1. Anasayfa
 2. Koronavirüs

Evde Ev Temizliği İçin Dezenfektan Yapımı

Evde Ev Temizliği İçin Dezenfektan Yapımı
0

Corona virüs salgınına karşılık ev temizliğinde kullanabileceğiniz yapımı son derece kolay ve temizlikte son derece etkili olan dezenfektan yapımı hakkında merak ettiğiniz Evde Ev Temizliği için Dezenfektan Yapımı ile ilgili bilgileri sizlere buradan açıklamak istiyoruz. Virüsün hayatımıza girmesinden sonra, bu konuda temizlik malzemelerine olan talebin artması beraberinde firmaların fahiş fiyatlar çekmesine neden oldu. Bu yüzden de sizlere bugün evde basit bir şekilde yapabileceğiniz dezenfektan tarifini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

5 liralık kolonyanın bile günümüzde 30-35 TL’ye satılmasından sonra alım gücü olmayan vatandaşlarımız için son derece uygun fiyatlara yapabileceğiniz ev temizliği dezenfektan malzemelerine hep birlikte göz atalım.

Evde Ev Temizliği İçin Dezenfektan Yapımı İçin Gerekli Olan Malzemeler

 • 1 yemek kaşığı olacak şekilde sıvı Arap Sabunu
 • 5 su bardağı beyaz limon sirkesi (Marketlerde bulunmaktadır)
 • 1 tatlı kaşığı lavanta yağı veya lavanta
 • 1 tatlı kaşığı olacak şekilde okaliptüs
 • 3-4 damla çay ağacı yağı
 • Son olarak ise 1 tatlı kaşığı okaliptüs yağı

Yukarıda belirttiğimiz malzemeleri teker teker döktükten sonra bidon içerisinde veya kova içerisinde çözülene kadar karıştırmamız gerekmektedir. Özellikle de bir sonraki malzemeye dökmeden önce çözülmüş olmasına dikkat ediniz. Bütün malzemeleri döktükten sonra iyice çalkaladıktan hemen sonra bu malzeme ile evinizde son derece sağlıklı bir şekilde temizlik yapabilirsiniz.

Özellikle bakterilere ve virüslere karşı son derece etkili olan bu dezenfektan sayesinde evinizi hatta dışarıda olan bakterilerin çok yoğun yaşadığı kapı kollarını ve hatta binanızda bulunan asansörünüzü bile temizleyerek bakteri ve virüslerden korunmanın yolunu bulmuş olabilirsiniz.

El Temizliğinde Kullanılmak Üzere Dezenfektan Yapımı

Sadece evinize değil aynı zamanda belirteceğimiz malzemeler ile birlikte el temizliği içinde son derece organik bir şekilde dezenfektan yapabilir ve ellerinde herhangi bir tahrişe neden olmadan işlerinizi yapabilirsiniz.

El Temizliğinde Kullanmak Üzere Dezenfektan Yapımında Kullanılacak Malzemeler

 • 2 tatlı kaşığı karanfil
 • 2 adet çubuk tarçın
 • 1 adet gül yaprağı
 • 2 tatlı kaşığı lavanta
 • 4 tatlı kaşığı alkol
 • 1 kahve fincanı gül suyu

Bu belirttiğimiz malzemeleri sırasıyla bir bidon veya kova içerisinde koyarak çözülene kadar iyice çalkalamanız gerekmektedir. Bu işlemi sırasıyla yaptıktan sonra dezenfektanınızın 1 gün süreyle bekletilmesi suretiyle istediğiniz zaman kullanma şansını yakalamış olacaksınız. İşte uzun zamandır merak edilen Evde El Temizliği için Dezenfektan Yapımının malzemeleri ve yapım aşaması.

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir