1. Ana Sayfa
  2. Karlı İş Fikirleri

Evde Dezenfektan Yapımı İle Para Kazanma – 2023 Güncel

Evde Dezenfektan Yapımı İle Para Kazanma – 2023 Güncel
0

Çin’de başlayan korona virüsün tüm dünyaya yayılması ve pandemi ilan edilmesi ile birlikte pek çok kişi evlerinde karantinada kalmak durumunda kalmıştı. Pandemi ve karantina döneminde ülkede en çok kullanılan şey dezenfektan, kolonya, maske ve eldiven oldu. Virüsün yayılmaya başladığı günlerden bu yana bizi uyaran uzmanlar maskesiz ve dezenfektansız dışarı çıkmamamız gerektiğini söyledi. Bu açıklamalardan hemen sonra neredeyse tüm market ve eczane zincirlerinde maske, dezenfektan ve kolonyalar tükenmiş ve birçok kişi de bu durumdan yakınmıştı.

Korona virüs tüm dünya genelini olmak üzere ülkemizde derinden etkiledi ve etkilemeye de devam ediyor. Hem ekonomik hem sosyal hem ruhsal hem de sağlık açısından bizleri oldukça etkileyen korona virüs özellikle de ekonomi kapsamında tüm ülkeyi vurmuş durumda. Bunun en büyük nedeni ise kısıtlamalar ve sokağa çıkma yasakları nedeni ile iş yapamayan esnaf. Pek çok esnaf ve iş yeri kepenklerini indirirken birçok iş sahası da ortaya çıkmış durumda. Nasıl mı? Gelin hep birlikte öğrenelim.

Korona virüsün gelmesi ile ekonomik açıdan etkilenen pek çok kişi oldu. Özellikle de esnaf, dükkan ve iş yerini ödeyemediği kiralar nedeni ile kapatanlar çare bulamadı. Hal böyle derken yeni iş sahaları da ortaya çıktı. Evden yapabileceğiniz ve aynı zamanda ev ekonomisine katkıda bulunabileceğiniz yeni iş sahasını keşfetmeye hazır mısınız?

Evde dezenfektan yapımı! Evet, doğru duydunuz! Sizler de kötü giden bu ekonomiden etkileniyor ve nasıl bir çare bulabileceğinizi bilmiyorsanız yeni bir iş sahibi olabilirsiniz. Peki dezenfektan korona virüsten ne kadar korur?

DEZENFEKTAN KORONA VİRÜSTEN KORUR MU?

Korona virüs grip gibi bulaşıcı bir hastalık olarak bilinmektedir. Neredeyse bir yıldır sağlığımızı yakından tehdit eden korona, oldukça hızlı bir şekilde yayılıyor. Korona virüse karşı koymanın en ganati yolu ise maske takmaya, mesafeyi korumaya ve ellerimizi sürekli olarak temizlemeye gayret etmek. Ellerimizi sık sık yıkayamadığımız ve sürekli evde olamadığımız durumlarda ise olaya dezenfektanlar geliyor. Yapılan bilimsel araştırmalara göre dezenfektanlar virüsleri öldürerek yayılmasına engel oluyor.

Elleri sık sık yıkamanın yanı sıra suyun olmadığı yerlerde sürekli olarak dezenfekte etmek durumundayız. Korona virüsten korunmanın en kolay ve en etkili yolu çantamızda küçük bir dezenfektan bulundurmak oluyor. Dezenfektanlar öyle etkili ki, toplu taşıma araçlarında, banka, konferans salonu, AVM ve çoklu olmamızı gerekli kılan alanlarda bulunuyor. Dezenfektanlar bu kadar rövanşta olunca pek çok firma dezenfektan üretimini çoğaltmış durumda fakat bu durum yeterli dezenfektan demek değil. Özellikle kolonya ve dezenfektanlara yapılan zammı düşünecek olursak herkes kendi dezenfektanını kendi yapmak istiyor. Peki bu duruma ekonomik bir şekil vermek istemez misiniz?

Dezenfektanların yapımının başlaması ile pek çok şeyde beraberinde yaşanmaya başladı. Bunlardan biri dolandırıcıların yapmış olduğu dezenfektan oldu. Öncelik olarak doğru dezenfektan nasıl olmalı bunu bilmelisiniz. Kaliteli bir dezenfektanın içinde kesinlikle etil ya da izopropil alkol bulunması gerekiyor. Bu kadarla da bitmiyor. Bakterileri öldüren ve virüslerin yayılmasını engelleyen iyi bir dezenfektan da alkol oranı en az %80 olmalı. Peki evde dezenfektan yapımı nasıl olur?

EL YAPIMI DEZENFEKTAN

-1 Tatlı kaşığı boraks

-2 Çorba kaşığı beyaz sirke

-2 Bardak sıcak su

-1/2 Çay kaşığı lavanta yağı

-3 Damla çay ağacı yağı

Tüm bu malzemeleri elde ederek evde dezenfektan yapabilirsiniz. Elde ettiğiniz bu malzemeleri bir kaba koyarak eriyene kadar karıştırın. Püskürtmeli bir şişeye koyarak dilediğiniz yeri temizleyebilir ve kurulayabilirsiniz.

 

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap