1. Ana Sayfa
  2. Bankalar

Esnek Hesap Nedir? Nasıl Açılır?

Esnek Hesap Nedir? Nasıl Açılır?
0

Esnek hesap, banka müşterilerine sunulan avantajlı ve yardımcı bir hesaptır. Yapı Kredi Bankası, müşterilerine esnek hesap fırsatını sunarak ihtiyaçları doğrultusunda faydalanmalarını sağlamaktadır. Esnek hesap nedir nasıl açılır adlı yazımızda esnek hesap nedir, esnek hesap nasıl açılır, esnek hesap avantajları, esnek hesap özellikleri gibi birçok konuda aydınlatıcı bilgiler yer almaktadır.

Esnek Hesap Nedir?

Yapı Kredi Bankası, esnek hesap hizmetini faaliyete geçirerek müşterilerinin hizmetine sundu. Esnek hesap, müşteriler için ek hesap niteliği taşımaktadır. Esnek hesap üzerinden alışveriş yapabileceğiniz gibi ödemelerinizi de gerçekleştirebilirsiniz. Hesabınız üzerinde paranız olmasa dahi esnek hesap sayesinde fatura, kira, taksit gibi ödemelerinizi gerçekleştirmeniz için imkan sunulmaktadır. Bu hesapta bulunan para miktarını nakit olarak çekebilir veya ödemelerinizi kart ile gerçekleştirebilirsiniz.

Esnek Hesap Özellikleri

Ek hesap müşterilerin paraya ihtiyacı olduğu dönemlerde ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için nakit kredi desteği vermektedir. Belirli dönemlerdeki ihtiyacını karşılamayan ve nakit gereksinimi bulunan müşteriler, bu özellikten yararlanarak kısa sürede ihtiyaçlarını karşılayacakları miktarlara ulaşabilmektedir.

Esnek hesap özellikleri bakımından destekleyici niteliktedir. Hesap aktif bir şekilde dururken kullanmadığınız takdirde herhangi bir faiz uygulaması gerçekleştirilmez. Esnek hesap tarafından verilen miktarın tamamının veya bir kısmının kullanılmaya başlaması ile birlikte miktara bağlı olarak değişkenlik gösteren faiz oranı uygulanır.

Müşteriler bu hesaptan yılın her günü ve her saati yararlanabilmektedir. Hesap içerisinden tek seferde veya birçok kez işlem yapabilir, ödeme gerçekleştirebilirsiniz.

Esnek Hesap Nasıl Açılır?

Esnek hesap, Yapı Kredi Bankası müşterilerine tanınan ayrıcalıklardan bir tanesidir. Bu ayrıcalıktan yararlanmak istiyor iseniz öncelikle Yapı Kredi Bankası’ndan hesap numarası açtırmanız gerekmektedir. Bankaya ait hesabınız var ise esnek hesap için farklı bir başvuru yapmanız gerekmektedir. Banka şubelerinden, müşteri hizmetlerinden, internet ve mobil bankacılık üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Banka şubeleri dışındaki iletişim kanallarından yaptığınız işlemler talep olarak değerlendirilecektir. En sağlıklı sonuçları almanız için banka şubelerine gitmeniz gerekmektedir.

Esnek Hesap Başvuru İçin Gerekli Belgeler

  • Hesap sahibine ait nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Kişiye ait “Gelir Belgesi”
  • Kişinin elektrik, su veya doğalgaz gibi yaşadığı konuta ait belgesi de gerekmektedir. Bu belgeyle iletişim bilgileri doğrulanmaktadır.

Esnek Hesap Borcu Nasıl Ödenir?

Esnek hesap borcu nasıl ödenir sorusu diğer borçlarınız ile aynı cevapları taşımaktadır. Yapı Kredi Bankası şubeleri, mobil bankacılık, internet bankacılığı ve ATM ile borçlarınızı ödeyebilir ve ödeme makbuzunuzu alabilirsiniz.

Esnek Hesap Limiti Ne Kadardır?

Esnek hesap limiti, banka kredi kartı kullanım oranlarınız ile benzerlik göstermektedir. Banka sicil durumunuz, gelir miktarınız, sizlere tanımlanan kredi kartı limiti göstergeler bankanın size sunacağı esnek hesap limitini belirlemektedir. Esnek hesap limiti için sizlerin istekleri olsa da banka tarafından yapılacak olan değerlendirmeler sonucunda bu miktar belirlenmektedir.

Esnek hesap, diğer banka kuruluşları tarafından da sağlanmaktadır ve “Ek Hesap” olarak belirtilmektedir. Diğer banka kuruluşlarının bu fırsatlarından yararlanmak için ek hesap talebinde bulunabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap