1. Ana Sayfa
  2. Film

En İyi Filmler: İzlerken Harika Vakit Geçireceğiniz En İyi 2023 Film Listesi

En İyi Filmler: İzlerken Harika Vakit Geçireceğiniz En İyi 2023 Film Listesi
0

Dünya çapında çekilmiş çok fazla film bulunuyor, çekilen bu filmlerin sıralaması ve başarısı genelde IMDB puanına göre sıralanıyor. IMDB puanı 6 ve 7’den yüksek olan filmler genelde başarılı olan filmler olarak sıralanıyor. Bu yazıda sizlere önereceğimiz en iyi filmler, ödül almış olan ve her alanda başarı sağlayan filmlerdir. En iyi filmler sıralamamızı okuduktan sonra, sizler de en iyi filmleri öğrenebileceksiniz. Bu filmleri izlediğinizde, gerçekten de bir şaheser olduğunu anlayabilirsiniz.  

 

Her insan izlediği filmleri sıralarken farklı bir yöntem güder. Örneğin izlediğiniz bir filmde kötü bir travmanızı hatırlatırsa o film sizi daha çok etkileyebilir veya günlük hayatta hep olmak istediğiniz karakter filmde işlenince sizler de o karakteri beğenip filmi sevebilirsiniz, kısacası bir filmi sevebilmek için, sizin karakterinizi yansıtması gerekmektedir. Bu yazıda ise her cinsten insanın karakterini yansıtabilecek tarzda filmler verilmektedir. En iyi filmler sıralamasını buna göre yaptık ve eminim çok seveceksiniz sizlerde, bu sıralamayı sonuna kadar okursanız en iyi filmler hakkında detaylı olarak bilgi sahibi olabilir ve izleyebilirsiniz. Listemizde, dünya çapında ve Türkiye çapında listelenen çok fazla film bulunmaktadır, umarım listeyi okuduğunuzda kendinizden bir şeyler bulur ve beğenirsiniz, unutmayınız, liste IMDP puanı en az 6 olan filmler seçilerek hazırlanmıştır.  İşte en iyi filmler 

1. Esaretin Bedeli (1994) – IMDb: 9.3

Bankacı olan Andy Dufrense, karısını ve sevgilisini öldürmekle suçlanmaktadır. Suçsuz olduğu halde bunu kanıtlayamayan adam hapishaneye gönderilir. İlk başlarda hapishane magandalarıyla başı derde girse de bir süre sonra orada yaşamayı öğreniyor ve tam 20 boyunca suçsuz yere ceza çekiyor. Daha sonra bankacılık yetenekleriyle hapishane müdürünin işlerini takip etmeye başlıyor ve bu noktadan sonra işler değişmeye başlıyor. Film gerek işlenişiyle gerek oyunculuk performanslarıyla IMDB listesinin en tepesindeki yerini yıllardan beri korumaktadır. Bugüne kadar herkesin sevdiği film olan Esaretin Bedeli, aldığı sayısız ödül ile de bunu göstermiştir.

Filmin Başrol Oyuncuları: Morgan Freeman, Tim Robbins, Bob Gunton, William Sadler ve Gil Bellows

Tür: Dram

2. Baba 2 (1972 -1990) – IMDb: 9.2

En iyi filmler arasında yer alan Baba filminden iki yıl sonra çekilmiştir. İlk filmin devamı niteliğindedir. Michael Corleone, büyük bir güce ulaşmıştır fakat rakiplerinin ailesine zarar vermesini engellemeye çalışmaktadır. Mafya dünyasında büyümek demek ailenin tehlikeye girmesi demekti. Zekasını kullanan ve bu şekilde güçlenen bir adam iken, gelişen olaylar karşısında çileden çıkmaya başlamıştır. Zekasının yerini artık gaddar ve acımasız bir ruh hali almıştır. Bu yeni kimliği yüzünden yapmak istemediği suçlara yönelmiştir. Sicilya’dan Amerika’ya göç eder. Film devam filmi olarak ödül kazanan ilk filmdir ve 6 adet ödül kazanmıştır. 1993 yılında tarihi, kültürel ve estetik olarak önemli filmler arasına seçilen filmin orjinali ABD Ulusal Film arşivinde koruma altına alınmıştır.

Filmin Başrol Oyuncuları: Marlon Brando, Al Pacino, James Caan

Tür: Suç, Dram

3. Piyanist (2002) – IMDb: 8.5

Polonyalı başarılı bir piyanist olan Wladyslaw Szpilman, geleceği en parlak piyanistler arasında yer almaktadır. O yıllarda patlak veren İkinci Dünya Savaşı ile Almanya Polonya’yı işgal eder. Hitler’in Yahudiler’e uyguladığı zulüm ile Yahudi olan piyanist ve ailesi de toplama kampına götürülecektir. Şansı yaver giden piyanist, toplama kampına gitmekten kurtulur fakat bu kez Varşova’da varoş mahallelerde yaşamaya başlar. Hayatı birden 180 derece dönen adam hiç alışık olmadığı bir hayatın içinde yaşam mücadelesi verir. Başrolünde Adrien Brody’nin rol aldığı film, en başarılı dram filmleri arasında üst sıralarda yer alır. Oyuncunun muhteşem performansı ile birlikte film önerileri listelerinde arşivlik filmler arasında yer almaktadır.

Filmin Başrol Oyuncuları: Adrien Brody, Thomas Kretschmann, Emilia Fox

Tür: Biyografi, Dram, Müzik

4. Yeşil Yol (1999) – IMDb: 8.5

Paul Edgecomb, hapisanede idam mahkumları infaz bölümünde görev yapan baş gardiyandır. İnfaza giden mahkumlar, 1 mil uzunluğunda yeşil bir yoldan geçmektedir. İdam kararı verilen son mahkum ise John Coffey adında iri bir adamdır. İki küçük kızın öldürülmesiyle suçlanan bu iri adam cüssesinin aksine oldukça nazik ve iyi bir insandır. Onunla konuştukça bunu anlayan Paul, dev adamın doğa üstü güçleri olduğuna tanık olur. Tanıdıkça bu adamın kimseyi öldürmeyeceğini anlayan ve suçsuz yere idam cezası alan adamın kurtarılması gerektiğini ve özel güçlerinin insanlık adına faydalı olacağını söylese de elinden bir şey gelmez. Filmde gardiyan rolüyle Tom Hanks ve mahkum rolüyle Michael Clarks Duncan rol almaktadır.

Filmin Başrol Oyuncuları: Tom Hanks, Michael Clarke Duncan, David Morse

Tür: Suç, Dram, Fantastik

5. 3 Ahmak (2009) – IMDb: 8.4

Rancho, Raju ve Farhan Hindistan’ın en iyi mühendislik okulunu kazanırlar. Okula giriş anından itibaren birbirlerini bulan bu 3 genç adam arkadaş olurlar. Okulda başlarından geçen olayları anlatırken eğitim sistemine eleştiri yapan filmde, çocukların sürekli bir yarış halinde olması ve gelecek kaygısı sebebiyle ya da aile baskısıyla istemedikleri alanlara yönlendirildiği anlatılıyor. Çoğu ülkede yaşanan bu duruma vurgu yapan filmde kişilerin sevdiği işi yaptıklarında başarılı olacakları mesajı veriliyor. Rancho’nun diğer arkadaşlarını ve hatta çevresindeki herkesi etkilediği film dram ve komedinin harmanlanmış halidir. Aamir Khan’ın Rancho karakterine can verdiği film, Hindistan’da yayınlandığı tarihe kadar en çok gişe elde eden ve sonrasında da dünyada en çok gişe elde eden Hint filmi olma ünvanı kazanmıştır.

Filmin Başrol Oyuncuları: Aamir Khan, Madhavan, Mona Singh

Tür: Komedi, Dram

6. Akıl Oyunları (2001) – IMDb: 8.2

Filmde Nobel ödüllü Amerikalı dahi matematikçi John Nash’in hayat hikayesi konu edilmiştir. Genç yaşından itibaren matematik alanında muhteşem zekaya sahip olan John, tanınan bir adam haline gelir ve üniversitede ders vermeye başlar. Bu sırada şizofreni hastalığına yakalanan fakat bunu bir türlü kabul edemeyen adam, psikiyatrist yardımıyla normale dönmeye çalışır. Bir süre iyi gibi görünse de eşi ve çocuğuna zarar verebilecek derecede hasta olduğu anlaşılınca delilik ve dahilik arasında mücadele vermeye başlar.

Filmin Başrol Oyuncuları: Russel Crowe, Jennifer Connelly, Paul Bettany, Josh Lucas, Adam Goldberg

Tür: Biyografi, Dram

7. Gladyatör (2000) – IMDb: 8.5

Roma İmparatorluğu en parlak dönemlerini yaşamaktadır. General Maximus orduların başında zaferden zafere koşan başarılı bir komutandır. General son yapılan savaştan da galibiyetle ayrılmış ve durumu İmparator’a bildirmiştir. Savaş sonrasında ayrı kaldığı evine ve eşine dönmek isteyen Maximus, imparatordan gelen emir ile şaşkına döner. İmparator generalden iktidarına sahip çıkmasını istediğini belirtmektedir. Bunu duyan veliaht Commodus, babasının kendisine güvenmediğini ve tahtın elden gütmek üzere olduğunu anlar. General Maximus’un ve ailesinin öldürülmesi talimatını verir. General bu suikastten kurtulmayı başarır fakat karısı ve çocuğu katledilmiştir. Maximus gladyatörler arasına sürgün edilir. Yıllar sonra Roma’ya arenada savaşmaya kadar giden yolda Maximus’un tek amacı Commodus’tan kendisinin ve ailesinin intikamını almaktır.

Filmin Başrol Oyuncuları: Ruseel Crowe, Djimon Hounsou

Tür: Aksiyon, Macera, Dram

8. Dövüş Kulübü (1999) – IMDb: 8.8

Filmin konusu tek düze hayat yaşayan ve klişeler içinde boğulmuş insanların hayatlarına vurgu yapmaktadır. Popüler kültür adı altında çocukluğundan itibaren herkesin ünlü bir şarkıcı ya da toplum tarafından önem gören bir kişilik olacağı algısı oluşturulmaktadır fakat bu durumun büyüdükçe mümkün olmadığının farkına varılmakta ve yalnızlık içinde ruhsal sorunlara yol açabileceği belirtilmektedir. Tüm bunları yaşayan ve ünlü bir otomobil firmasında çalışan Tyler, uykusuzluk sorunları yaşar ve hayatı çekilmez hale gelir. Doktora gittiğinde ona terapi gruplarına katılması söylenir. Terapi gruplarında farklı insanlarla tanışan ve kendisi gibi olan diğer insanların yaşadığını fark eden kahramanımız evinin yanmasıyla birlikte hayatına tamamıyla farklı bir yön verir. Bir süre sonra da aynı ruh halini yaşayan insanların mesihi haline gelir. Filmde Brat Pitt, Edward Norton, Helena Bonhem Carter, Jared Leto gibi oyuncular yer alıyor. Gerek kadrosuyla gerek konusuyla film tekrar tekrar izlenebilecek filmler kategorisindedir.

Filmin Başrol Oyuncuları: Brad Pitt, Edward Norton, Meat Loaf

Tür: Dram

9. Cesur Yürek (1995) – IMDb: 8.4

William Wallaca adlı İskoç bir adam, İngiliz soylularının İskoçlar üzerindeki egemenliklerinden bıkmış durumdadır. Hatta bu iş artık zulüm olmaya başlamıştır çünkü İngiliz soylularının yeni evli İskoç kadınlarla kocasından önce ilişkiye girmek gibi hakları bulunmaktadır. Bu gibi durumlar altında yaşamaktan bıkan William, çok sevdiği karısının da İngilizler tarafından öldürülmesiyle birlikte onun intikamını almak için ve ülkesini bu durumdan kurtarmak için mücadele başlatır. Halkın beklediği lider bulunmuştur ve mücadele kısa sürede tüm halk tarafından destek görür. İlk zamanlar olaylar istendiği gibi gitse de iş büyüdükçe İngiltere ordusu devreye girerek isyanları bastırı. William Wallace idam cezasına çarptırılır. Filmde Mel Gibson’un muhteşem performansı ile birlikte film için bestelenen müzikler izleyenleri derinden etkilemektedir. İzlemeyenlerin mutlaka izlemesi gereken bir filmdir.

Filmin Başrol Oyuncuları: Mel Gibson, Sophie Marceau, Patrick McGoohan

Tür: Biyografi, Dram, Tarih

10. Leon (1994) – IMDb: 8.6

Mathilda adlı küçük kız kötü bir aile ortamında dünyaya gelmiştir. 12 yaşına geldiğinde ise dağılmış bir aile düzeni içinde mutsuz şekilde hayatına devam etmektedir. Değer verdiği tek şey küçük kardeşidir. Ailesi uyuşturucu işine bulaştığı için tehditler almaktadır. Bir gün Mathilda alışverişe gider ve döndüğünde tüm ailesinin katledilmiş olduğunu görür. Uyuşturucu mafyası tüm ailesini katletmiştir. Mathilda korkudan ne yapacağını bilemez ve Leon’un kaldığı daireye sığınır. İşin garip tarafı ise Leon çok soğuk kanlı bir kiralık katildir. Yalnız yaşayan ve duygusuz olan Leon, hayatına aniden dahil olan bu küçük ve kimsesiz kıza sahip çıkar. İçinde ona karşı gizli bir sevgi ve sahiplenme duygusu oluşur. Onun sorumluluğunu alır ve adeta ona babalık yapmaya başlar.

Filmin Başrol Oyuncuları: Jean Reno, Gary Oldman, Natalie Portman

Tür: Suç, Dram, Gerilim

11. Testere (2004) – IMDb: 7.6

Baygın yatan iki adam kendilerine geldiklerinde pis bir banyoda zincirlenmiş halde olduklarını görürler. Daha önce birbirlerini hiç görmemişlerdir ve orada ne aradıklarını bilmiyorlardır. Zincirlerden kurtulmayı denerler fakat bir türlü başaramazlar. Banyoda kanlar içinde yatan bir adam daha vardır. Adamın kafasından darbe alarak öldürüldüğünü görürler. Hiçbir fikri olmayan bu iki adam düştükleri durumdan kurtulmak için düşünmeye başlar ve yerdeki cesetten çıkan ipucu ile olaylar gelişir. Film gerek konusuyla gerekse yaşattığı gerilim duygusu ile öncü olma özelliği taşımaktadır. Daha sonra seride 9 film çekilmiştir ve her filmde bir önceki ile ilgili konuları görebilmek mümkündür.

Filmin Başrol Oyuncuları: Cary Elwes, Leigh Whannell, Danny Glover

Tür: Korku, Gizem, Gerilim

12. Makinist (2004) – IMDb: 7.7

Trevor, makine üzerine çalışan bir adamdır. Uyuyamama hastalığı olarak bilinen İnsomnia yakalanmıştır. yaklaşık bir yıldrı hiç uyuyamayan adam kilo kaybetmeye ve giderek korkunç görünmeye başlar. Etrafındakiler onun hakkında endişe duymaktadırlar. Bir süre sonra kendi can güvenliklerinden tedirgin olmaya başlayan arkadaşları, Trevor’un da karıştığı bir kazada bir arkadaşlarının sakat kalması üzerine ona karşı cephe alırlar. Artık birlikte çalışmak istemezler ve onu göndermek için yöntemler denerler. Uykusuzluğun verdiği bozuk ruh hali ile halüsilasyonlar görmeye başlayan ve iyice paranoyaklaşan Trevor, etrafındakileri kendisine düşman olarak görmeye başlar. Bu noktadan sonra hayatı adeta kabusa dönecektir. Oyunculuğu ile göz dolduran Christian Bale bu film için 30 kilo vermiştir. Gerilim ve dram isteyenlerin mutlaka izlemesi gereken bir filmdir.

Filmin Başrol Oyuncuları: Christian Bale, Jennifer Jason Leigh, Aitana Sánchez-Gijón

Tür: Dram, Gerilim

13. Ejderha Dövmeli Kız (2011) – IMDb: 7.8

Mikael Blomkvist adında başarılı bir yazar, yaptığı hatalı bir yazı sonrasında vali hakkında rüşvet aldığı iddiasını ortaya atmış ve tepkileri üzerine çekmiştir. Hakkında dava açılmış ve çalıştığı kurum onunla çalışmak istemediğini söylemiştir. Mikael işsiz kalmış ve piyasada bu saatten sonra iş bulamayacağını düşünerek üzüntüye düşmüştür fakat birden sürpriz şekilde ona iş teklifi gelir. Büyük bir firma sahibi olan Vanger ailesinden Henrik Vanger ona yıllar önce ortadan kaybolan yeğenini bulmasını ve konuyu araştırmasını söyler. İsveç’e giden yazar onu hep takip eden gizemli bir kız olan Lisbeth ile birlikte konuyu araştırmaya başlar. Olay çözülür fakat beklenmedik sürpriz Lisbeth tarafından yapılır.

Filmin Oyuncuları: Daniel Craig, Rooney Mara, Christopher Plummer

Tür: Suç, Dram, Gerilim

14. Altıncı His (1999) – IMDb: 8.1

https://youtu.be/EOV1YzzyvYs

Küçük bir çocuk ölüleri görebildiğini ve korktuğunu söyler. Özel güçleri olduğunu ve kendisinden başka kimsenin onları göremediğin anlayan çocuk bu durumu psikolog Malcolm’dan başka kimseye anlatamaz. Bu duruma başta inanmayan psikolog gelişen olaylar karşısında inanmaya başlar. Daha sonra çocuğu ölülerin ondan yardım istiyor olabileceğini ve ölüler ile konuşmayı denemesini söyler. Çocuk bunu yapınca ölen küçük bir kız ona neden öldürüldüğünün babasına iletmesini istediğini söyler. Olaylar böyle gelişirken Malcolm bir takım garip olayların farkına varır.

Filmin Başrol Oyuncuları: Bruce Willis, Mischa Barton, Haley Joel Osment Donnie Walhberg

Tür: Dram, Gizem, Gerilim

15. Zindan Adası (2010) – IMDb: 8.1

Suç işleyen akıl hastalarının cezalarını çektiği ve aynı zamanda tedavi gördüğü bir adada gerçekleşen gizemli bir olayı araştırması için görevlendirilen dedektif Teddy ve yardımcısı Chuck adaya gider. Delilerin arasında kalan dedektifler, olayı aydınlatmak için çabalarken bir takım ilginç olaylar ile karşılaşırlar. Bu kafa karıştıran olaylar zinciri ile görev yapmaya çalışan dedektiflerin hikayesi izleyenleri oldukça etkileyecek türden. Filmi izlerken kafa karışıklığı ve beyninizin zorlandığını hissedeceksiniz. Tüm bu akıl oyunları içinde içerdiği yüksek gerilimden dolayı heyecanınızı kontrol edemeyeceksiniz.

Filmin Başrol Oyuncuları: Leonardo DiCaprio, Mark Ruffalo, Ben Kingsley, Michelle Williams, Emily Mortimer

Tür: Gizem, Gerilim

16. Yaralı Yüz – Scarface (1983) IMDb: 8.3

 

Al Paçino filmleri arasında ismini tarihe altın harflerle kazdıran harika bir yapıt. Scarface filminde, Tony Montana isimli Kübalı bir suçlunun kaçak yollarla Miami’ye gelip bölgenin uyuşturucu baronu Frank Lopez’in emri altında çalışmaya başlar. Genç Montana, o kadar hırslıdır ki basamakları hızlı çıkar ve uyuşturucu suç şebekesinin başı olmayı başarır. Montana’nın düşmanları artık sokak serserileri değil diğer baronlardır. Suç dünyasının içerisinde dönen çarkları gerçekçi şekilde aktaran, oyunculuk, çekim ve senaryosuyla büyük bir hayran kitlesi oluşturan bu yapıtı, izlenmesi gereken en iyi filmler listesine mutlaka eklemelisiniz.

Filmin Başrol Oyuncuları: Al Paçino, Steven Bauer, Michelle Pfeiffer, Robert Loggia, Mart Elizabeth Mastrantonio

Tür: Suç, Dram
17. İhtiyar Delikanlı (2003) – IMDb: 8.4

Evli ve bir çocuğu olan Oh Dae-Su sorumsuz hareketleri olan fakat ailesiyle birlikte mutlu şekilde yaşayan bir adamdır. Kızının doğum gününde eve doğru gidecekken kaçırılan adam gözlerini açtığında bir hücrede olduğunu görür. Bu hücre özel olarak tasarlanmıştır ve televizyonu ve yatağı vardır. Kapının altında yemeği verilen adam sebebini sorsa da bir türlü cevap alamamakta ve neden orada olduğunu anlayamamaktadır. Tam 15 yıl boyunca küçük bir odada tutsak olan adam, sonunda serbest bırakılır. Yine ne olduğunu anlayamaz ve tutsak olarak geçen zamanın hesabını sormak için bunu yapanların peşine düşer. İlk gittiği restoranda çalışan bir kız ona kalacak yer verir ve bu yolda yardımcı olacağını söyler. Daha sonra ortaya çıkan bir adam 5 gün içinde niçin tutsak edildiğini bulamazsa yeni tanıştığı kızın öleceğini söyler. İki arada kalan Oh Dae-Su adamın yaşadığı adrese gider ve olayın tüm detayları burada ilginç şekilde çözülür. Animeden sinemaya uyarlanan film başlarda ağır ve sıkıcı gibi ilerlese de daha sonrasında gerilim ve merak uyandıran havaya bürünmektedir. Güney Kore yapımı film özünde ağır bir dram barındırmaktadır.

Filmin Başrol Oyuncuları: Min-sik Choi, Ji-tae Yu, Hye-jeong Kang

Tür: Aksiyon, Dram, Gizem

18. Sherlock Holmes (2009) – IMDb: 7.6

Ünlü dedektif romanından uyarlanan film 2009 yılında Robert Downey Jr. ve Jude Law ile daha dinamik ve daha etkileyici bir film olarak karşımıza çıkıyor. Dönemin en ünlü dedektifi Sharlock Holmes ve ortağı Watson ile suçların çözülmesi için çaba harcıyorlar. Suç ile mücadele konulu filmlerde olduğu gibi kahramanlarımızın başına bir dizi olaylar geliyor fakat zeki dedektif Sharlock, en karmaşık olayları bile yüksek zekasıyla kolayca çözmesini biliyor.

Filmin Başrol Oyuncuları: Robert Downey Jr., Jude Law, Rachel McAdams

Tür: Aksiyon, Macera, Suç

19. Mumya (1999) – IMDb: 7.0

Eski Mısır’da yaşanan ve yarım kalan bir aşkın binlerce yıl sonra tekrar hortlamasına sebep olan 3 kişinin hikayesi anlatılıyor. Kahramanlardan birisi maceracı Rick, diğer ikisi ise antik kenti aramaya ve araştırmaya gelen kardeşler Evy ve Jon’dur. Evy böyle değerli bir kültürel mirasın ortaya çıkarılması için çaba sarf etse de Jon’un tek amacı antik kentten çıkarılacak değerli eşyalar ve altınlardır. Bu üçlünün bilmedikleri ise orada diri diri gömülen ve geri dönmeye yemin eden bir rahibin olmasıdır. Yanlışlıkla onu uyandırırlar ve mumya insanlara zarar vermeye başlar. Mumyanın tek amacı binlerce yıl önce sevdiği ve kavuşamadığı kadını büyü ile tekrar diriltmektir. Bizim üçlü ise başlarına açtıkları bu macerayı nasıl sonlandıracaklarını düşünmektedirler.

Filmin Başrol Oyuncuları: Brendan Fraser, Rachel Weisz, John Hannah

Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik

20. Son Samuray (2003) – IMDb: 7.7

Yüzbaşı Woodow Algren yetenekli bir savaş gazisi olarak Winchester silah şirketinde çalışmaktadır. Şirket Japonya Kralına karşı ayaklanan Samuraylar’a karşı silah satmak için krala tanıtım yapmaya Algren’i gönderir. Silahlar satılır ve ordu hazırlıklara başlar. Az sayıda kalan Samuraylar son sefer ile yok edilecektir. Hazırlıklar tamamlanmadan önce bir çatışma yaşanır ve yüzbaşı Algren Samuraylar tarafından esir alınır. Samuray köyüne giden, onların arasında yaşayan ve erdemli davranışlarına hayran kalan yüzbaşı, savaş yaklaşırken tarafını seçmek durumundadır.

Filmin Başrol Oyuncuları: Tom Cruise, Ken Watanabe, Timothy Spall, Billy Connoly, Hiroyuki Sanada

Tür: Aksiyon, Dram, Tarihi

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap