1. Ana Sayfa
  2. Sermayesiz İş Fikirleri

En Kazançlı Ek İş Fikirleri

En Kazançlı Ek İş Fikirleri
0

Ek iş fikirleri, günümüzde özellikle geçinmekte zorluk çeken pek çok bireyin öğrenmesi gereken, gelirini artıran birtakım iş fikirleridir. Günümüzde pek çok kişi, maddi zorluklardan dolayı geçinemediğinden ek işler yapmakta ve yaptığı bu ek işler sayesinde geçimlerini sağlamaktadırlar. Ek iş fikirleri, maaşlı bir şekilde yapabileceğiniz işlerin yanı sıra, bizzat kendi hesabınıza çalıştığınız bir işte olabilir. Peki hangi işler en yüksek kazancı getiriyor? Ek işler yapmak ne kadar kazandırır?

Part- Time Ek İş

Eğer maaşlı ve sabit gelirinizin olacağı bir ek iş yapmak istiyorsanız, part time ek işler tam da size göre. Bildiğiniz gibi, ek işler yaparak ciddi anlamda bir destekleyici gelir elde edilebiliyor. Part-time ek iş fikirleri de sizlerin kısa sürede ciddi gelirler elde etmenizi sağlayabilir. Part time iş, yarı zamanlı iş anlamına gelmektedir ve mesai süresi haftada 25 saattir. Haftada 4 gün full time, ya da 6 gün yarı zamanlı şekilde çalışılabilmektedir. Part time olarak yapacağınız işlerden bir miktar ek gelir elde edebilir ve bütçenize ciddi anlamda bir katkı sağlayabilirsiniz.

Part time olarak çalışacağınız iş, asgari ücretli bir işse, yarı zamanlı olarak yapacağınız 25 saatlik mesai için 1200-1400 TL arasında maaş alabilirsiniz. Asgari ücret üzerinden yarı zamanlı çalışan bireyler aylık ortalama 250 lira civarında bir yemek parası ve yine yaklaşık 100 lira bir yol parası alabiliyorlar. Bu şekilde çalışarak, aylık bazda 1600-1700 liraya kadar gelir elde etmek mümkün oluyor.

Direksiyon Dersi Vermek

Eğer araba sürmeyi biliyorsanız, en az 1 yıldır aktif bir sürüş deneyiminiz varsa, direksiyon dersi vererek de para kazanabilirsiniz. Günümüzde direksiyon dersi vererek ciddi anlamda gelir elde edebilen çok sayıda kişi var. Direksiyon dersinde saatlik ücretler genelde değişiyor, ancak yakıt parası dahil verilen derslerin saati 120-130 TL civarındadır.

İnşaatta Çalışın

En kazançlı ek iş fikirleri arasında olan inşaat işçiliği tehlikeli bir meslek olduğu kadar aynı zamanda kazançlı bir iş fikridir. Şantiyede çalışan deneyimli bir işçi günlük ortalama 160 lira civarında ücret almaktadır.  Deneyimsiz yeni başlamış bir işçinin günlük kazancı ise ortalama 130 lira civarında. Bildiğiniz gibi şantiyeler geceleri de çalışıyor ve bu nedenle gece çalışan elemanlara çok ciddi bir ihtiyaç duyuluyor. Şantiyelerde mesai genelde 6 civarında biter ve 4-5 saat fazla mesai yapılır. Şantiyelerin bu fazla mesai işlerine giderek sizlerde bir miktar gelir elde edebilirsiniz. Genelde 4-5 saat olan bu mesailer ortalama 80-90 lira civarında bir ücretlendirmeye tabi tutuluyor.

İngilizce Çeviriler Yapın

Yabancı diliniz var ise, çeviri yaparak gerçekten çok güzel gelirler elde edebilirsiniz. Bildiğiniz gibi her hafta yeni bir film veya dizi yayınlanıyor, bu film ve dizilerin genelde ana dili İngilizce oluyor. Ana dili İngilizce olduğu için, Türkçeye çeviri yapmak gerekiyor. Dizi ve film sektörü sayesinde çok fazla kişi para kazanıyor. Sizde İngilizce biliyorsanız, günde 4-5 saat çeviri yaparak 100 lira civarında bir para kazanabilirsiniz. Yaptığınız çeviriler sayesinde elde edeceğiniz gelir tamamen size bağlı olsa da kazançlı ek iş fikirleri arasındadır.

instagram takipçi satın al

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap