1. Ana Sayfa
  2. Evde Ek İş
Trendlerdeki Yazı

Eski Kravatlarınızı Değerlendirerek Para Kazanabilirsiniz! 2023 GÜNCEL

Eski Kravatlarınızı Değerlendirerek Para Kazanabilirsiniz! 2023 GÜNCEL
2

Geri dönüşüm olarak kullanabileceğiniz popüler ürünlerden birisi de kravatlardır.Evdeki eskimiş kravatları değerlendirerek mükemmel ürünler ortaya çıkarabilirsiniz.Bu konumuzda sizlere eski kravatlardan değerlendirerek yapabileceğiniz çantadan puflara,askılıktan kilime kadar birçok üründen bahsedeceğiz.Şimdi dilerseniz sizlere kullanmadığınız kravatları değerlendirebileceğiniz birkaç fikirden bahsedeyim;

Eski Kravattan Çanta Yapımı

Bu basit çanta fikrini her yere giderken kullanabilirsiniz. Küçük ve işlevsel olan bu çanta için kravatı incelmeye başladığı yere kadar kesin. Kestiğiniz bu kısmı üçgen uç kısmının içine sokun. Görselde gördüğünüz gibi dikmeden önce içinden kalın bir ip ya da kayış geçirin ve düğüm atın. Ardından üçgen kısmı açıkta bırakarak kenarlarını dikin. Son olarak bir üçgen kısma, bir de kapandığında geldiği noktaya cırt cırt yapıştırın.Çantanız hazır!

Eski Kravattan Askı Yapımı

Fotoğraf makinenize, iki kenarına halka taktığınız bir kravattan askı yapabilirsiniz. Bunun yerine eskiyen çanta saplarınızı da çıkararak kravatı yerine dikebilirsiniz.Yapmış olduğunuz bu askılıkları çanta ya da sepet askısı olarakta kullanabilirsiniz.

Eski Kravattan Patchwork Kilim Yapımı

Eski kravatların hepsini bir daire oluşturacak şekilde yan yana dikin. Kalın kısımlarını kesip aldığınız kravatları odak noktasına çiçek formu oluşturacak şekilde dikerek kilim tasarımını tamamlayın.Kravatları uçuca ekleyerek dilediğiniz büyüklükte kilimler yapabilirsiniz.

Eski Kravatlarla Puf Kaplama

Eskimiş bir pufunuzun üstüne kravatları yan yana dikerek, Osmanlı motiflerinde dekoratif bir puf oluşturabilirsiniz.Dilerseniz minder veya koltuk yastıklarınızı da kravatlarla kaplayarak retro bir tasarım elde edebilirsiniz.

Eski Kravatlardan Kapı Süsü Yapımı

Eski kravatların kalın kısımlarını kesin. Hobi marketlerden bulabileceğiniz strafor çemberin etrafına bir tur geçirdiğiniz kravatları yan yana yapıştırın. Son olarak bir kravatın ince kısmından kurdele yaparak kapı süsünüzün üstüne dikin ve kapı süsünüz hazır!Farklı renk ve modellerde kravatlar kullanarak çok şık kapı süsleri yapabilirsiniz.

Eski Kravatlardan Kılıf Yapımı

Eski bir kravatın kalın kısmını kesin. Tamamen dikişlerini açarak zarf formunda katlayın ve sadece üçgen kısmını açıkta bırakarak dikin. Bu kılıfı dilerseniz telefon, power bank  ya da küçük eşyalarınızı koymak için kullanabilirsiniz.Dilerseniz yapmış olduğunuz bu kravatı ceket mendili olarak da kullanabilirsiniz.

Eski Kravattan Gözlük Kabı Yapımı

Bu kılıfı yapmak için kravatın incelen yerine kadarki kısmını kesin ve ortadan katlayarak kenarlarını dikin. Son olarak üçgen ucuna ilik açın ve kapandığında geldiği yere küçük bir düğme dikin.

Eski Kravattan Fular Yapımı

Kravatın incelen yerinden gül şeklini verip dikin.Boynunuza göre ayarlayıp kalın kısmından ilik açarak düğme yardımıyla ilikleyin.

Eski Kravattan Mutfak Önlüğü Yapımı

Eski kravatlardan

Ortalama 8-10 tane kravatı yan yana dikin.Ardından 1 kravatı boyunluk olarak,2 kravatı ise bel bağlayacağı olarak dikin.Eğer dikiş yeteneğiniz varsa bu işlem sayesinde ceket,gömlek dahi yapabilirsiniz.

Kravatlar ile yapabileceğiniz tasarımların sınırı yoktur.Hayal gücünüze göre birbirinden güzel ürünler tasarlayabilirsiniz.

Eski Kravatları Değerlendirerek Nasıl Para Kazanırım?

Eski kravatlar ile yapmış olduğunuz tasarımları tasarım ürünleri satan mağazalarda yada çevrenizdekilere satabilirsiniz.Birbirinden güzel güzel tasarımlar yaparak instagram,sahibinden,letgo gibi uygulamalar üzerinden de satış yapabilirsiniz.Burada kazanacağınız para sizin ticaret yeteneğinize bağlıdır.Yapımının çok maliyeti olmaması sebebiyle tatmin edici kâr’lar koyarak çok güzel paralar kazanabilirsiniz.

Bu konumuzda sizlere eski kravatlarınızı değerlendirerek para kazanabileceğiniz iş fikrinden bahsettik.Dilerseniz bu tasarımları yapıp kendinizde kullanabilirsiniz.Bu tür farklı iş fikirleri için sitemizde bulunan diğer konulara da mutlaka göz atmanızı öneririz.
İlginizi çekebilir:Araba Lastiğinden Sehpa Yaparak Para Kazanma

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. En çok puf ilgimi çekti. Tabiki eskimiş eşyaları paraya çevirmek güzel bir fikir daha önce görmediğim bir uygulama emeğinize sağlık paylaşım için teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir