1. Ana Sayfa
 2. Sermayesiz İş Fikirleri
Trendlerdeki Yazı

Evde Ahşap Oyuncak Yaparak Para Kazanabilirsiniz!

Evde Ahşap Oyuncak Yaparak Para Kazanabilirsiniz!
4

Çocuklarımız için piyasadan aldığımız oyuncakların bir çoğu sağlık açısından oldukça zararlıdır.Oyuncak satın alırken miniklerin sağlığı için daima organik ürünleri tercih etmemiz gerekir.Fakat piyasa da bulunan birçok oyuncak atık malzemelerden elde edilir.Özellikle maliyetinin düşük olması sebebiyle,oyuncak satan mağazalar bu ürünleri Çin’den getirirler.Ancak söz konusu geleceğimiz olan çocuklar olunca maliyetinden çok,onların sağlığını düşünmemiz gerekir.

Ahşap oyuncak lar organik olmaları bakımından pahalıdırlar.Siz de evde kendi ahşap oyuncaklarınızı yaparak çocuklarınızın sağlıklı oyuncalar la oynamasını sağlayabilir,ya da yapmış olduğunuz ahşap oyuncakları satarak para kazanabilirsiniz.Şimdi gelin sizlerle evde ahşap oyuncak nasıl yapılır?Yapmış olduğunuz bu ürünleri nasıl satabilirsiniz gibi konuları detaylı bir şekilde inceleyelim.

Ahşap Oyuncak Nasıl Yapılır?

Evde ahşap oyuncaklar üretmemiz için bir takım malzemelere ihtiyacımız vardır.Bu malzemeler;Organik tutkal,çekiç,zımpara,bitkisel boya olarak,yapacağımız oyuncağın türüne göre farklılık gösterir.Ancak burada dikkat etmemiz gereken nokta,oyuncak yapımında kesinlikle çivi kullanmamamız gerekir.Evde yapacağınız ahşap oyuncakların önceliği çocuk sağlığı olması bakımından,yapımında kullanacağımız malzemelerin doğal ve bitkisel ürünler olmasına dikkat etmeliyiz.Eğer yaptığınız oyuncaklar doğal ve sağlıklı ise,kendi çocuklarınızın oynaması için onlara verebilir, ya da diğer ailelere satarak para kazanabilirsiniz.

Oyuncakların çocuklara hitap ettiğini düşünürsek,ahşap oyuncaklar yaparken renk ve desenlerden bolca kullanarak çocukların dikkatini çekmesini sağlayabilirsiniz.

Ahşap Oyuncakları Nerede Satabilirim?

 • Bu konuda sizin en iyi dostunuz tartışmasız internet olacaktır.İnternet üzerinden çeşitli sitelerde ilanlar oluşturarak satabileceğiniz gibi,kendi web sitenizi açarak da ürünlerinizi satabilirsiniz.Eğer kendi web sitenizi nasıl açacağınız hakkında bir fikriniz yok ise blog açarak para kazanma konumuzu inceleyebilirsiniz.Burada kendi web sitenizi ücretsiz bir şekilde nasıl kuracağınızı detaylı bir şekilde anlattık.
 • Satış yapabileceğiniz bir diğer yer ise,çevrenizdekiler ve semt pazarları olacaktır.Özellikle satış yapmaya çevrenizden başlamanız,diğer yapacağınız satışlar açısından size iyi bir referans olacaktır.Yapmış olduğunuz satışları takip ederek,neyi eksik yaptığınızı,yapmış olduğunuz oyuncağa ne tür şeyler katarak geliştirebileceğiniz hakkında geri dönüşler alabilirsiniz.Semt pazarlarında ve bulunduğunuz şehirdeki işlek bir cadde üzerinde tezgah kurarak,caddeden geçen çocuklu ailelerin dikkatini çekebilirsiniz.Burada unutmamanız gereken nokta sizin müşterileriniz çocuklardır.Onların ne tür şeyler isteyebileceği hakkında empati kurmanız,satışlarınızı büyük ölçüde arttıracaktır.

 

 • Satış yapabileceğiniz bir diğer pazar ise sosyal medyalar olacaktır.Özellikle son zamanlarda instagram,facebook gibi sosyal paylaşım uygulamalarının kullanımının artmasıyla birlikte,ahşap oyuncaklarınızı bu tür mecralarda kolaylıkla satabilirsiniz.Bu uygulamalar üzerinden açacağınız hesap sayesinde Türkiye ile sınırlı kalmayıp,tüm dünya ya da satış yapabilirsiniz.Yapmış olduğunuz oyunların fotoğraflarını yüksek çözünürlüklü bir cep telefonu ya da makine ile çekmeniz,satış rakamlarınıza olumlu olarak yansıyacaktır.

Ahşap oyuncakları satarak kazanacağınız paranın miktarı,sizin satış yeteneğinize bağlıdır.Piyasada bu işi yaparak aylık 4000 TL kazanan birçok kişi mevcut.Sizde dilerseniz yapmış olduğunuz bu oyuncakları çocuklarınıza verebilir, yada bu ürünleri satarak çok iyi paralar kazanabilirsiniz.

Bu konumuzda sizlere Evde Ahşap Oyuncak Yaparak Para Kazanma işinden bahsettik.Evde daha farklı ne tür şeyler yaparak para kazanabileceğinizi merak ediyorsanız BURAYAtıklayarak diğer konularımıza da göz atabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap

Yorumlar (4)

 1. 5 sene önce

  Temiz suların aktığı, yemyeşil ağaçların, çimenlerin olduğu, bir gezegen bırakmak istiyorsak çocuklarımıza hayatımızdan plastik oyuncaları çıkartmamız gereliyor..

 2. 5 sene önce

  Ahşap oyuncakları görünce çocukluğum aklıma geldi..1980 li yıllarda trakyanın bir köyünde ufak bir çocukken teyzemle ahşap oyuncaklarla oynardık..ah ahh

 3. 5 sene önce

  Eskiden tahta arabalar vardı abim günlerce yapmak için uğraşır sonra benide gezdiirdi :)Şimdiki nesilin bu kadar dayanıksız olmasının çabuk hastalanmasının sebebi hep kimyasal oyunlaklar,gıdalar.Eskiden herşey organikti doğaldı.

 4. 5 sene önce

  satmak için değilde oğluma oynaması için yapmayı deneyeceğim :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir