1. Anasayfa
  2. Teknoloji

En İyi İnternet Servis Sağlayıcı

En İyi İnternet Servis Sağlayıcı
0

Günümüzde artık internet zorunlu ihtiyaçlardan birisi haline gelmiştir. Özellikle pandemi süreci ile birlikte eğitimin de internete taşınması ile bu zorunluluk daha da artmıştır. Peki en iyi internet servis sağlayıcısı hangisidir?

 

İnternet Servis Sağlayıcısı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

En iyi internet servis sağlayıcılarına değinmeden önce bir internet servis sağlayıcısı seçerken nelere dikkat etmeliyiz bunlara bakmalıyız. Bir internet servis sağlayıcısı seçerken;

 

l Bize uygun fiyatlar sunduğundan emin olmalıyız.

l Yaptığımız sözleşmenin en az kaç yıllık olarak yapılabileceğini, bunun yanında sözleşmeden caymamız durumunda cezanın ne kadar olacağına dikkat etmeliyiz. Mümkün ise taahhüt zorunluluğu olmayan firmaları tercih etmeliyiz.

l Bölgemizde alt yapısının olduğundan ve alt yapının sorunsuz çalıştığından emin olmalıyız.

l Teknik destek konusunda iyi çalıştıklarından ve hızlı bir şekilde çözüm sunabildiklerinden emin olmalıyız.

l Modem gibi internet olması için gerekli ekipmanların verilip verilmediğine dikkat etmeliyiz.

l Kurulum ücreti, hat tahsis ücreti gibi ekstra ücretler alınıp alınmadığına bakmalıyız.

 

En İyi İnternet Servis Sağlayıcıları

En iyi internet servis sağlayıcısı diye bir sıralama yapmak maalesef zordur. Yaşadığınız bölgeye göre bu durum değişiklik gösterebilecektir. Bölgenizde alt yapısı bulunan firmalar sizin için en iyisi olacaktır. Yine de genel olarak müşteri memnuniyet düzeyine bakarak en iyi servis sağlayıcılara bakarsak;

 

Türk Net

Özellikle sunduğu hıza oranla fiyatının düşük olması, taahhüt zorunluluğu koşmaması ile en öne çıkan firmalardan biri olmaktadır. Olumsuz yanları ise telefon ile desteklerinin zayıf olması, internet üzerinden oluşturduğumuz taleplere de yer yer hızlı çözüm üretmemesi bulunmaktadır. Bunun yanında alt yapısı çok geniş olmadığından bazı bölgelerde farklı firmaların alt yapısı üzerinden hizmet vermektedir. Bu da olumsuz yanlarından birisi olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Türk Telekom

Özellikle alt yapısının genişliği ile öne çıkmaktadır. Türkiye’deki en geniş alt yapıya sahip firmadır. Bunun yanında modem ve benzeri ürünleri ücretsiz olarak sunması, kurulum hizmeti vermesi, ekiplerinin kalabalık olması diğer olumlu yanlarından birisidir. Fiyatının yüksek olması ise en büyük olumsuzluğudur. Yine taahhüt zorunluluğu koşması da bir diğer olumsuz tarafıdır.

 

Vodafone

Alt yapısının bulunduğu bölgelerde yüksek hızla internet sunabilmesi müşterisinin nispeten az olması ise hızlı bir şekilde destek sunması olumlu yanlarıdır. Alt yapısının fazla geniş olmaması ve fiyatı ise olumsuz yönlerinden birisidir. Taahhüt zorunluluğu koşması yine olumsuz tarafından birisidir. Özellikle bölgenizde alt yapısı varsa tercih edebileceğiniz firmalardandır.

 

Millenicom

Farklı fiyatlarla yine Türk Net gibi taahhütsüz internet sunması en büyük avantajıdır. Maalesef en büyük olumsuz yanı ise alt yapısıdır. Saydığımız firmalar içerisinde maalesef alt yapı konusunda en geride yer alan firmadır. Taahütsüz ve Taahhütlü paketler sunmaktadır. Fiyatları Türk Net’e yakındır. Türk Telekom, Vodafone ve Turkcell gibi büyük rakiplerine göre ucuzdur. Hizmet kalitesi bölgeden bölgeye değişiklik gösterse de genellikle kullananlar olumlu yorumlar yapmaktadır. Bölgenizde alt yapı sorunu yoksa tercih edebileceğiniz firmalardandır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir