1. Anasayfa
  2. Evde Ek İş
Trendlerdeki Yazı

Evde Ek İş Yapanlara Devlet Desteği! 2021 GÜNCEL

Evde Ek İş Yapanlara Devlet Desteği! 2021 GÜNCEL
3

Evde ek iş yaparak aile ekonominize katkıda bulunmak istiyorsunuz yada yapmış olduğunuz el emeği ürünlerinizi internet üzerinden satmayı düşünüyorsanız bu konu tam size göre!Ekonomimizin can çekiştiği bu günlerde devlet bu sorunu çözebilmek adına önemli adımlar atıyor.Geçtiğimiz günlerde meclise sunulan e-ticaret yasa paketi,internetten satış yapmak isteyen bireylerin vergi yükünü hafifletmek gibi birçok vergi muafiyetini kapsıyor.Özellikle ev hanımlarını ilgilendiren bu vergi muafiyeti ile artık evde yaptığınız ürünleri internetten sattığınızda yıllık belirli bir rakama kadar vergiden muaf tutuluyorsunuz.

Meclis de kabul edilen bu yasa ile e-ticaret sektörünün önü bir nebzede olsa açıldı.Kurulda kabul edilen bu yasa sayesinde artık evde kendi ürettiğiniz ürünleri internet üzerinden belirli bir rakama kadar vergiden muaf bir şekilde satabileceksiniz.Kabul edilen yasa da,yıllık brüt asgari ücreti geçmeyecek oranda kazanç sağladığınız satışlar için vergi yükümlülüğünüz bulunmamakta.Buda yaklaşık olarak aylık 2558 TL‘den 30 bin Türk Lirası‘na tekabül ediyor..

Devlet Desteği Kimleri Kapsıyor?

Yasanın meclisten geçmesiyle birlikte akıllarda bu yasa sadece ev hanımlarını mı kapsıyor? gibi sorular oluştu.Evde ek iş yapacak kişilerin bu sorusuna ilk yanıt TBMM Plan Bütçe Komisyonu Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç’den geldi.Başkanın yanıtı şu şekilde;

“Zaten esnaf muafiyeti kapsamında KDV yok. Orada herhangi bir tavan da yok, bu devam ediyor. Bu 30 bin lira tavanı yukarıya çekilebilir zamanla. Önümüzdeki sene bu madde tekrar önümüze gelir, 60 bin liraya ya da 70 bin liraya çıkarma noktasında adım atılır. ‘Ev hanımı’ mıdır, ‘ev kadını’ mıdır, ‘ev erkeği’ midir, ‘ev beyi’ midir? Burada maddenin aslına baktığınızda evde yaşayan, başka iş yapmayan erkek ya da kadın hiç fark etmiyor, herkesin faydalanabildiği bir muafiyettir.”

Yeni gelen yasanın girişimcilerin yüzlerini güldürdüğü kesin.Özellikle ev hanımlarını ticarete dahil etmek konusunda önemli bir adım.Sizde vakit kaybetmeden evde ek iş yaparak vergiden muaf bir şekilde bütçenize katkı sağlayabilmek için aklınızdaki projeleri hayata geçirmelisiniz.Evde ek iş olarak para kazanacağınız bir diğer konumuz olan Evde Nikah Şekeri Yaparak Para Kazanmak makalemize de göz atabilirsiniz.

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

  1. 05/02/2019

    Evde ek iş yapmak isteyen bayanlar sadece telefon kullanarak komisyonlu kiyafet satışı yapmak istiyorsanız yorumun altına mail bilginizi atın bilgi vereyim

  2. 06/02/2019

    lütfen ama lütfen evde ek iş istiyorum ne gerekiyor destek almam için yardımcı olun lütfen

  3. 07/02/2019

    nasıl başvuracağız bu desteğe bilgisi olan birisi paylaşabilir mi ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir