1. Ana Sayfa
  2. Evde Ek İş

Evde Alkolsüz Kolonya Yapımı

Evde Alkolsüz Kolonya Yapımı
0

Virüs salgının boyutlarının ülkeleri etkisi altına alması hız kesmeden devam ediyor. Ortaya çıktığı günden bugüne kadar neredeyse ülkelerin tamamında etkisini gösteren bu virüse karşılık en önemli dezenfektanlar arasında gösterilen Kolonya için sizlere Evde Alkolsüz Kolonya yapımı hakkında merak ettiğiniz bilgileri açıklamak istiyoruz. Son zamanlarda oldukça fazla talep olan kolonya da yaşanan fahiş fiyatlarından sonra sizlerde sorunsuz bir şekilde kolonya yaparak kendi dezenfektanınızı yapma şansını bulmuş olacaksınız.

Neden Alkolsüz Kolonya!

Özellikle cildi kuru ve hassas olan vatandaşlarımızın alkol içeren kolonyalar kullanması ellerinde çok ciddi sorunların ortaya çıkmasına neden oluyor. Bu yüzden de egzama ve benzeri cilt hastalıklarını önüne geçmek için sizlerde evinizde Evde Alkolsüz Kolonya yaparak kendinize tamamen doğal olan bir dezenfektan yapma şansını yakalamış olursunuz. Yapımı son derece basit olan ve virüslerle ve bakterilerle mücadele de son derece etkili olan Alkolsüz kolonya ile kendinizi koruma şansınız bulunmaktadır.

Evde Alkolsüz Kolonya yapımı için gerekli olan malzemeler

Bunun için farklı türden kolonya yapma şansınız bulunduğundan dolayı malzeme çeşitliliğini sizlere buradan açıklayalım.

  • 250 ML GR elma sirkesi veya beyaz sirke
  • 10 veya 15 damla greyfurt esansı yani yağı
  • 10 damla veya 15 damla arasında bergamot esansı ya da yağı
  • 250 ML GR saf su
  • Bir adet şişe

Bu belirttiğimiz malzemeleri temin ederek son derece kolay bir şekilde Evde Alkolsüz Kolonya yapma şansını yakalamış olacaksınız. Özellikle de yapımı son derece basit olan bu kolonya sayesinde bakteriler ile virüslere karşı önlem alarak virüse yakalanma riskinizi en aza indirme şansını yakalamış olursunuz.

Belirttiğimiz malzemeleri sırasıyla bir cam şişesinin içine dökmeniz gerekmektedir. Ancak karışımın daha sağlıklı olmasını sağlamak adına iki karışımdan hemen sonra şişeyi iyice çalkalayınız ve ardından diğer karşımı dökünüz. Aynı işlemi diğer karışımdan sonra da yaptıktan hemen sonra karışımınızı 1 gün boyunca ağzını açmadan serin yerde bekleterek kullanabilirsiniz. Sağlık açısından son derece zararsız olan bu karışımın maliyet olarak da son derece uygun fiyatlar ile yapılacağını sizlere açıklamak istiyoruz. İşte merak ettiğiniz Evde Alkolsüz Kolonya yapımı ile ilgili detaylar.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap