde İngiltere, yaklaşan savaşın gerilimini bütün hücrelerinde hissetmektedir. James Stevens (Anthony Hopkins), bir malikanede baş uşak olarak hizmet veren oldukça kuralcı ve disiplinli birisidir. Diğer ev çalışanları onun bu tavizsiz tarafından biraz çekinmektedir. Malikaneye yeni gelen aşçı Bayan Kenton (Emma Thompson) ise onun tam tersidir. Sıcakkanlı ve samimi bir insan olan Bayan Kenton ile ona çok zıt karakterde olan Bay Stevens arasında bir çekim oluşması fazla sürmeyecektir.

1. Bir Zamanlar / Once (2007) IMDb 7.9

İrlandalı bir müzik grubu olan The Frames’in solisti Glen Hansard’ın başrolünde oynadığı Once, bir sokak müzisyeninin tanıştığı Çek bir güzelle yaşadığı aşkın öyküsünü anlatan bir şarkı üretme sürecini konu alıyor.
Babasına ait olan süpürge tamir dükkanında part-time çalışan kahramanımız kendi parçalarından oluşan bir albüm yapma hayalini kurmaktadır. Bir gün sokakta müzik yaparken Doğu Avrupa’lı bir güzelle tanışır. Tıpkı adam gibi, tanıştığı kadın da müzisyendir ve o da geçim sıkıntısı yaşadığı için başka işlerde çalışmak zorundadır. Hayalini kurduğu albümün demosunu yapmak için kızla birlikte çalışırlar ve müziğin birleştirdiği iki insan zamanla yakınlaşır.

 

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir